Geriausias poilsio kambarys pasaulyje

Publikuota: 2008 m. spalio 23 d. ketvirtadienis

Joga
D. Britanijoje mokslininkai paskelbė įrengę idealiai atpalaiduojantį kambarį – tikrą svajonę nuo streso ir įtampos pervargusiems žmonėms.

Poilsio kambarys (The most relaxing room) įrengtas analizuojant žmogaus psichologines savybes ir jo reakciją į įvairias spalvas ir garsus. Projekto vadovas – gana garsus savo šalyje psichologas Richard Wiseman, nusprendė įkurti tokį kambarį, kuris padėtų atsipalaiduoti netgi tais atvejais, kai nebepadeda net raminančios tabletės. O jo siūlomas „receptas“ yra toks – minkštos grindys, po galva padėta pagalvė, kvepianti levandomis, iš apačios einantis švelnus žalias apšvietimas ir absoliučiai „švarus“ mėlynas dirbtinis dangus virš galvos.

Be to, pagal psichologo pageidavimus, jo kolega tame pačiame universitete (University of Hertfordshire), profesorius Tim Blinko, sukūrė specialią muziką, turinčią skambėti viso 15 minučių seanso metu. Tai lėto ir nesikeičiančio ritmo muzika, skambanti žemų dažnių srityje ir pagražinta soprano soline partija bei Tibeto nacionaliniais akordais.

„Visos šios spalvos ir garsai žmogų veikia raminančiai – tai jau buvo ne kartą įrodyta, tik šiuo atveju visa tai apjungta į vieną visumą“, – aiškina psichologas.

Šį projektą Wiseman rengė konkrečiai to paties universiteto žmogaus ir medicinos tyrimų instituto organizuojamai parodai Health Showcase, vykstančiai nuo spalio 21 iki 24 dienos. Tuo laiku geriausias poilsio kambarys (bent jau jo kūrėjų nuomone) bus prieinamas visiems norintiems. Tiesa, psichologas seansui priims ne daugiau kaip 10 žmonių grupes.


 

Šaltinis: Technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Kuriama technologija, gebanti perduoti žmogaus mintis

Išradėjas ir verslininkas Elon Musk tikisi sukurti technologiją, padedančią žmonėmis keistis mintimis per atstumą. skaityti »

Kanados banke – šokantis robotas konsultantas

Kanados bankas ATB pradėjo testuoti Japonijos įmonės „Softbank“ robotą „Pepper“. skaityti »

„Trekstor“ išleis laikrodį, veikiantį „Windows 10“ pagrindu

„Microsoft“ paskelbė, kad „Trekstor“ išleis išmanųjį laikrodį, kuris veiks valdomas operacinės sistemos „Windows 10 IoT Core“. skaityti »

Grįžta pomėgis spausdinti nuotraukas

Nors nuotraukų albumais galima grožėtis įrenginių ekranuose, vis dažniau lietuviai renkasi nuotraukas spausdinti ir saugoti popieriuje. skaityti »

Per kaulus grojančios ausinės būtų sužavėjusios L.Van Bethoveną

Ar žinote, kad L.Van Bethovenas apkurtęs naudojosi muzikos perdavimu kaulais? skaityti »

Vilniuje vėl statomi makaronų tiltai

Pavasarine tradicija jau tapęs išskirtinių tiltų statymo konkursas VGTU „Makaronų tiltai 2017“ šiemet grįžo su dar didesniais užmojais – kūrybiškos inžinerijos dvasia užkrėtęs Lietuvos mokyklas, šiemet čempionatas nusitaikė į universitetus. skaityti »

Lietuviai per internetą dažniausiai perka madingas prekes

Lietuvos gyventojai vis labiau įpranta pirkti internete ir apsipirkdami tokiu būdu išleidžia vis daugiau pinigų. skaityti »

Bepilotės skraidyklės skraidins kraują

Dvi Šveicarijos miesto Lugano ligoninės nusprendė operatyviam kraujo ir biologinių medžiagų pristatymui panaudoti skraidykles „Matternet One“. skaityti »

Vilniuje pristatytas 41 išradimas – nuo kvapų lazdelės iki elektrinės riedlentės

Kovo 31 d. – balandžio 1 d. Vilniaus „Litexpo“ parodų ir kongresų centre buvo atidarytas pirmasis ir didžiausias Lietuvoje išradėjų konkursas „Vilnius išranda 2017”. skaityti »

Mūsų planetoje jau gyvena 20 tūkst. kiborgų

Pasak mokslininkų, didžiausia problema ta, kad evoliucionuojame per lėtai ir mūsų kūnai nespėja prisitaikyti prie sparčiai kintančio šiuolaikinio gyvenimo. skaityti »