Europoje kitąmet pasirodys elektroniniai laikraščiai

Publikuota: 2008 m. spalio 18 d. šeštadienis

Mahometo karikatūros Danijos laikraščiuose
Sausio mėnesį Vokietijoje bus pradėta masinė D. Britanijos bendrovės „Plastic Logic“ sukurtų elektroninių laikraščių gamyba.

Britų dienraščio „Daily Mail“ teigimu, šie plastikiniai elektroninio rašalo technologiją naudojantys laikraščių ir žurnalų skaitymo įrenginiai gali sukelti revoliuciją, kuri pakirs popierinių spaudos leidinių viešpatavimą rinkoje.

Kembridžo universiteto Cavendisho laboratorijoje sukurti ir bendrovės „Plastic Logic“ gamybai parengti elektroniniai laikraščiai – tai lankstūs plastikiniai ekranai, į kuriuos galima perkelti dienraščių ir žurnalų turinį. Nuotraukos ir iliustracijos juose kol kas bus vienspalvės.

Pirmieji „Plastic Logic“ plastikiniai ekranai periodinei spaudai skaityti yra 21 x 27,5 cm dydžio, 7 mm storio ir sveria mažiau nei 450 g. Puslapius vartyti, „stumdyti“ vaizdą, naudotis meniu galima naudojantis sensorine sąsaja, tai yra, liečiant ekrano paviršių. Yra ir virtuali klaviatūra, kuria galima žymėtis pastabas ar kurti atskirtus tekstinius dokumentus.

Turinys į tokį skaitytuvą įkeliamas naudojant „Bluetooth“ bevielį ryšį arba „MicroUSB“ sąsają, kuria galima prijungti įrenginį prie kompiuterio. Ateityje „Plastic Logic“ ruošiasi įdiegti ir „Wi-Fi“ ryšio modulį.

Įkrautos įrenginio baterijos turėtų užtekti savaitei. Energiją jis vartoja ekonomiškai, nes vaizdas ekrane nėra papildomai apšviečiamas, o elektros srovės prireikia tik vartant puslapius, įkraunant turinį ir liečiant sensorinį ekraną.

Naujovės kaina neskelbiama, tačiau bendrovės atstovai teigia, kad ji bus konkurencinga. „Wired News“ teigimu, kai kurie kiti „E-Ink“ technologiją naudojantys panašūs elektroninių knygų skaitymo įrenginiai kainuoja apie 360 JAV dol. „Plastic Logic“ elektroninius laikraščius kitų metų pradžioje pradės gaminti bendrovės gamykla Drezdene.

Bendrovės gamybos vadovas Deanas Bakeris dienraščiui sakė, kad lengvo ir kompaktiško elektroninių leidinių skaitymo įrenginio išradimas labai sumažins šiukšlių ir atliekų kiekį, susidarantį dėl popierinių laikraščių. „Popieriniai leidiniai kasdien vežiojami po visą šalį, jie skaitomi tik vieną dieną ir keliauja į šiukšlių dėžę“, - sakė jis. Pasak D. Bakerio, skirtingai nuo įprastų dienraščių elektroninių laikraščių turinys pasieks vartotojus elektroniniu būdu, jis bus perteikiamas skaitmeniniame įrenginyje ir vizualiai nesiskirs nuo popierinio leidinio.

„Plastic Logic“ kuria įvairios paskirties įrenginius, naudojančius elektroninio rašalo technologiją. Tokie plastikiniai ekranai gali būti skirti ne tik laikraščiams ar knygoms skaityti, bet ir įvairiems elektroniniams dokumentams peržiūrinėti, taisyti ar kurti. Masinė plastikinių ekranų gamyba bus svarbus žingsnis siekiant ambicingo tikslo – ilgainiui pačiose įvairiausiose gyvenimo srityse pakeisti įprastą popierių elektroniniu.

