Geriausi pasaulio turistai

Publikuota: 2009 m. rugsėjo 21 d. pirmadienis

Lagaminai
Geriausiais turistais, daugiau kaip 4 500 tūkstančių viešbučių savininkų manymu, vėl tapo japonai, nepaisant to, kad jie beveik nesidomi šalies, kurioje vieši, kalba. Užtat jie, be jokios abejonės, patys mandagiausi ir tyliausi keliautojai iš visų.

Didžiosios Britanijos ir Vokietijos piliečiai, nežiūrint į jų skandalingumą ir neretai blogą elgesį, atsidūrė antroje ir trečioje vietoje atitinkamai. Galbūt todėl, kad jie niekada po savęs nepalieka šiukšlių, užtat visada palieka arbatpinigių. Pagal tvarką numeriuose būtent vokiečiai, anglai ir japonai toli už savęs paliko visus kitus turistus.

Kelionių kompanijos „Expedia“ užsakymu kasmetinis antrasis „Best Tourist Survey“ tyrimas atliktas apklausus daugiau kaip 4 500 viešbučių savininkų visame pasaulyje. Įvertintos 27 tautybes, atsižvelgiant į elgesį, išlaidų lygį, dosnumą, aprangą ir geranoriškumą mokytis vietines kalbas.

Ketvirtoje ir penktoje vietoje tarp geidžiamiausių svečių atsidūrė kanadiečiai ir šveicarai. Kaip bebūtų keista, kanadiečiai labiausiai mylimi savo šalyje, nors paprastai viešbučiuose svetingiau sutinkami užsieniečiai.

JAV piliečiai, esantys 11-oje vietoje, kaltinami dėl triukšmingumo ir skandalingumo, tačiau gerbiami už pasiruošimą degustuoti vietinę virtuvę ir bandymus apsikeisti pora frazių tos šalies kalba.

Italai, graikai, turkai, ispanai ir meksikiečiai seka vienas po kito ir užima vietas nuo 12-tos iki 17-tos atitinkamai. Paprastai jie kritikuojami už godumą ir prastą elgesį. Bet ne už ginčijimąsi ir pretenzijas, o už bendrą padidintą triukšmo kiekį.

Pavyzdžiui, italus, pagal skandalingumą atsidūrusius pirmajame trejetuke, galima atskirti bet kuriame pliaže – jie turi įprotį tauškėti apie orus arba malonią vakarykštę pažintį nė kiek nesidrovėdami aplinkinių. Užtat italų optimizmo ir mokėjimo džiaugtis gyvenimu galima tik pavydėti, kaip ir jų noro dalytis tuo su aplinkiniu pasauliu.

Rusijos piliečiai užėmė garbingą 18-ą vietą. Įdomu tai, kad jie pripažinti pačiais dosniausiais, po amerikiečių ir kanadiečių. Tačiau geriausiai žinoma rusų problema, po niūrios veido išraiškos ir kalbos nežinojimo, yra jų nenoras mokėti arbatpinigius – nei gidams ekskursijose, nei kambarinėms viešbučiuose, ypač ten, kur galioja sistema „viskas įskaičiuota“. Taigi legendų apie turistų iš Rusijos dosnumą autoriai turbūt yra Prancūzijos Alpių viešbučių savininkai.

Tačiau net ir Rusijos turtuolių dosnumas negalėjo užglaistyti grubumo, nenoro mokytis svetimos kalbos, niūrumo ir kalno šiukšlių, kurias ilsėdamiesi palieka daugelis rusų. Deja, to nepaslepia net ir pinigai.

Dar blogesni už rusus, kaip bebūtų keista, yra prancūzai. Visi jų nemėgsta už vengimą mokytis kalbos, elementaraus mandagumo trūkumą, godumą ir skandalingumą. Netgi stilinga apranga prancūzams nepadėjo. Keista, juk už tuos pačius trūkumus rusai keikiami visuose kurortuose, tačiau dosnumas, priskiriamas šiaurinių taigų naftos gręžinių savininkams, šiek tiek niveliuoja įspūdžius apie mūsų tautiečius. Ko nepasakysi apie prancūzus.

Žemiau prancūzų reitinge atsidūrė Indijos ir Kinijos piliečiai. Nors net ir jie nepateko į pačių godžiausių turistų sąrašus – juose kartu su prancūzais atsidūrė Danijos ir Didžiosios Britanijos piliečiai.

Na bet kaip ten bebūtų, atostogų ir kelionių sezonas dar nesibaigė, ir įvairių šalių bei tautų turistai dar turi galimybę visam pasauliui įrodyti, kad, be aukščiau išvardintų trūkumų, jie turi gražią šypseną, gerą širdį ir karštą norą po savęs susitvarkyti ir išmesti šiukšles į artimiausią šiukšliadėžę.

Šaltinis: www.aidas.us
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Įdomioji e-atliekų surinkėjų statistika: šaldytuvus gyventojai išmeta ir su uogienėmis

Kone dešimtadalis nebenaudojamų stambiųjų elektroninių prietaisų iš kaimo vietovių pas elektroninės technikos atliekų surinkėjus patenka jau apsamanoję. skaityti »

54 proc. pirkėjų kainas vis dar konvertuoja į litus

Nors su euru lietuviai gyvena jau trečius metus, tačiau daugeliui gyventojų pasverti savo išlaidas ir įvertinti prekių kainas vis dar yra patogiau litais. skaityti »

„Microsoft“ prijungs prie interneto „Toyota“ automobilius

Pernai „Toyota“ įkūrė naują įmonę „Toyota Connected“, kurios veikla – interneto paslaugų integracija į automobilius, kelių infrastruktūrą ir transporto priemonių tarpusavio komunikacijos sistemų kūrimas. skaityti »

Baltijos šalių šimtmečiui skirtos proginės dviejų eurų monetos dizainą išrinks gyventojai

Prasidėjo dvi savaites truksiantis Lietuvos ir kitų Baltijos šalių gyventojų balsavimas internetu: renkamas dviejų eurų monetos, skirtos Baltijos šalių šimtmečiui, projektas. skaityti »

Gėrimų šildytuvas-šaldytuvas ant darbo stalo

Gėrimai yra skaniausi tada, kai yra tinkamos temperatūros. Tam skirtas mažytis USB šildytuvas-šaldytuvas, nuolat laikomas ant stalo. skaityti »

Paneigtas mitas apie kompiuterinių žaidimų įtaką empatijai

Ilgą laiką buvo manoma, kad kompiuteriniai žaidimai mažina empatiją. Tačiau ar tikrai? skaityti »

„Microsoft“ sukūrė uodus gaudantį robotą

„Microsoft“ sukurtas robotas padės mokslininkams tirti, kokius pavojingus virusus ir bakterijas platina šie vabzdžiai. skaityti »

Ateities automobiliai atpažins vairuotojo nuotaiką

Ateityje automobiliai ne tik žinos, ko mes norime, bet ir kaip mes jaučiamės, galės ne tik pildyti mūsų komandas, bet ir mums atsakyti. skaityti »

Žinutes bus galima rašyti akimis

„Microsoft“ kartu su Vašingtono universiteto mokslininkais sukūrė programą „Eye-Gaze“, kuria naudojantis tekstą į telefono ekraną galima suvesti akimis. skaityti »

Virtualiosios realybės perspektyvos: nuo apsipirkinėjimo iki karybos

Virtuali realybė tarnauja ne tik išsiilgusiems pramogų ar naujų potyrių, bet ir tiesiog siekiant pagerinti mūsų kasdienį gyvenimą. skaityti »