Dulkių siurbimas su muzika sudegina daugiau kalorijų

Publikuota: 2009 m. spalio 25 d. sekmadienis

vtv.lt

Dulkių siurblys
Siurbdami dulkes grojant roko muzikai, per valandą sunaudojame 126 kilokalorijomis (kCal) daugiau nei tai darydami be muzikos. Tai reiškia, jog prieš ar po tokios fizinės veiklos be sąžinės graužimo ir nekaupdami riebalų galime sau leisti suvalgyti ketvirtį 100g šokolado plytelės.

Tokius rezultatus gavo švedų mokslininkai, specialioje „Electrolux“ laboratorijoje testuodami įvairių dulkių siurbimo būdų efektyvumą.

Siurbiant dulkes per valandą galima sunaudoti apie 345 kCal, kas prilygsta 2 valandas irkluoti baidarę vidutiniškai 5 km/h greičiu. Tuo tarpu siurbimas su roko muzika pagal kalorijų deginimą prilygsta 2,5 val. važiavimui su dviračiu 8 km/h greičiu.

„Daugelis žmonių, turinčių senesnius siurblius pasakytų, jog siurblio skleidžiamas triukšmas ir roko muzika – prastas derinys. Tačiau šiandien siurblio skleidžiamas garsas gali neviršyti 68 decibelų, kas prilygsta upelio čiurlenimo garsui ir leidžia be trukdžių mėgautis klausoma muzika“, - sako „Electrolux“ dulkių siurblių ir smulkiosios buitinės technikos prekybos vadovas Laurynas Skruibis.

Kiti „Electrolux“ laboratorijoje atlikti tyrimai parodė, jog labiausiai siurbimui tinka Vilvaldžio ir kita klasikinė muzika, kuri siurbiančiuosius ne tik nuteikia maloniai ir elegantiškai, bet ir padidina siurbimo preciziškumą.

Tyrimas parodė, kad mažiausiai dulkių siurbimui tinka džiazas, kuris siurbėjus slopino, todėl procesas užtrukdavo gerokai ilgiau, ir šokių muzika, kuri, nors ir skatino dalyvius judėti greičiau, tačiau nulėmė prasčiausią valymo rezultatą. Iš visų muzikos stilių mažiausiai  siurbėjo nuotaiką ir darbo rezultatus įtakojo pop muzika.

Tirdami skirtingos muzikos poveikį siurbimo procesui ir siurbėjų nuotaikai, specialistai fiksavo tyrimo dalyvių pulsą, dulkių surinkimo efektyvumą, perbraukimų siurblio antgaliu skaičių, santykį tarp planuojamo ir realaus siurbimo laiko ir bendrą siurbėjo laimės jausmą proceso metu.

 

Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Šiuolaikiniai vaikai pinigus taupys skaitmeninėse taupyklėse

Kiekvienas vaikystėje esame turėjęs monetų taupyklę. Kaip vaikai taupys pinigus, jei kažkada pasaulyje nebebus grynųjų? skaityti »

Skeptiškiems tėveliams: 5 faktai apie vaizdo žaidimų naudą

Tyrimai atskleidė, kad saikingos pramogos su vaizdo žaidimais gali teikti naudą ne tik vaikams, bet ir jų tėveliams. skaityti »

NATO suvažiavimą saugos ereliai

Gegužės 25 d. Briuselyje vyks NATO renginys, kuriame dalyvaus ir JAV prezidentas Donaldas Trampas. Į susitikimą suvažiuos valdžios atstovai iš 29 šalių. skaityti »

Dubajaus gatvėse patruliuoja robotas–policininkas

Į darbą priimtas pirmasis robotas–policininkas. Jis prisijungė prie policininkų būrio Arabų Emyratuose, Dubajuje. skaityti »

Kodėl lietuviai mėgsta atsiskaityti tik gavę prekes?

Mokėjimas už prekes jų pristatymo metu – vienas populiariausių būdų atsiskaityti už internetinius pirkinius Lietuvoje. skaityti »

Kad palinkus prie išmaniųjų kupra neužaugtų...

JAV vykdytas tyrimas parodė, kad nuolatinis žiūrėjimas į išmanųjį telefoną žemyn prilygsta maždaug 27 kilogramų svoriui, pakabintam ant kaklo, o tai pastarajam nėra naudinga. skaityti »

Nauja mobilioji programėlė – unikalus emocinės pagalbos sau būdas

Kiekvienas programėlės naudotojas galės žymėti ir stebėti savo emocinę būklę, tikimasi, kad šis įrankis padės ugdyti emocinį raštingumą. skaityti »

Kvadratinės Latvijos kolekcinės monetos tiražas išgraibstytas akimirksniu

Gegužės pradžioje Latvijos centrinis bankas pradėjo prekiauti nauja kolekcine moneta, skirta Latgalos kongreso šimtmečiui. skaityti »

Išleista Eurovizijos konkursui skirta moneta

Nacionalinis Ukrainos bankas gegužės 11 d. pradės prekiauti kolekcine moneta, skirta „Eurovizijos 2017“ konkursui. skaityti »

Mokslas atskleidė, ko reikia norint sukurti genialų protą

Intelektas – nėra būtinas genijaus požymis, svarbus žmogaus kūrybiškumas ir atkaklumas. skaityti »