„Google“ atskleidė savo „automobilio be vairuotojo“ projekto technines detales

Publikuota: 2011 m. spalio 24 d. pirmadienis

„Google“ tarptautinėje Elektros ir elektronikos inžinierių instituto (IEEE, Institute of Electrical and Electronics Engineers) atskleidė nemažai techninių detalių apie dar ne taip seniai kruopščiai slėptą autonominį automobilių vairavimo projektą.
Jį pristatė Sebastianas Thrunas (Sebastian Thrun) iš Stanfordo universiteto ir šio projekto vadovas, „Google“ inžinierius Krisas Urmsonas (Chris Urmson).

Kas leidžia automobiliams važiuoti ne prasčiau, nei varuojamiems žmonių? Vienas pagrindinių prietaisų, sumontuotas ant automobilių stogo, yra lazerinis atstumo matuoklis, visomis kryptimis skleidžiantis 64 lazerio spindulius ir kuriantis vietos, kuria važiuoja automobilis, trimatį žemėlapį, kuris yra nuolat lyginamas su tiksliu vietovės žemėlapiu ir automobilio GPS duomenimis.

Keturi radarai – du priekyje ir du gale, leidžia  iš anksto aptikti eismo kamščius, pėsčiuosius ir kitas kliūtis. Video kamera, sumontuota prie atgalinio vaizdo veidrodėlio, identifikuoja šviesoforų signalus.

Atrodytų, kol kas dar anksti tikėti, kad automobiliai, vairuojami kompiuterio, gali sėkmingai važinėti intensyviaus eismo gatvėmis, kurioje visuomet pasitaiko nekantrių ar net įžūlių vairuotojų ir pėščiųjų, tačiau „Google“ iš tokio automobilio filmuotais vaizdais nori įrodyti, kad toks laikas jau visai arti –  Sebastiano Thruno įsitikinimu, būtent autonominiai automobiliai padės išvengti avarijų ir išgelbėti nemažai gyvybių.

„Google“ bandomuosius važiavimus atlieka su „Toyota Prius“ automobiliais, bandymų metu jau nuvažiuota 300 tūkstančių kilometrų, nemaža jų dalis – realaus eismo sąlygomis.

Beje, jau yra to nelaikančių fantastika – Nevados valstija pradėjo kurti eismo taisykles automobiliams, vairuojamiems kompiuterių.

Šaltinis: mokslasplius.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Neatrasta ekonominė nauda: geologai ieško meteoritinių kraterių

Lietuvos geologijos tarnyba (LGT), bendradarbiaudama su Vilniaus universitetu, vykdo projektą „Lietuvos impaktiniai krateriai“. skaityti »

LG prisijungė prie Atvirojo automobilių aljanso ir kurs išmaniųjų automobilių įrangą

„LG Electronics“ (LG) tapo Atvirojo automobilių aljanso (ang. Open Automotive Alliance) nare. skaityti »

Procesorių gamintojos „Intel“ sukurta kamera atpažins jūsų nuotaiką

Procesorių gamintoja „Intel“ kitais metais planuoja į planšetinių kompiuterių modelius montuoti erdvinį pasaulio vaizdą galinčias filmuoti „RealSense 3D“ kameras. skaityti »

LG pristato „LG G Watch“ su „Android Wear“ operacine sistema

„LG Electronics“ (LG) pristato „LG G Watch“ laikrodį, vieną iš pirmųjų įrenginių su „Google“ operacine sistema „Android Wear“, pritaikyta dėvimiems įrenginiams. skaityti »

Brazilijos futbolo stadionas iš saulės pagamina daugiau energijos nei 11 čempionato dalyvių

Vienuolika iš 32 pasaulio futbolo čempionate dalyvaujančių valstybių sugeneruoja mažiau saulės energijos, nei Brazilijos nacionalinis stadionas. skaityti »

Žinutėmis perduodami kvapai – jau realybė!

Amerikos gamtos istorijos muziejus (angl. Museum of Natural History) Manhetene, bendradarbiaudamas su išradėjais profesoriumi David Edwards ir Rachel Field, pademonstravo savo naują kvapų-pranešimų platformą. skaityti »

Radijo bangomis valdomų laivelių komanda – tarp laimėtojų

Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) komanda Lietuvos motorlaivių federacijos taurės varžybose varžėsi dviejose laivų modelių klasėse. skaityti »

Eksperimentas patvirtino: žmonių teleportacija įmanoma

Žmonių persikėlimas erdvėje gali tapti realybe, kadangi jokie fizikos dėsniai iš esmės neprieštarauja didelių objektų, įskaitant žmones teleportacijai, teigia mokslininkai. skaityti »

NASA kosminiame „sode“ astronautai sėja pirmąsias daržoves

Tarptautinėje kosminėje stotyje (TKS) dabar dėmesio centre raudonosios salotos. Praėjusią savaitę NASA pranešė apie aktyvuotą augalų auginimo sistemą skriejančioje laboratorijoje. skaityti »

Jau greitai skrydžiai lėktuvu bus valdomi mintimis

Profesorius Florian Holzapfel su mokslininkų komanda vykdydami ES finansuojamą projektą „Brainflight“, tiria būdus, kaip smegenys galėtų kontroliuoti skrydį lėktuvu. skaityti »