Geriausi pasaulio turistai

Publikuota: 2009 m. rugsėjo 21 d. pirmadienis

Lagaminai
Geriausiais turistais, daugiau kaip 4 500 tūkstančių viešbučių savininkų manymu, vėl tapo japonai, nepaisant to, kad jie beveik nesidomi šalies, kurioje vieši, kalba. Užtat jie, be jokios abejonės, patys mandagiausi ir tyliausi keliautojai iš visų.

Didžiosios Britanijos ir Vokietijos piliečiai, nežiūrint į jų skandalingumą ir neretai blogą elgesį, atsidūrė antroje ir trečioje vietoje atitinkamai. Galbūt todėl, kad jie niekada po savęs nepalieka šiukšlių, užtat visada palieka arbatpinigių. Pagal tvarką numeriuose būtent vokiečiai, anglai ir japonai toli už savęs paliko visus kitus turistus.

Kelionių kompanijos „Expedia“ užsakymu kasmetinis antrasis „Best Tourist Survey“ tyrimas atliktas apklausus daugiau kaip 4 500 viešbučių savininkų visame pasaulyje. Įvertintos 27 tautybes, atsižvelgiant į elgesį, išlaidų lygį, dosnumą, aprangą ir geranoriškumą mokytis vietines kalbas.

Ketvirtoje ir penktoje vietoje tarp geidžiamiausių svečių atsidūrė kanadiečiai ir šveicarai. Kaip bebūtų keista, kanadiečiai labiausiai mylimi savo šalyje, nors paprastai viešbučiuose svetingiau sutinkami užsieniečiai.

JAV piliečiai, esantys 11-oje vietoje, kaltinami dėl triukšmingumo ir skandalingumo, tačiau gerbiami už pasiruošimą degustuoti vietinę virtuvę ir bandymus apsikeisti pora frazių tos šalies kalba.

Italai, graikai, turkai, ispanai ir meksikiečiai seka vienas po kito ir užima vietas nuo 12-tos iki 17-tos atitinkamai. Paprastai jie kritikuojami už godumą ir prastą elgesį. Bet ne už ginčijimąsi ir pretenzijas, o už bendrą padidintą triukšmo kiekį.

Pavyzdžiui, italus, pagal skandalingumą atsidūrusius pirmajame trejetuke, galima atskirti bet kuriame pliaže – jie turi įprotį tauškėti apie orus arba malonią vakarykštę pažintį nė kiek nesidrovėdami aplinkinių. Užtat italų optimizmo ir mokėjimo džiaugtis gyvenimu galima tik pavydėti, kaip ir jų noro dalytis tuo su aplinkiniu pasauliu.

Rusijos piliečiai užėmė garbingą 18-ą vietą. Įdomu tai, kad jie pripažinti pačiais dosniausiais, po amerikiečių ir kanadiečių. Tačiau geriausiai žinoma rusų problema, po niūrios veido išraiškos ir kalbos nežinojimo, yra jų nenoras mokėti arbatpinigius – nei gidams ekskursijose, nei kambarinėms viešbučiuose, ypač ten, kur galioja sistema „viskas įskaičiuota“. Taigi legendų apie turistų iš Rusijos dosnumą autoriai turbūt yra Prancūzijos Alpių viešbučių savininkai.

Tačiau net ir Rusijos turtuolių dosnumas negalėjo užglaistyti grubumo, nenoro mokytis svetimos kalbos, niūrumo ir kalno šiukšlių, kurias ilsėdamiesi palieka daugelis rusų. Deja, to nepaslepia net ir pinigai.

Dar blogesni už rusus, kaip bebūtų keista, yra prancūzai. Visi jų nemėgsta už vengimą mokytis kalbos, elementaraus mandagumo trūkumą, godumą ir skandalingumą. Netgi stilinga apranga prancūzams nepadėjo. Keista, juk už tuos pačius trūkumus rusai keikiami visuose kurortuose, tačiau dosnumas, priskiriamas šiaurinių taigų naftos gręžinių savininkams, šiek tiek niveliuoja įspūdžius apie mūsų tautiečius. Ko nepasakysi apie prancūzus.

Žemiau prancūzų reitinge atsidūrė Indijos ir Kinijos piliečiai. Nors net ir jie nepateko į pačių godžiausių turistų sąrašus – juose kartu su prancūzais atsidūrė Danijos ir Didžiosios Britanijos piliečiai.

