Geriausias poilsio kambarys pasaulyje

Publikuota: 2008 m. spalio 23 d. ketvirtadienis

Joga
D. Britanijoje mokslininkai paskelbė įrengę idealiai atpalaiduojantį kambarį – tikrą svajonę nuo streso ir įtampos pervargusiems žmonėms.

Poilsio kambarys (The most relaxing room) įrengtas analizuojant žmogaus psichologines savybes ir jo reakciją į įvairias spalvas ir garsus. Projekto vadovas – gana garsus savo šalyje psichologas Richard Wiseman, nusprendė įkurti tokį kambarį, kuris padėtų atsipalaiduoti netgi tais atvejais, kai nebepadeda net raminančios tabletės. O jo siūlomas „receptas“ yra toks – minkštos grindys, po galva padėta pagalvė, kvepianti levandomis, iš apačios einantis švelnus žalias apšvietimas ir absoliučiai „švarus“ mėlynas dirbtinis dangus virš galvos.

Be to, pagal psichologo pageidavimus, jo kolega tame pačiame universitete (University of Hertfordshire), profesorius Tim Blinko, sukūrė specialią muziką, turinčią skambėti viso 15 minučių seanso metu. Tai lėto ir nesikeičiančio ritmo muzika, skambanti žemų dažnių srityje ir pagražinta soprano soline partija bei Tibeto nacionaliniais akordais.

„Visos šios spalvos ir garsai žmogų veikia raminančiai – tai jau buvo ne kartą įrodyta, tik šiuo atveju visa tai apjungta į vieną visumą“, – aiškina psichologas.

Šį projektą Wiseman rengė konkrečiai to paties universiteto žmogaus ir medicinos tyrimų instituto organizuojamai parodai Health Showcase, vykstančiai nuo spalio 21 iki 24 dienos. Tuo laiku geriausias poilsio kambarys (bent jau jo kūrėjų nuomone) bus prieinamas visiems norintiems. Tiesa, psichologas seansui priims ne daugiau kaip 10 žmonių grupes.


 

Šaltinis: Technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Mokslininkai sukūrė smegenų veiklą mėgdžiojančius informacijos saugojimo įrenginius

RMIT (Royal Melbourne Institute of Technology) mokslininkai sukūrė naują nanoįrenginį, būsiantį itin stabilių ir patikimų naujos kartos atminties įrenginių pagrindu. skaityti »

Mokslininkai sukūrė nematomumo prietaisą

Įkvėpti Hario Poterio nematomo apsiausto, mokslininkai neseniai sukūrė keletą itin paprastų, tačiau naujų būdų paversti objektus nematomais. skaityti »

KTU keliasi į virtualią realybę

Pasivaikščioti dramblių kaimenėje Afrikoje, pasigrožėti Britų muziejaus eksponatais Londone ar tiesiog žengti į atvirą kosmosą neišeinant iš savo kambario – šias naujas patirtis žmonijai atveria žaibiškai populiarėjanti virtualios realybės technologija. skaityti »

Paslaptingo padaro fosilijos – senesnės ir už dinozaurus

Iš pirmo žvilgsnio šios fosilijos atrodo lyg perpus perpjautas granato vaisius, tačiau naujausi tyrimai atskleidė, kad tai 600 milijonų metų senumo nežinomų gyvūnų liekanos. skaityti »

Japonijoje vykstančioje turizmo parodoje lankytojus vilioja lietuviškas gintaras ir baletas

Šį savaitgalį, rugsėjo 25-28 d., Tokijuje vyksta pasaulyje viena didžiausių turizmo parodų „JATA Tourism EXPO Japan“. skaityti »

Buitiniai robotai užkariauja namus

Šiuolaikiniame pasaulyje tapo įprasta, kad vis daugiau darbų už mus padaro robotai. skaityti »

„nVidia“ paneigė sąmokslo teoriją: žmogus Mėnulyje vis tik buvo

Kompanijos „NVidia“ marketingo padalinys dirba iš tiesų ne veltui, ir tą demonstruoja naujausias vaizdo plokščių gamintojos atstovų pareiškimas. skaityti »

Elektroninis gepardas jau už laboratorijos ribų

Masačusetso technologijų instituto (MIT) inžinieriai ištobulino robotą-gepardą („Cheetah“), kuris puikiai atkartoja realaus gyvūno judesius ir tai daro visiškai savarankiškai. skaityti »

VGTU mokslininkas kolekcionuoja įdomiausius pasaulio pieštukus

Japoniškas – su deimantu, karališkasis – su tikra karūna, didžiųjų kūrėjų-menininkų vardais papuošti ar išleisti olimpinių žaidynių metu – tai Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Kelių katedros doc. dr. Kęstučio Skerio pieštukai, kolekcionuoti apie 50 metų. skaityti »

„YuMi“ – robotas, pradėsiantis naują automatizavimo erą

„YuMi“ yra dvirankis robotas, galintis dirbti kartu su žmogumi. skaityti »