„Greenstone“ pakabukas – ryšio spragoms panaikinti

Publikuota: 2015 m. balandžio 15 d. trečiadienis

Mobilieji telefonai vienas su kitu paprastai jungiasi per mobiliojo ryšio operatorių, korinį tinklą. Tačiau įmonė „Open Garden“ kuria alternatyvas.

Jau anksčiau bendrovė išleido programėlę „FireChat“, kuri leido siųsti tekstinius pranešimus tiesiai į kitus telefonus per „Bluetooth“ ar „Wi-Fi“ ryšį. Programėlė išpopuliarėjo  masiniuose renginiuose, protestuose, kur mobilusis ryšys yra silpnas arba jo visai nėra. Deja, telefonai tarpusavyje gali susisiekti tik per gana nedidelį atstumą.

„iPhone“ telefonuose „Wi-Fi“ ryšys yra daug silpnesnis nei maršruto parinktuvų, o „Android“ telefonai kol kas jungiasi tik per „Bluetooth“. Šis ryšio standartas apriboja žinučių persiuntimą iki keliasdešimties metrų ir paprastai tik matomumo zonoje.

Šiai problemai spręsti „Open Garden“ kuria pakabuką „Greenstone“, kuris prisijungia prie vietinio telefono tinklo. Jis gali užpildyti tinkle ryšio spragas. Be to, gali išsaugoti iki 1000-io žinučių, kurias išsiųs, kai tik atsiras ryšys. Kūrėjai planuoja apkabinti „Greenstone“ pakabukais populiarias susibūrimo vietas, taip siekdami populiarinti „FireChat“ programėlę.

Šaltinis: dailydot.com
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

12 įdomių faktų apie Vilniaus turistus

Vilniuje turistų skaičius nuolat auga – Lietuvos sostinę, kaip dar nepažintą ir neatrastą pasaulio kampelį, renkasi vis daugiau turistų ne tik iš kaimyninių šalių, bet ir iš tolimojo užsienio. skaityti »

Kas telefone svarbiausia jaunimui?

Patarimais, į ką svarbiausia atkreipti dėmesį jaunam žmogui renkantis naują, tačiau ne patį brangiausią telefoną, dalinosi „Samsung“ rinkodaros koordinatorius Jonas Ožekauskas. skaityti »

Estijoje pristatoma brangiausia pasaulio moneta

Į Estijos sostinę atkeliavo brangiausia pasaulyje moneta – sidabrinis pinigas iš 1794 m. JAV išleistų dolerių partijos. skaityti »

Robotas humanoidas nesupyksta pargriautas

„Boston Dynamics“ pristatė naują roboto humanoido „Atlas“ versiją. Nukritęs robotas sugeba pats savarankiškai atsistoti. skaityti »

Suomijos vyriausybė išleido proginę euro monetą garsiausiam visų laikų šalies konditeriui pagerbti

150-ųjų Karlo Fazerio (Karl Fazer) – garsiausio Suomijos konditerio ir iki šių dienų gyvuojančios „Fazer“ įmonės įkūrėjo – gimimo metinių proga Suomijos vyriausybė išleido konditerio vardo kolekcines 10-ies ir 20-ies eurų nominalo monetas. skaityti »

KTU absolvento sukurtą prietaisą „DataLinker“ naudoja geriausi pasaulio buriuotojai

Kauno technologijos universiteto (KTU) absolventas Ričardas Novošinskas, vadovaujantis įmonei „SailRacer.net“, o laisvalaikiu buriuojantis, sukūrė prietaisą, padėsiantį buriavimo varžybose dalyvaujančioms jachtų įguloms lengviau apdoroti laivo duomenis. skaityti »

Automatinės kėdės – tvarkingam biurui

„Nissan“ įgyvendino reklaminę akciją, kurios metu pademonstravo, kaip automatiškai į savo vietas susistato kėdės. skaityti »

Kanadoje įrengti trimetriniai bankomatai krepšininkams

Toronte įrengti bankomatai krepšininkams, kurių ekraną net krepšininkas gali pasiekti tik pašokdamas į viršų. skaityti »

„Microsoft“ kuria virtualų ateities futbolą

„Microsoft“ tikisi išpopuliarinti papildytosios realybės akinius amerikietiškame futbole. skaityti »

„BPS Sberbank“ išleido romantiškas monetas

Baltarusijos bankas „BPS Sberbank“ artėjant šv. Valentino šventei išleido progines sidabrines monetas su kačiukais ir triušiukais. skaityti »