Na bet kaip ten bebūtų, atostogų ir kelionių sezonas dar nesibaigė, ir įvairių šalių bei tautų turistai dar turi galimybę visam pasauliui įrodyti, kad, be aukščiau išvardintų trūkumų, jie turi gražią šypseną, gerą širdį ir karštą norą po savęs susitvarkyti ir išmesti šiukšles į artimiausią šiukšliadėžę.

Šaltinis: www.aidas.us
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Investuotojai apleidžia socialinius žaidimus, bet remia „Multiplayer Online“

Po praėjusių metų bumo rinkoje dėl socialinių žaidimų, dabar investuotojai jau nebėra tokie aktyvūs šioje srityje. Rezultatai rodo, kas sumažėjo sėkmingų sandorių skaičius ir pinigų socialinių žaidimų sektoriuje išleidžiama mažiau. skaityti »

Žaidimizacija universitetuose: stipendijos žaidžiantiems socialinius žaidimus

Pastebima, kad jauni žmonės vengia socialinių žaidimų, išskyrus atvejus, kai jie teikia jiems tiesioginę naudą. Tačiau žaidžiant „Grantoo“ „Įdomiausias žmogus pasaulyje” suteikiamos stipendijos, o tai labai vilioja vartotojus. skaityti »

„Boeing“ testuoja „gerąją“ raketą, kuri pastatuose išjungia elektrą

Naujojo raketinio ginklo CHAMP veikimas nukreiptas prieš elektros įrangą: kai virš pastato praskrieja raketa, visi jame veikiantys kompiuteriai ir kita elektroninė technika išjungiama. skaityti »

„Vodafone“ atidarė biblioteką metro

„Vodafone“ kartu su leidykla „Humanitas“ Rumunijos sostinės Bukarešto metro stotyje „Pergalės aikštė“ (Victoriei station) įkūrė biblioteką. skaityti »

„Twitter“ organizuoja pirmąjį mokslinės fantastikos festivalį

„Twitter“ yra užsiregistravę nemažai profesionalių rašytojų, kurie tokiu neįprastu formatu publikuoja savo kūrinius. „Twitter“ administracija nusprendė tuo pasinaudoti ir organizuoti mokslinės fantastikos festivalį. skaityti »

Auga moterų įtaka mobiliesiems vaizdo žaidimams

Rinkos tyrimai atskleidė, jog moterys sudaro beveik 60 proc. žaidėjų, vertinant žaidimus mobiliuosiuose įrenginiuose. Jos yra labiau linkusios žaisti mobiliuosius žaidimus negu vyrai, ypač daugelio žaidėjų režimo tipo (angl. multiplayer) žaidimus, kurie turi daug socialumo elementų, pavyzdžiui, „Words With Friends“ ar „Draw Something“. skaityti »

Kone visoje Žemėje po masinio išmirimo gyvybės nebūta 5 mln. metų

Maždaug apie 5 mln. metų po didžiausio Žemės istorijoje gyvybės išmirimo didžiojoje mūsų planetos dalyje buvo taip karšta, kad tokioje aplinkoje nebūtų išgyvenęs beveik joks gyvas tvarinys, priėjo išvadą mokslininkai. skaityti »

Lietuviai kasdien įvairioms medijoms skiria trečdalį paros

Lietuvos gyventojai beveik trečdalį paros – 8 val. 43 min. – praleidžia naudodamiesi įvairiomis medijomis. Vidutiniškai vienas lietuvis kiekvieną dieną susiduria mažiausiai su 3 informavimo ir laisvalaikio medijų priemonėmis. Tai parodė rinkos tyrimų kompanijos TNS LT atliktas 10-ies medijos kanalų vartojimo tyrimas „Media day“. skaityti »

Mėnulis iš tiesų galėjo atsirasti susidūrus Žemei ir Tėjai

Naujas kompiuterinis modelis, vaizduojantis kadaise galimai įvykusį Žemės ir jos protoplanetinės sesers Tėjos susidūrimą, rodo, kad iš šios katastrofos kosmose pažertų skeveldrų iš tiesų galėjo susiformuoti Mėnulis. skaityti »

„Isla Calma“ padės negalvoti apie skausmą

Susivieniję keleto Ispanijos klinikų mokslininkai ir entuziastai sukūrė inovatyvią sistemą pavadinimu „Isla Calma“. Ši sistema – tai atpalaiduojanti virtualioji aplinka, skirta atitraukti vartotoją nuo skausmo jutimo, nerimo ar streso. skaityti »