Greičiausias sportinis dviratis, kurio registruoti varžyboms niekada neleis

Publikuota: 2015 m. rugsėjo 24 d. ketvirtadienis

Sportinių dviračių dizaino parametrus griežtai kontroliuoja Tarptautinė dviračių sporto sąjunga – pasaulinė dviračių sporto organizacija. Jei ne tos taisyklės, sportiniai dviračiai galėtų atrodyti kitaip.

Tačiau yra tikslios techninių parametrų taisyklė. Pavyzdžiui, abu dviračio ratai turi būti tokio pat skersmens. Egzistuoja ir aerodinaminiai bei rėmo formos apribojimai. Jie priimti ne tik dėl sportininkų saugumo, bet ir dėl to, kad dviračių lenktynėse galynėtųsi žmonės, o ne inžinieriai ar jų sukurti mechanizmai.

Tad sportinių dviračių technologijų inžinerinis progresas gana smarkiai ribojamas. Vis dėlto kompanijos „Specialized“ inžinierius Richardas Eggeris nusprendė numoti ranka į techninius reikalavimus ir suprojektavo bei sukonstravo koncepcinį sportinį dviratį „fUCI“ (kur UCI reiškia Tarptautinės dviračių sporto sąjungos santrumpą – „Union Cycliste Internationale“).

Jo sukurtas dviratis turi gerokai didesnį 33,3 colio skersmens galinį ratą, nedidelį elektros motorą sukimosi paspartinimui, aerodinaminius aptakus, priešinį stiklą. Verta atkreipti dėmesį ir į naują rėmo geometriją bei aerodinaminę bagažinę.

Dalyvauti daugiadienėse dviračių lenktynėse (pvz., Tour de France) tokiu dviračiu būtų griežtai draudžiama. Tačiau niekas negali sutrukdyti dviračių sporto entuziastams įsigyti tokią transporto priemonę ir minti jos pedalus savo malonumui. Tiesa, „Specialised“ dviračio „fUCI“ serijinės gamybos neplanuoja.

Šaltinis: technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Minima interneto dienoraščių diena

Rugpjūčio 31 d. – internetinių dienoraščių arba kitaip blogų diena. skaityti »

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

2003 m. atrasti du Urano palydovai

2003 m. rugpjūčio 25 d. atrasti du Urano palydovai – Mabė ir Kupidas. skaityti »

1995 m. išleista „Windows 95“ operacinė sistema

„Windows 95“ – „Microsoft“ kompanijos masinei rinkai skirta grafinė operacinė sistema. Ji buvo išleista 1995 m. rugpjūčio 24 d. Ši versija buvo žymus žingsnis į priekį lyginant su ankstesnėmis „Windows“ versijomis. Operacinės sistemos kūrimo metu ji buvo vadinama kodiniu vardu „Chicago“. skaityti »

Edvardo Snoudeno vardas Kinijoje gali tapti prekės ženklu

Viena Kinijos elektromobilių gamintoja nusprendė pasipelnyti iš skandalo, kilusio su Edvardu Snoudenu. skaityti »

Londono miesto taryboje dirbs virtualios administratorės

Londono miesto tarybos priimamasis lankytojams ketina pasiūlyti naują paslaugą – virtualią administratorę. skaityti »

„Displair“ pristatys erdvinį ekraną

Kompanija „Displair“ pranešė rugsėjį Jungtinėse Amerikos Valstijose surengsianti „Roud šou“, kuriame pademonstruos ekraną, kurio rodomas vaizdas bus projektuojamas ore. skaityti »

HTC reklaminiu veidu tapo aktorius Robertas Downey Jr.

Pasaulinė mobiliųjų inovacijų ir dizaino lyderė kompanija HTC ruošiasi pristatyti ambicingiausią iki šiol reklamos kampaniją, kurios veidu tapo žinomas aktorius, filmų „Geležinis žmogus“, „Keršytojai“, „Šerlokas Holmsas“ ir kt. žvaigždė Robertas Downey Jr. skaityti »

Bažnytinio paveldo muziejuje įdiegtos naujosios technologijos

Bažnytinio paveldo muziejus vienas iš pirmųjų Lietuvoje savo ekspoziciją papildė planšetiniais kompiuteriais. skaityti »

Menininkas iš kosmoso vaizdų kuria portretus

Menininkas Sergio Albiacas sukūrė nuotraukas pasitelkęs tik vaizdus iš „Hubble“ teleskopo. skaityti »