Festivalyje „džiazuos“ Lietuvoje sukurtas elektrinis autobusas

Publikuota: 2015 m. birželio 5 d. penktadienis

Birželio 5 d. startuojantis 21-asis Klaipėdos pilies džiazo festivalis pristato ne tik garsiausias  džiazo muzikos žvaigždes, bet ir šalies technologijų pasaulio naujienas. Festivalio žiūrovai taps pirmaisiais šalyje, kurie galės iš arti susipažinti su Lietuvoje sukurtu  permatomu elektriniu autobusu „Dancer“. 

Beje, šis autobusas taps ir Džiazo festivalio informacijos centru, o jo kėbulas – specialiu ekranu, kuriame atokiau nuo scenos būsiantys žiūrovai galės tiesiogiai stebėti garsiausių pasaulio džiazo žvaigždžių pasirodymus.

„Viena iš pagrindinių Festivalio misijų – skatinti kūrybinių industrijų plėtrą Vakarų Lietuvoje. Šį tikslą sėkmingai įgyvendiname jau eilę metų bei aktyviai prisidedame prie skirtigų meno sričių – muzikos, dailės, fotografijos, teatro – tarpusavio integracijos ir plėtros regione, - sako Klaipėdos pilies džiazo festivalio organizatorė Inga Grubliauskienė.

„Šiandien išskirtinai džiaugiamės tuo, kad festivalis tampa ir svaria platforma populiarinant Lietuvoje mokslininkų sukurtus pažangius kūrinius, taip kartu regiono kultūriniam gyvenimui suteikiant šiuolaikinių technologijų atspalvį.“

Permatomas autobusas „Dancer“ yra Lietuvos ir užsienio šalių verslininkų, inžinierių bei mokslininkų kūrinys. Jo tikslas yra padaryti visuomeninį transportą žymiai draugiškesniu žmonėms, miestui bei gamtai.

„Prieš gerus penkerius metus džiazavome, jog galima sukurti tokį miesto autobusą, kuriuo norėtų važiuoti net užkietėję automobilių mylėtojai. Tuomet sumojome, jog jis turėtų būti permatomas. Dar, savaime aišku, elektrinis ir priedo - kraunamas vėjo energija”, – sako „Dancer“ autobusus kuriančios bendrovės „Vėjo projektai“ generalinis direktorius Alvydas Naujėkas.

Pasak jo, prieš penkerius metus buvo sunku patikėti, kad svajonės ims pildytis - autobuso prototipas bus išbandytas Klaipėdoje ir pirmąsyk visuomenei pristatytas Pilies džiazo festivalyje.

Festivalyje pristatomas autobuso prototipas jau turi visas originaliame „Dancer“ naudojamas kompozitines kėbulo medžiagas, unikalias patentuotas elektrinės pavaros, baterijos ir valdymo technologijas. Autobuso dizaino koncepcija bus neatskleidžiama iki pat autobuso gamybos pradžios, kuri numatoma 2016 metų pradžioje. Kūrėjai kol kas išduoda tik tiek, jog autobusas bus konstruojamas naujovišku moduliniu principu. Kelių eismo įvykio ar gedimo atveju bus galima lengvai pakeisti reikiamą modulį ir šalinti gedimus nestabdant eismo.

Šaltinis: kamane.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Greičiausias sportinis dviratis, kurio registruoti varžyboms niekada neleis

Sportinių dviračių dizaino parametrus griežtai kontroliuoja Tarptautinė dviračių sporto sąjunga – pasaulinė dviračių sporto organizacija. Jei ne tos taisyklės, sportiniai dviračiai galėtų atrodyti kitaip. skaityti »

„London Fashion Week“ metu „Visa“ pristatė mokėjimų naujoves

„London Fashion Week“ metu buvo pristatyti pirmieji mokėjimo sistemos „Visa“ pasirodymo mados rinkoje rezultatai. skaityti »

Sukurtos ausinės, nedengiančios ausų

Islandijos dizaino studija „Studio Banana” sukūrė „Batband“ ausines, kurios nedengia ausų. skaityti »

Ką savo telefone laiko tikras krepšinio gerbėjas?

Ką daryti, jei darbo metu vykstančių rungtynių pamatyti nepavyksta, arba, jei dingus elektrai visi planai smagiai praleisti vakarą prie televizoriaus žlunga? skaityti »

Ateitis – kūdikio vežimėlis su oro filtru?

Dailės akademijos industrinio dizaino studentas Dominykas Budinas sukūrė „Oro skydą“ – kūdikio vežimėlis su oro filtru, apsaugančiu nuo užteršto oro, – ir tapo tarptautinio dizaino konkurso „Electrolux“ dizaino laboratorija vienu iš šešių finalininkų. skaityti »

Vandens švarą užtikrins knyga-filtras

Karnegio universiteto daktaras Teri Dankovich išrado vandens valymo knygą, kurios vienas puslapis gali išvalyti iki 100 litrų vandens, o visos tokios knygos užtektų 4-eriems metams. skaityti »

Naujas išradimas – mikrotermometras, tiksliai matuojantis ypač žemas temperatūras

Fizikai iš Aalto, Kopenhagos ir Bazelio universitetų sukūrė miniatiūrinį termometrą, kuriuo galima matuoti temperatūras iki 7 milikelvinų (mK). skaityti »

„Google“ kovos už tobulus kelius

„Google“ užpatentavo technologiją, kuri patobulins kelių žemėlapius, nurodydama kelių būklę. skaityti »

Gineso rekordai: Lietuvos banko Pinigų muziejaus milijono centų piramidė – didžiausia pasaulyje

Pasaulio Gineso rekordų knygos sudarytojai patvirtino, kad Lietuvos banko Pinigų muziejuje Vilniuje stovi didžiausia piramidė iš 1 milijono 935 centų. skaityti »

JAV švietimo įstaigos mokys apie virtualias valiutas

Jungtinėse Amerikose Valstijose veikiantys koledžai ir universitetai pradėjo rengti savo studentams mokymus apie virtualias valiutas, tarp jų ir bitkoinus. skaityti »