Gepardo patelė įtvirtino naują 100 metrų bėgimo rekordą

Publikuota: 2009 m. rugsėjo 15 d. antradienis

Gepardas

Gepardo patelė, vardu Sara, nuo šiol oficialiai laikoma greičiausiai 100 metrų atstumą įveikusia kačių šeimos atstove.

Ne paslaptis, jog gepardai yra patys greičiausi žinduoliai žemėje, per trumpą laiką (2–3 sekundes) gali išvystyti 110 km/h greitį. O kiekgi laiko jiems prireikia nubėgti 100 metrų atstumą?

Tą nusprendė išmatuoti JAV Ogajo valstijoje esančio zoologijos sodo darbuotojai. Tiesa, tai ne pirmasis geopardų „sportinis“ bėgimas – 2001 metais buvo užfiksuotas lyg šiolinis rekordas – 6.19 sekundės.

Sarai ne tik pasisekė šį skaičių pasiekti, bet ir truputi pagerinti – antrojo bėgimo metu plėšrūnas distanciją įveikė per 6.13 sek. Štai toks yra naujasis rekordas.

Turbūt, būtų įdomu palyginti su žmogaus greičiu? Šioje distancijoje užfiksuotas pasaulio rekordas – 9.58 sek. Ir jis pasiektas ne taip jau seniai – dar šią vasarą 22-ejų metų Jamaikos sprinteris Usainas Boltas Berlyne vykstančiame pasaulio lengvosios atletikos čempionato 100 metrų bėgimo finale pagerino visų laikų planetos rekordą ir iškovojo aukso medalį. Triskart olimpinis čempionas distanciją įveikė per 9,58 sekundės ir 0,11 sek. pranoko sau pačiam priklausiusį ankstesnį geriausią šios rungties pasiekimą – 9,69 sek.

Jeigu geopardai treniruotųsi taip kaip žmonių sportininkai ir dar dalyvautų nuolatinėse atrankose, koks gi būtų jų galutinis rekordas, įspėti ne taip jau lengva.

Šaltinis: Technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Superkompiuteriai daro atradimus, kurių negali mokslininkai

Praeitų metų gegužę superkompiuteris iš San Jose, Kalifornijoje, per porą valandų perskaitė 100 000 tyrimų. skaityti »

Prisėskite. Patogiai, bet kur ir bet kada

Šiais visuotinio sėdėjimo laikais profesijų, kurių atstovai ant visą darbo dieną praleidžia ant kojų, aktualumas ir poreikis nė kiek ne menkesnis nei prieš dešimtmetį ar kitą. skaityti »

Planšetinis ar nešiojamasis kompiuteris? Ką ir kodėl verta rinktis?

Planšetiniai kompiuteriai tapo itin populiarūs, kadangi jie yra paprasti naudoti, labai lengvi, jų baterijos tarnauja ilgai ir be to, planšetes galima naudoti įvairiems darbams. Bet dažnam žmogui iškyla klausimas – ar tikrai planšetė pilnai gali pakeisti nešiojamąjį kompiuterį? skaityti »

Sukurtas drugys gelbės nukentėjusius

Drugiai-kiborgai greitai gali padėti atlikti sudėtingiausias gelbėjimo operacijas, skelbia mokslininkai, sugalvoję būdą, kaip kontroliuoti vabzdžių raumenis. skaityti »

Kupertino viešbučio „Aloft“ gyventojus aptarnaus robotai

Robotai – darbdavių džiaugsmas ir darbuotojų nelaimė. Kaip žinome, robotika, dirbtinis intelektas ir kitos dar prieš dešimtmetį egzotiškai atrodžiusios temos šiuo metu yra labai aktyviai nagrinėjamos įvairių sričių inžinierių. skaityti »

Įkrauk telefoną šaukdamas! Prietaisas garso bangas paverčia energija

Ar pažįstamas jausmas, kai prireikus kažkur svarbiai paskambinti, miršta jūsų telefono baterija? Nesijaudinkite, kol iš nusivylimo šaukiate ant savo mobiliojo, šis riksmas jums gali labai pasitarnauti. skaityti »

Pristatyta pirmoji pasaulyje prisilietimus fiksuojanti krepšinio aikštelė

Įmonių grupė „Nike“ pristatė pirmąją pasaulyje lietimams jautrią LED krepšinio aikštelę. skaityti »

Magnetai įsijungia į kompiuterių tranzistorių pamainos lenktynes

Sluoksniai nanomagnetų galėtų sumažinti ateities kompiuterių rajumą. skaityti »

Čilės studentai išrado nepavagiamą dviratį

Čilės studentai išrado dviratį, kurį pavogti bus labai keblu, o jei vis dėlto jį ir pavyks nugvelbti, naudos iš tokio dviračio nebus skaityti »

KTU savaitgalį virto tiesioginės transliacijos iš Mėnulio studija

KTU dėstytojai Kęstutis Valinčius ir Mindaugas Jančiukas 2014 rugpjūčio 9-10 naktimis universiteto sieną pavertė tiesioginės transliacijos iš Mėnulio ekranu. skaityti »