Genų inžinieriai „sumeistravo“ dar vieną tamsoje švytintį katiną

Publikuota: 2008 m. spalio 24 d. penktadienis

Kačių malonumai
JAV mokslininkai genų inžinerijos būdu išvedė dar vieną katiną, kuris, tamsoje apšviestas ultravioletinių spindulių lempa, švyti žalia spalva.

Tiesa, žaliai šviečia tik „Mr. Green Genes“ pavadinto katino nosis, ausys ir akys – būtent toks buvo į jo DNR įterpto specialaus fluorescencinį poveikį sukeliančio baltymo panaudojimo rezultatas.

„Žaliojo“ katino DNR buvo pakeista norint patikrinti, ar specialaus geno įterpimas neturės poveikio jo genetinei sandarai. Fluorescencinis baltymas buvo panaudotas dėl to, kad jo poveikis labiausiai pastebimas gleivinėje. Jis eksperimento metu į katino DNR buvo įterptas kartu su cistos fibrozitą sukeliančiu genu, kad būtų galima lokalizuoti jo „buvimo vietą“.

Mokslininkai tokiais eksperimentais siekia rasti būdą, kaip būtų galima „nukenksminti“ cistos fibrozitą ir kitas ligas lemiančius genus. Pasak tyrimų grupės vadovės Betsy Dresser, katinui įterptas genas niekaip neatsilieps jo sveikatai. „Katės yra idealiai tinkamos tokiems eksperimentams, nes jų genetinė sandara panaši į žmonių. Kad įsitikintumėme, jog genas “nukeliavo„ būtent ten, kur ir tikėtasi, buvo įterptas švytėjimo efektą sukeliantis baltymas“, – sakė mokslininkė.

Praktiškai prieš metus mes jau rašėme apie tokį eksperimentą atlikusius Pietų Korėjos mokslininkus. Ką gi, eksperimentų geografija plečiasi.

 

Šaltinis: Technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Šiuolaikiniai vaikai pinigus taupys skaitmeninėse taupyklėse

Kiekvienas vaikystėje esame turėjęs monetų taupyklę. Kaip vaikai taupys pinigus, jei kažkada pasaulyje nebebus grynųjų? skaityti »

Skeptiškiems tėveliams: 5 faktai apie vaizdo žaidimų naudą

Tyrimai atskleidė, kad saikingos pramogos su vaizdo žaidimais gali teikti naudą ne tik vaikams, bet ir jų tėveliams. skaityti »

NATO suvažiavimą saugos ereliai

Gegužės 25 d. Briuselyje vyks NATO renginys, kuriame dalyvaus ir JAV prezidentas Donaldas Trampas. Į susitikimą suvažiuos valdžios atstovai iš 29 šalių. skaityti »

Dubajaus gatvėse patruliuoja robotas–policininkas

Į darbą priimtas pirmasis robotas–policininkas. Jis prisijungė prie policininkų būrio Arabų Emyratuose, Dubajuje. skaityti »

Kodėl lietuviai mėgsta atsiskaityti tik gavę prekes?

Mokėjimas už prekes jų pristatymo metu – vienas populiariausių būdų atsiskaityti už internetinius pirkinius Lietuvoje. skaityti »

Kad palinkus prie išmaniųjų kupra neužaugtų...

JAV vykdytas tyrimas parodė, kad nuolatinis žiūrėjimas į išmanųjį telefoną žemyn prilygsta maždaug 27 kilogramų svoriui, pakabintam ant kaklo, o tai pastarajam nėra naudinga. skaityti »

Nauja mobilioji programėlė – unikalus emocinės pagalbos sau būdas

Kiekvienas programėlės naudotojas galės žymėti ir stebėti savo emocinę būklę, tikimasi, kad šis įrankis padės ugdyti emocinį raštingumą. skaityti »

Kvadratinės Latvijos kolekcinės monetos tiražas išgraibstytas akimirksniu

Gegužės pradžioje Latvijos centrinis bankas pradėjo prekiauti nauja kolekcine moneta, skirta Latgalos kongreso šimtmečiui. skaityti »

Išleista Eurovizijos konkursui skirta moneta

Nacionalinis Ukrainos bankas gegužės 11 d. pradės prekiauti kolekcine moneta, skirta „Eurovizijos 2017“ konkursui. skaityti »

Mokslas atskleidė, ko reikia norint sukurti genialų protą

Intelektas – nėra būtinas genijaus požymis, svarbus žmogaus kūrybiškumas ir atkaklumas. skaityti »