Elektroniniai kontaktiniai lęšiai: papildyta realybė tiesiogiai akyje

Publikuota: 2011 m. gruodžio 15 d. ketvirtadienis

Tai jau matyta daugelyje fantastikos filmų: įvairi informacija apdorojama realiame laike ir tiesiogiai projektuojama į herojaus (ar antiherojaus) akį.

Tačiau tai gali tapti ir realybe – tyrėjų grupė, vadovaujama profesoriaus Babrako Parvizo (Babak Parviz) iš Vašingtono universiteto (JAV), jau pradeda išmėginti tokių lęšių prototipus. Kol kas jie turėtų nuvilti Holivudo filmų gerbėjus – juose mikroskopiniu LED šviestuku atvaizduojamas tik vienas pikselis, tai yra tik vienas taškas.

Tiesa, vieno pikselio problema nėra pati didžiausia – šiuolaikinė mikroelektronika leidžia suformuoti lęšio paviršiuje ir mikro ekraną, ir parengti jam duomenis, pavyzdžiui, stebimo pastato koordinates, įstaigų sąrašą. Tą jau gali ir kai kurie išmanieji telefonai.

Tačiau yra ir daugiau problemų, kurias reikia išspręsti. Pirmoji – energija. Kol kas ji gaunama radijo bangomis, per anteną, įmontuotą lęšyje, tačiau radijo bangų šaltinį reikia laikyti vos kelių centimetrų atstumu nuo akies. Kita problema slypi pačioje akyje – minimalus atstumas, kurio vaizdą akis gali sufokusuoti yra keliolika centimetrų, ir vaizdas, esantis ant paties lęšio, yra neryškus, todėl reikia sukurti optinę sistemą, galinčią sufokusuoti vaizdą tiesiai į tinklainę.

Dar viena problema yra ta, kad lustų, kurie būtų visai prie pat akies vyzdžio, gamybai yra naudojami ir toksiški elementai, tačiau tyrėjų grupės teigimu, visa tai yra išsprendžiama, ir šiuo metu atliekami bandymai teikia vilčių, kad „super regėjimas“ yra įmanomas. Be to, visai tikėtina, kad  įvairių karinių technologijų organizacijos gali prisidėti, paspartindamos tyrimus. 

Šaltinis: mokslasplius.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Minima interneto dienoraščių diena

Rugpjūčio 31 d. – internetinių dienoraščių arba kitaip blogų diena. skaityti »

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

2003 m. atrasti du Urano palydovai

2003 m. rugpjūčio 25 d. atrasti du Urano palydovai – Mabė ir Kupidas. skaityti »

1995 m. išleista „Windows 95“ operacinė sistema

„Windows 95“ – „Microsoft“ kompanijos masinei rinkai skirta grafinė operacinė sistema. Ji buvo išleista 1995 m. rugpjūčio 24 d. Ši versija buvo žymus žingsnis į priekį lyginant su ankstesnėmis „Windows“ versijomis. Operacinės sistemos kūrimo metu ji buvo vadinama kodiniu vardu „Chicago“. skaityti »

Edvardo Snoudeno vardas Kinijoje gali tapti prekės ženklu

Viena Kinijos elektromobilių gamintoja nusprendė pasipelnyti iš skandalo, kilusio su Edvardu Snoudenu. skaityti »

Londono miesto taryboje dirbs virtualios administratorės

Londono miesto tarybos priimamasis lankytojams ketina pasiūlyti naują paslaugą – virtualią administratorę. skaityti »

„Displair“ pristatys erdvinį ekraną

Kompanija „Displair“ pranešė rugsėjį Jungtinėse Amerikos Valstijose surengsianti „Roud šou“, kuriame pademonstruos ekraną, kurio rodomas vaizdas bus projektuojamas ore. skaityti »

HTC reklaminiu veidu tapo aktorius Robertas Downey Jr.

Pasaulinė mobiliųjų inovacijų ir dizaino lyderė kompanija HTC ruošiasi pristatyti ambicingiausią iki šiol reklamos kampaniją, kurios veidu tapo žinomas aktorius, filmų „Geležinis žmogus“, „Keršytojai“, „Šerlokas Holmsas“ ir kt. žvaigždė Robertas Downey Jr. skaityti »

Bažnytinio paveldo muziejuje įdiegtos naujosios technologijos

Bažnytinio paveldo muziejus vienas iš pirmųjų Lietuvoje savo ekspoziciją papildė planšetiniais kompiuteriais. skaityti »

Menininkas iš kosmoso vaizdų kuria portretus

Menininkas Sergio Albiacas sukūrė nuotraukas pasitelkęs tik vaizdus iš „Hubble“ teleskopo. skaityti »