Elektroniniai kontaktiniai lęšiai: papildyta realybė tiesiogiai akyje

Publikuota: 2011 m. gruodžio 15 d. ketvirtadienis

Tai jau matyta daugelyje fantastikos filmų: įvairi informacija apdorojama realiame laike ir tiesiogiai projektuojama į herojaus (ar antiherojaus) akį.

Tačiau tai gali tapti ir realybe – tyrėjų grupė, vadovaujama profesoriaus Babrako Parvizo (Babak Parviz) iš Vašingtono universiteto (JAV), jau pradeda išmėginti tokių lęšių prototipus. Kol kas jie turėtų nuvilti Holivudo filmų gerbėjus – juose mikroskopiniu LED šviestuku atvaizduojamas tik vienas pikselis, tai yra tik vienas taškas.

Tiesa, vieno pikselio problema nėra pati didžiausia – šiuolaikinė mikroelektronika leidžia suformuoti lęšio paviršiuje ir mikro ekraną, ir parengti jam duomenis, pavyzdžiui, stebimo pastato koordinates, įstaigų sąrašą. Tą jau gali ir kai kurie išmanieji telefonai.

Tačiau yra ir daugiau problemų, kurias reikia išspręsti. Pirmoji – energija. Kol kas ji gaunama radijo bangomis, per anteną, įmontuotą lęšyje, tačiau radijo bangų šaltinį reikia laikyti vos kelių centimetrų atstumu nuo akies. Kita problema slypi pačioje akyje – minimalus atstumas, kurio vaizdą akis gali sufokusuoti yra keliolika centimetrų, ir vaizdas, esantis ant paties lęšio, yra neryškus, todėl reikia sukurti optinę sistemą, galinčią sufokusuoti vaizdą tiesiai į tinklainę.

Dar viena problema yra ta, kad lustų, kurie būtų visai prie pat akies vyzdžio, gamybai yra naudojami ir toksiški elementai, tačiau tyrėjų grupės teigimu, visa tai yra išsprendžiama, ir šiuo metu atliekami bandymai teikia vilčių, kad „super regėjimas“ yra įmanomas. Be to, visai tikėtina, kad  įvairių karinių technologijų organizacijos gali prisidėti, paspartindamos tyrimus. 

Šaltinis: mokslasplius.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

A. Einšteino robotas mokys fizikos

Las Vegase vykusioje parodoje „Consumer Electronics Show“ bendrovė „Hanson Robotics“ pristatė besimokantį robotą, turintį garsaus fiziko Alberto Einšteino veidą. skaityti »

Automobilio salonas tieks namams elektrą ir pramogas

Buitinės elektronikos parodoje CES automobilių gamintoja „Hyundai“ pristatė išmaniųjų namų integracijos su bepiločiu automobiliu koncepciją. skaityti »

Kinai sukūrė televizorių, plonesnį už telefoną

JAV vykusioje parodoje „CES 2017“ pristatytas naujas televizorius „Mi TV 4“. skaityti »

„Kissenger“ per nuotolį perduos bučinį

Londono universiteto inžinieriai nusprendė padovanoti žmonėms galimybę per nuotolį dalytis bučiniais. skaityti »

Japonijoje darbuotojus jau keičia dirbtinis intelektas

Japonijos draudimo bendrovė „Fukoku Mutual Life Insurance“ planuoja daugiau nei 30 savo darbuotojų pakeisti dirbtinio intelekto sistemomis. skaityti »

Du doleriai šviesos greičio

Lenkijos monetų kalykla iškalė „Šviesos greičio“ monetą Naujosios Zelandijos salai Niujė. skaityti »

Įdomiausios lietuviškos inovacijos 2016-aisiais

Lietuviški pieno baltymo pluošto ar alijošiumi prisotinti drabužiai, išmanus žvejybos sonaras, papildytos realybės knygelės vaikams, išmaniosios termožaliuzės – jau ne naujiena. Ką unikalaus šiemet sukūrė ar pristatė rinkai lietuviai? skaityti »

Kompiuteris prieš žmogų

Ar kompiuteris tikrai pranašesnis už žmogų ir gali jį visiškai pakeisti? Palyginkime. skaityti »

Išmanusis veidrodis – tobulam makiažui

išmanusis veidrodis „Juno“ imituoja norimą apšvietimą, kad makiažas būtų kuo tobulesnis. skaityti »

Latvijos bankas išleido beveik permatomą kolekcinę monetą

Latvijos centrinis bankas pristatė kolekcinę 5 eurų monetą „Žemė“, pagamintą iš pusiau permatomos keramikos. skaityti »