Fotografijų paroda „Trapus pasaulis / Du tuzinai kiaušinių“

Publikuota: 2007 m. kovo 14 d. trečiadienis

Kiaušiniai

Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje (Radastų g. 2) kovo mėn. 15 d. 16.00 val. atidaroma fotografijų paroda „Trapus pasaulis/ Du tuzinai kiaušinių“. Parodoje pristatomi sutrikusio intelekto žmonių – 12 lietuvių ir 12 švedų – sukurtos fotografijos bei jų portretai. Portretų autorius ir originalios parodos idėjos Švedijoje sumanytojas yra fotografas Clintas Dicksonas (Clint Dickson) iš Malmės (Švedija), paroda Lietuvoje organizuojama Švedijos ambasados iniciatyva. Lietuvoje 2006 m. parodą jau išvydo Vilniaus bei Alytaus gyventojai, 2007 m. parodą planuojama surengti Druskininkuose bei Tauragėje. Kaune parodą bus galima aplankyti iki kovo 29 d.

Fotografas Clintas Dicksonas parodos idėją apibūdino taip: „Yra įvairių formų bei spalvų kiaušinių. Mes, žmonės, kaip ir kiaušiniai, taip pat esame skirtingi spalva, dydžiu, vidine sankloda bei ilgaamžiškumu. Ši paroda – apie žmones, kurie galbūt dažnai lieka nepastebėti ir nėra matomi“.

2004 m. Clintas Dicksonas Malmėje surengė sutrikusio intelekto žmonių fotografijų bei jų portretų parodą. Malmėje vykusi paroda vadinosi „Vienas tuzinas kiaušinių“ ir sulaukė didelio švedų visuomenės susidomėjimo.  Šių metų vasarą dvylikos švedų darbus papildė dvylikos lietuvių darbai ir taip gimė paroda „Trapus pasaulis/ Du tuzinai kiaušinių“. Projekto dalyvių paieška Lietuvoje vyko bendradarbiaujant su Lietuvos specialiosios kūrybos draugija „Guboja“.

Trys parodos dalys – sutrikusio intelekto žmonių sukurtos nuotraukos, jų pateikti nuotraukų komentarai ir  jų pačių portretai – suteikia projektui paprastą ir įtaigų pamatą, kuriuo siekiama „pamatyti ir būti matomam“. Projekto dalyviai  stebėjo gamtą ir įvairius mūsų kasdienio gyvenimo elementus bei eksperimentavo, norėdami parodyti juos netradiciškai. Švedijos ambasados patarėjas kultūros reikalams Torstenas Schenlaeris tikisi, kad ši paroda bus mažas žingsnis link visuomenės atskirties sumažinimo: „Norime pakviesti susitikti dvi visuomenės dalis, kurios gyvena šalia, tačiau dažnai bijo viena į kitą pažvelgti“.

Parodos partneriai: Lietuvos specialiosios kūrybos draugija „Guboja“ bei „Bildverkstan“ dienos centras neįgaliesiems Malmėje.

Šaltinis: Švedijos ambasada
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Medžiaga, kuri sukels perversmą sporto prekių ir medicinos pramonėse

Bingamtono Universiteto Niujorke mokslininkai sukūrė šią keistą tamprią medžiagą, kuri iš tikrųjų yra baterija. skaityti »

Vyras savadarbe raketa bandys įrodyti, kad Žemė plokščia

Mike'as Hughesas pasirengęs paleisti savo iš metalo laužo sukurtą raketą Mojave dykumoje ir įrodyti, kad Žemė yra plokščia. skaityti »

Ar galima sapnuoti nemiegant?

Mokslininkai iš Londono teigia atradę būdą kaip sutrikdyti žmogaus protą ir pakeisti jo supratimą apie tai, kas tikra. skaityti »

Biurų pastatai su treniruokliais ir masažuotojais – kaip milžiniškos kompanijos atrakina darbuotojų kūrybiškumą?

Įsivaizduokite įmonę, kuri iš visų savo darbuotojų ne prašo, bet reikalauja į užduotis žvelgti netradiciškai. skaityti »

„Panasonic“ pristatė permatomą televizorių

Neseniai Berlyne vykusioje parodoje „IFA 2017“ televizorių gamintoja „Panasonic“ pristatė televizorių su visiškai permatomu ekranu. skaityti »

Programuotojų diena

Rugsėjo 13 dieną minima Programuotojų diena. Kodėl būtent šiandien? skaityti »

Mokslininkai mano atradę būdą, kaip visam laikui atsikratyti žalingų įpročių

Mokslininkai atranda naujų būdų, kaip tiesiogiai veikiant smegenis atsikratyti žalingų įpročių ir iki minimumo sumažinti atkritimo tikimybę. skaityti »

Kad kelionė neprailgtų: intelektiniai žaidimai, kuriuos privalote turėti išmaniajame

Pažinimo džiaugsmas mus praturtina kaip niekas kitas, tačiau keliaudami mes dažnai daugybę laiko praleidžiame automobilyje ar lėktuve, valandų valandas pro langą veltui stebėdami plaukiančius debesis. skaityti »

Ką veikia biomechanikai?

Biomechanikai – tai inžinieriai, kurie mokosi iš gamtos... skaityti »

Lietuvos studentas sukūrė sportinį elektrinį triratį

Europoje dar nauja sporto šaka susidomėjęs studentas Rolandas Dockevičius iš Klaipėdos sukūrė elektrinį triratį drifterį. skaityti »