Ši technologija jau kuris laikas domina daugelį gamintojų. Štai ir šiemetinėje Frankfurto knygų mugėje kompanija „Sony“ demonstravo nešiojamus prietaisus, skirtus elektroninio formato knygoms skaityti. „Sony“ nešiojamame įtaise galima ne tik skaityti knygas elektroniniu formatu, bet ir klausytis muzikos. Tiesa, kai kurių leidėjų nuomone, elektroninės knygos niekada nepakeis įprastų popierinių knygų.

Tiesa, panašių elektroninių knygų skaitytuvų rinkoje atsirado jau seniau, tik kol kas dėl ribotų funkcijų jie sulaukdavo daugiau kritikos nei liaupsių. Pavyzdžiui pernai Amazon kompanijos sukurtas skaitytuvas Amazon Kindle žiniasklaidoje kurį laiką vadintas „revoliuciniu įrenginiu“, tačiau rinkoje taip ir neišplito.

 

Šaltinis: Technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Mokslininkai sukūrė smegenų veiklą mėgdžiojančius informacijos saugojimo įrenginius

RMIT (Royal Melbourne Institute of Technology) mokslininkai sukūrė naują nanoįrenginį, būsiantį itin stabilių ir patikimų naujos kartos atminties įrenginių pagrindu. skaityti »

Mokslininkai sukūrė nematomumo prietaisą

Įkvėpti Hario Poterio nematomo apsiausto, mokslininkai neseniai sukūrė keletą itin paprastų, tačiau naujų būdų paversti objektus nematomais. skaityti »

KTU keliasi į virtualią realybę

Pasivaikščioti dramblių kaimenėje Afrikoje, pasigrožėti Britų muziejaus eksponatais Londone ar tiesiog žengti į atvirą kosmosą neišeinant iš savo kambario – šias naujas patirtis žmonijai atveria žaibiškai populiarėjanti virtualios realybės technologija. skaityti »

Paslaptingo padaro fosilijos – senesnės ir už dinozaurus

Iš pirmo žvilgsnio šios fosilijos atrodo lyg perpus perpjautas granato vaisius, tačiau naujausi tyrimai atskleidė, kad tai 600 milijonų metų senumo nežinomų gyvūnų liekanos. skaityti »

Japonijoje vykstančioje turizmo parodoje lankytojus vilioja lietuviškas gintaras ir baletas

Šį savaitgalį, rugsėjo 25-28 d., Tokijuje vyksta pasaulyje viena didžiausių turizmo parodų „JATA Tourism EXPO Japan“. skaityti »

Buitiniai robotai užkariauja namus

Šiuolaikiniame pasaulyje tapo įprasta, kad vis daugiau darbų už mus padaro robotai. skaityti »

„nVidia“ paneigė sąmokslo teoriją: žmogus Mėnulyje vis tik buvo

Kompanijos „NVidia“ marketingo padalinys dirba iš tiesų ne veltui, ir tą demonstruoja naujausias vaizdo plokščių gamintojos atstovų pareiškimas. skaityti »

Elektroninis gepardas jau už laboratorijos ribų

Masačusetso technologijų instituto (MIT) inžinieriai ištobulino robotą-gepardą („Cheetah“), kuris puikiai atkartoja realaus gyvūno judesius ir tai daro visiškai savarankiškai. skaityti »

VGTU mokslininkas kolekcionuoja įdomiausius pasaulio pieštukus

Japoniškas – su deimantu, karališkasis – su tikra karūna, didžiųjų kūrėjų-menininkų vardais papuošti ar išleisti olimpinių žaidynių metu – tai Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Kelių katedros doc. dr. Kęstučio Skerio pieštukai, kolekcionuoti apie 50 metų. skaityti »

„YuMi“ – robotas, pradėsiantis naują automatizavimo erą

„YuMi“ yra dvirankis robotas, galintis dirbti kartu su žmogumi. skaityti »