„Google“ atskleidė savo „automobilio be vairuotojo“ projekto technines detales

Publikuota: 2011 m. spalio 24 d. pirmadienis

„Google“ tarptautinėje Elektros ir elektronikos inžinierių instituto (IEEE, Institute of Electrical and Electronics Engineers) atskleidė nemažai techninių detalių apie dar ne taip seniai kruopščiai slėptą autonominį automobilių vairavimo projektą.
Jį pristatė Sebastianas Thrunas (Sebastian Thrun) iš Stanfordo universiteto ir šio projekto vadovas, „Google“ inžinierius Krisas Urmsonas (Chris Urmson).

Kas leidžia automobiliams važiuoti ne prasčiau, nei varuojamiems žmonių? Vienas pagrindinių prietaisų, sumontuotas ant automobilių stogo, yra lazerinis atstumo matuoklis, visomis kryptimis skleidžiantis 64 lazerio spindulius ir kuriantis vietos, kuria važiuoja automobilis, trimatį žemėlapį, kuris yra nuolat lyginamas su tiksliu vietovės žemėlapiu ir automobilio GPS duomenimis.

Keturi radarai – du priekyje ir du gale, leidžia  iš anksto aptikti eismo kamščius, pėsčiuosius ir kitas kliūtis. Video kamera, sumontuota prie atgalinio vaizdo veidrodėlio, identifikuoja šviesoforų signalus.

Atrodytų, kol kas dar anksti tikėti, kad automobiliai, vairuojami kompiuterio, gali sėkmingai važinėti intensyviaus eismo gatvėmis, kurioje visuomet pasitaiko nekantrių ar net įžūlių vairuotojų ir pėščiųjų, tačiau „Google“ iš tokio automobilio filmuotais vaizdais nori įrodyti, kad toks laikas jau visai arti –  Sebastiano Thruno įsitikinimu, būtent autonominiai automobiliai padės išvengti avarijų ir išgelbėti nemažai gyvybių.

„Google“ bandomuosius važiavimus atlieka su „Toyota Prius“ automobiliais, bandymų metu jau nuvažiuota 300 tūkstančių kilometrų, nemaža jų dalis – realaus eismo sąlygomis.

Beje, jau yra to nelaikančių fantastika – Nevados valstija pradėjo kurti eismo taisykles automobiliams, vairuojamiems kompiuterių.

Šaltinis: mokslasplius.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Vienarankis robotas varžėsi samurajų kardų rungtynėse

Kompanija „Yaskawa Bushido Project“ sujungė jėgas su jaijutsu kardų kovos meistru Isao Machii. skaityti »

Maisto nuotraukos padės skaičiuoti kalorijas

„Google“ kuria priemonę „Im2Calories“, kuri iš maisto nuotraukos padėtų įvertinti maisto kaloringumą. skaityti »

Festivalyje „džiazuos“ Lietuvoje sukurtas elektrinis autobusas

Birželio 5 d. startuojantis 21-asis Klaipėdos pilies džiazo festivalis pristato ne tik garsiausias džiazo muzikos žvaigždes, bet ir šalies technologijų pasaulio naujienas. skaityti »

Sukurta išskirtinė vėjo jėgainė: gamina elektrą, nors neturi sparnų

Ispanijos bendrovė „Vortex“ sukūrė unikalią vėjo jėgainę „Vortex Bladeless“, kuri gamina elektrą net ir neturėdama sparnų. skaityti »

Kinijoje į gatves išriedėjo pirmieji pasaulyje „beūsiai“ troleibusai

Kinijoje buvo pristatyti pirmieji pasaulyje neįtikėtinai efektyviai energiją kaupiantys troleibusai. Pagrindinė šių transporto priemonių technologija yra superkondensatoriai, patalpinti į 18 ir 12 metrų ilgio greituosius (BRT – angl. „bus rapid transit“) autobusus. skaityti »

Mikrolustas po oda atliks kraujo tyrimus

Šveicarijos mokslininkai sukūrė diagnostinį lustą, implantuojamą po oda, kuris stebės kraujo rodiklius ir perduos informaciją per „Bluetooth“. skaityti »

Mokslininkai išspręs spaudžiančių batų bėdą

Valensijos biomechanikos instituto mokslininkai sukūrė technologiją, kuri pritaiko avalynę prie pėdų. skaityti »

Didžiausia planetoje interaktyvi fotografija – 365 gigapikseliai

Didesnės fotografijos Žemėje dar nėra buvę. Tarptautinė fotografų grupė, vadovaujama italo Filippo Blenigni, publikavo gigantišką aukščiausios viršukalnės Europoje ir 11-os aukščiausios viršukalnės pasaulyje panoraminę fotografiją. skaityti »

Pirmasis lietuviškas interaktyvus reklamos stendas skaičiuos ir analizuos naudotojus

Kauno technologijos universiteto (KTU) mokslininkai ir studentai sukūrė pirmąjį lietuvišką interaktyvų reklamos stendo prototipą, kuris ne tik transliuoja reklamą, bet ir fiksuoja reklamą stebėjusiųjų vartotojų statistinius duomenis. skaityti »

„Microsoft“ pasiūlė mokykloms atsisakyti rašiklių ir sąsiuvinių

Viena iš kompanijos „Microsoft“ direktorių, atsakinga už švietimą, Lia De Cicco-Remu pateikė mokykloms pasiūlymą atsisakyti rašiklių ir sąsiuvinių. skaityti »