„Google“ padėjo atrasti Atlantidą?

Publikuota: 2009 m. vasario 21 d. šeštadienis

Google
Atlanto vandenyno dugne maždaug už 990 kilometrų į šiaurės vakarus nuo Afrikos krantų aptiktas milžiniškas taisyklingas stačiakampis, išraižytas lygiagrečiomis linijomis. Jis buvo pastebėtas nagrinėjant Atlanto dugno reljefą „Google Earth“ programa.

Pranešama, kad mįslingas šio vandenyno dugno regiono darinys yra netoli Kanarų salų. Taisyklingas stačiakampis yra maždaug 20 000 kvadratinių kilometrų ploto (beveik 3 kartus mažesnis už Lietuvą). Jį aptiko 38 metų britų aeronavigacijos inžinierius Bernie Bamfordas, praneša dienraštis „Daily Telegraph“. Pasak jo, šis Atlanto dugno darinys iš viršaus atrodo tarsi miesto aeronuotrauka.

Tikslios šios vietos koordinatės – 31 15'15.53 laipsniai šiaurės platumos ir 24 15'30.53 laipsniai vakarų ilgumos.

Išgirdę šią žinią, legendinės Atlantidos paieškų entuziastai pareiškė, kad nežinomos kilmės geometrinių figūrų tinklas yra vienoje iš labiausiai tikėtinų dingusios salos, aprašytos senovės graikų filosofo Platono, vietų.

Platono teigimu, legendinis miestas pražuvo Atlanto vandenyno bangose po to, kai maždaug 9 000 metų prieš mūsų erą Atlantidos kariai nesėkmingai bandė užimti Atėnus.

Pasak Niujorko valstijos universiteto (JAV) istorinės archeologijos kuratoriaus daktaro Charleso Orsero, šis atradimas esąs „nepaprastai įdomus“ ir vertas išsamesnių tyrimų.

„Šis darinys yra vienoje geriausiai žinomų Atlantidos buvimo vietų, kurią nurodė pats Platonas“, – pareiškė Atlantidos ekspertu laikomas mokslininkas.

Mįslingą Atlanto dugno reljefo darinį aptikusio B. Bamfordo teigimu, „povandeninis miestas“ labai panašus į šiuolaikinių miestų kvartalų tinklą. „Tai turėtų būti žmogaus rankų darbas“, – mano jis.

Skaitmeninį pasaulio atlasą „Google Earth“ papildantis „Google Ocean“ įrankis kompiuterių vartotojams suteikia galimybę naudotis tūkstančiais pasaulio vandenynų povandeninių nuotraukų. Neseniai vartotojams pateikta programa siūlo apžiūrinėti povandeninius ugnikalnius, tyrinėti dugno reljefą, stebėti istorinių jūrų kelionių maršrutus ir kt.

Legendinė Atlantida ne vieną šimtmetį traukia senovės paslapčių viliojamus žmones. Platonas šią aukštos civilizacijos pastatytą miestą apibūdina kaip buvusį saloje, kuri „didesnė už Libiją ir Aziją kartu paėmus“, esančioje prieš pat Heraklio stulpus Gibraltaro sąsiaurio prieigose. Antikos filosofo teigimu, Atlantida buvusi itin pažangios civilizacijos buveinė, kurią žemės drebėjimas ir potvynis sunaikino maždaug prieš 9 000 metų.

Šaltinis: Technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Šiuolaikiniai vaikai pinigus taupys skaitmeninėse taupyklėse

Kiekvienas vaikystėje esame turėjęs monetų taupyklę. Kaip vaikai taupys pinigus, jei kažkada pasaulyje nebebus grynųjų? skaityti »

Skeptiškiems tėveliams: 5 faktai apie vaizdo žaidimų naudą

Tyrimai atskleidė, kad saikingos pramogos su vaizdo žaidimais gali teikti naudą ne tik vaikams, bet ir jų tėveliams. skaityti »

NATO suvažiavimą saugos ereliai

Gegužės 25 d. Briuselyje vyks NATO renginys, kuriame dalyvaus ir JAV prezidentas Donaldas Trampas. Į susitikimą suvažiuos valdžios atstovai iš 29 šalių. skaityti »

Dubajaus gatvėse patruliuoja robotas–policininkas

Į darbą priimtas pirmasis robotas–policininkas. Jis prisijungė prie policininkų būrio Arabų Emyratuose, Dubajuje. skaityti »

Kodėl lietuviai mėgsta atsiskaityti tik gavę prekes?

Mokėjimas už prekes jų pristatymo metu – vienas populiariausių būdų atsiskaityti už internetinius pirkinius Lietuvoje. skaityti »

Kad palinkus prie išmaniųjų kupra neužaugtų...

JAV vykdytas tyrimas parodė, kad nuolatinis žiūrėjimas į išmanųjį telefoną žemyn prilygsta maždaug 27 kilogramų svoriui, pakabintam ant kaklo, o tai pastarajam nėra naudinga. skaityti »

Nauja mobilioji programėlė – unikalus emocinės pagalbos sau būdas

Kiekvienas programėlės naudotojas galės žymėti ir stebėti savo emocinę būklę, tikimasi, kad šis įrankis padės ugdyti emocinį raštingumą. skaityti »

Kvadratinės Latvijos kolekcinės monetos tiražas išgraibstytas akimirksniu

Gegužės pradžioje Latvijos centrinis bankas pradėjo prekiauti nauja kolekcine moneta, skirta Latgalos kongreso šimtmečiui. skaityti »

Išleista Eurovizijos konkursui skirta moneta

Nacionalinis Ukrainos bankas gegužės 11 d. pradės prekiauti kolekcine moneta, skirta „Eurovizijos 2017“ konkursui. skaityti »

Mokslas atskleidė, ko reikia norint sukurti genialų protą

Intelektas – nėra būtinas genijaus požymis, svarbus žmogaus kūrybiškumas ir atkaklumas. skaityti »