Fotografijų paroda „Trapus pasaulis / Du tuzinai kiaušinių“

Publikuota: 2007 m. kovo 14 d. trečiadienis

Kiaušiniai

Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje (Radastų g. 2) kovo mėn. 15 d. 16.00 val. atidaroma fotografijų paroda „Trapus pasaulis/ Du tuzinai kiaušinių“. Parodoje pristatomi sutrikusio intelekto žmonių – 12 lietuvių ir 12 švedų – sukurtos fotografijos bei jų portretai. Portretų autorius ir originalios parodos idėjos Švedijoje sumanytojas yra fotografas Clintas Dicksonas (Clint Dickson) iš Malmės (Švedija), paroda Lietuvoje organizuojama Švedijos ambasados iniciatyva. Lietuvoje 2006 m. parodą jau išvydo Vilniaus bei Alytaus gyventojai, 2007 m. parodą planuojama surengti Druskininkuose bei Tauragėje. Kaune parodą bus galima aplankyti iki kovo 29 d.

Fotografas Clintas Dicksonas parodos idėją apibūdino taip: „Yra įvairių formų bei spalvų kiaušinių. Mes, žmonės, kaip ir kiaušiniai, taip pat esame skirtingi spalva, dydžiu, vidine sankloda bei ilgaamžiškumu. Ši paroda – apie žmones, kurie galbūt dažnai lieka nepastebėti ir nėra matomi“.

2004 m. Clintas Dicksonas Malmėje surengė sutrikusio intelekto žmonių fotografijų bei jų portretų parodą. Malmėje vykusi paroda vadinosi „Vienas tuzinas kiaušinių“ ir sulaukė didelio švedų visuomenės susidomėjimo.  Šių metų vasarą dvylikos švedų darbus papildė dvylikos lietuvių darbai ir taip gimė paroda „Trapus pasaulis/ Du tuzinai kiaušinių“. Projekto dalyvių paieška Lietuvoje vyko bendradarbiaujant su Lietuvos specialiosios kūrybos draugija „Guboja“.

Trys parodos dalys – sutrikusio intelekto žmonių sukurtos nuotraukos, jų pateikti nuotraukų komentarai ir  jų pačių portretai – suteikia projektui paprastą ir įtaigų pamatą, kuriuo siekiama „pamatyti ir būti matomam“. Projekto dalyviai  stebėjo gamtą ir įvairius mūsų kasdienio gyvenimo elementus bei eksperimentavo, norėdami parodyti juos netradiciškai. Švedijos ambasados patarėjas kultūros reikalams Torstenas Schenlaeris tikisi, kad ši paroda bus mažas žingsnis link visuomenės atskirties sumažinimo: „Norime pakviesti susitikti dvi visuomenės dalis, kurios gyvena šalia, tačiau dažnai bijo viena į kitą pažvelgti“.

Parodos partneriai: Lietuvos specialiosios kūrybos draugija „Guboja“ bei „Bildverkstan“ dienos centras neįgaliesiems Malmėje.

Šaltinis: Švedijos ambasada
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Įdomioji e-atliekų surinkėjų statistika: šaldytuvus gyventojai išmeta ir su uogienėmis

Kone dešimtadalis nebenaudojamų stambiųjų elektroninių prietaisų iš kaimo vietovių pas elektroninės technikos atliekų surinkėjus patenka jau apsamanoję. skaityti »

54 proc. pirkėjų kainas vis dar konvertuoja į litus

Nors su euru lietuviai gyvena jau trečius metus, tačiau daugeliui gyventojų pasverti savo išlaidas ir įvertinti prekių kainas vis dar yra patogiau litais. skaityti »

„Microsoft“ prijungs prie interneto „Toyota“ automobilius

Pernai „Toyota“ įkūrė naują įmonę „Toyota Connected“, kurios veikla – interneto paslaugų integracija į automobilius, kelių infrastruktūrą ir transporto priemonių tarpusavio komunikacijos sistemų kūrimas. skaityti »

Baltijos šalių šimtmečiui skirtos proginės dviejų eurų monetos dizainą išrinks gyventojai

Prasidėjo dvi savaites truksiantis Lietuvos ir kitų Baltijos šalių gyventojų balsavimas internetu: renkamas dviejų eurų monetos, skirtos Baltijos šalių šimtmečiui, projektas. skaityti »

Gėrimų šildytuvas-šaldytuvas ant darbo stalo

Gėrimai yra skaniausi tada, kai yra tinkamos temperatūros. Tam skirtas mažytis USB šildytuvas-šaldytuvas, nuolat laikomas ant stalo. skaityti »

Paneigtas mitas apie kompiuterinių žaidimų įtaką empatijai

Ilgą laiką buvo manoma, kad kompiuteriniai žaidimai mažina empatiją. Tačiau ar tikrai? skaityti »

„Microsoft“ sukūrė uodus gaudantį robotą

„Microsoft“ sukurtas robotas padės mokslininkams tirti, kokius pavojingus virusus ir bakterijas platina šie vabzdžiai. skaityti »

Ateities automobiliai atpažins vairuotojo nuotaiką

Ateityje automobiliai ne tik žinos, ko mes norime, bet ir kaip mes jaučiamės, galės ne tik pildyti mūsų komandas, bet ir mums atsakyti. skaityti »

Žinutes bus galima rašyti akimis

„Microsoft“ kartu su Vašingtono universiteto mokslininkais sukūrė programą „Eye-Gaze“, kuria naudojantis tekstą į telefono ekraną galima suvesti akimis. skaityti »

Virtualiosios realybės perspektyvos: nuo apsipirkinėjimo iki karybos

Virtuali realybė tarnauja ne tik išsiilgusiems pramogų ar naujų potyrių, bet ir tiesiog siekiant pagerinti mūsų kasdienį gyvenimą. skaityti »