Gepardo patelė įtvirtino naują 100 metrų bėgimo rekordą

Publikuota: 2009 m. rugsėjo 15 d. antradienis

Gepardas

Gepardo patelė, vardu Sara, nuo šiol oficialiai laikoma greičiausiai 100 metrų atstumą įveikusia kačių šeimos atstove.

Ne paslaptis, jog gepardai yra patys greičiausi žinduoliai žemėje, per trumpą laiką (2–3 sekundes) gali išvystyti 110 km/h greitį. O kiekgi laiko jiems prireikia nubėgti 100 metrų atstumą?

Tą nusprendė išmatuoti JAV Ogajo valstijoje esančio zoologijos sodo darbuotojai. Tiesa, tai ne pirmasis geopardų „sportinis“ bėgimas – 2001 metais buvo užfiksuotas lyg šiolinis rekordas – 6.19 sekundės.

Sarai ne tik pasisekė šį skaičių pasiekti, bet ir truputi pagerinti – antrojo bėgimo metu plėšrūnas distanciją įveikė per 6.13 sek. Štai toks yra naujasis rekordas.

Turbūt, būtų įdomu palyginti su žmogaus greičiu? Šioje distancijoje užfiksuotas pasaulio rekordas – 9.58 sek. Ir jis pasiektas ne taip jau seniai – dar šią vasarą 22-ejų metų Jamaikos sprinteris Usainas Boltas Berlyne vykstančiame pasaulio lengvosios atletikos čempionato 100 metrų bėgimo finale pagerino visų laikų planetos rekordą ir iškovojo aukso medalį. Triskart olimpinis čempionas distanciją įveikė per 9,58 sekundės ir 0,11 sek. pranoko sau pačiam priklausiusį ankstesnį geriausią šios rungties pasiekimą – 9,69 sek.

Jeigu geopardai treniruotųsi taip kaip žmonių sportininkai ir dar dalyvautų nuolatinėse atrankose, koks gi būtų jų galutinis rekordas, įspėti ne taip jau lengva.

Šaltinis: Technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Japonijos bankas ketina „įdarbinti“ robotus

Japonijos bankas „Bank of Tokyo Mitsubishi UFJ“ klientus pasitinkančius vadybininkus artimiausiu metu ketina pakeisti robotais. skaityti »

„Microsoft“ siūlo prekybininkams pirkėjų atpažinimo sistemą

Savo tinklaraštyje bendrovė „Microsoft“ pasidalijo mintimis apie parduotuves ir jų pasikeitimus 2015 metais. skaityti »

Veidų atpažinimo technologija – prieigai prie svetainių

Bendrovė „Intel“ sukūrė taikomąją programą „True Key“. Prieigai prie interneto svetainių ar įrenginių ji naudoja veidų atpažinimo technologiją. skaityti »

Išmanusis laikrodis – finansams valdyti

Augant dėvimų išmaniųjų įrenginių populiarumui ir skaičiui, atsiranda ir jiems skirtų specializuotų programų. skaityti »

2015 metai pailgės sekunde dėl atominio ir pasaulinio laikų derinimo

Šių metų birželio 30 d. 11 val. 59 min. 60 sek. pasauliniu laiku sekundei laikrodžiai sustos ir para bei metai sekunde pailgės. skaityti »

KTU mokslininkų plėtojama matematinė rašysenos analizė: kuo skiriasi Obamos ir jūsų rašysena?

Rašysena nedažnai patenka į „kietųjų“ mokslų tyrimų sritį. Nors internete gausu rašysenos analizės testų, o kai kurios įdarbinimo agentūros šį metodą siūlo potencialių darbuotojų atrankai, išvados retai gali nustebinti objektyviais ir tiksliais apskaičiavimais. Visai kitas dalykas, kai rašyseną tiria matematikai. skaityti »

Barselonos centre – išmaniosios stotelės

Barselonoje pradėjo veikti aštuonios išmaniosios stotelės. Jose įrengti interaktyvūs ekranai, kurie veikia 7 dienas per savaitę, 24 valandas per parą. skaityti »

Mokėjimai širdies ritmu

Kanados pradedančioji įmonė „Bionym“ sukūrė apyrankę, kuri matuoja žmogaus širdies dūžius. skaityti »

BMW, kuris pats suranda vietą ir prisiparkuoja daugiaaukštėje aikštelėje

Las Vegase (JAV) prasidėjusioje „CES 2015“ parodoje Vokietijos automobilių gamintojas „BMW Group“ pademonstravo naujas automobilių autonominio valdymo galimybes, kurios atvers naują puslapį kelių transporto istorijoje. skaityti »

„Apple“ gavo patentą išmaniajam rašikliui

JAV patentų ir prekių ženklų valdyba išdavė kompanijai „Apple“ patentą išmaniajam elektroniniam rašikliui. skaityti »