Gyventojai stebėjo užtemusią saulę

Publikuota: 2008 m. rugpjūčio 2 d. šeštadienis

 

Vakar Lietuvoje nuo 11.55 iki 13.56 val. buvo galima stebėti dalinį saulės užtemimą. Gatvėje kalbinti vilniečiai susidomėję stebėjo šį neįprastą gamtos reiškinį, tačiau kai kurie skundėsi neva dėl saulės užtemimo padidėjusiu nervingumu ir galvos skausmais.

Saulės užtemimas - tai reiškinys, kai Mėnulis atsiduria tarp Žemės ir Saulės, taip uždengdamas Saulės diską. Paskutinį kartą dalinis saulės užtemimas Lietuvoje buvo matomas 2006 metų kovą.

Vtv.lt gatvėje kalbinti vilniečiai susidomėję stebėjo saulės užtemimą ir noriai dalijosi prisiminimais.

Vienas vtv.lt pašnekovų netgi prisiminė 1954 m. birželio 30-osios visišką saulės užtemimą. Vilnietis pasakojo, kad tuomet žmonės taip pat buvo informuoti apie neįprastą gamtos reiškinį, tačiau sumaišties būta ne mažos. „Visur lakstė išsigandę gyvuliai, senesnieji gyventojai kalbėjo apie artėjančią pasaulio pabaigą, o mes, tada dar vaikai, per aprūkytą stiklą susidomėję stebėjome, kaip mėnulis visiškai užtemdo saulę“, - jaunystės prisiminimais dalijosi gatvėje sutiktas pašnekovas.

Nors specialistų teigimu, dalinis saulės užtemimas tiesioginės įtakos sveikatai neturi, vis dėlto senesnio amžiaus vilniečiai portalui vtv.lt skundėsi padidėjusiu nervingumu ir galvos skausmais. Keletas pašnekovų pripažino netgi jaučiantys širdies darbo sutrikimus.

Šiais metais Lietuvoje bus matomas dar vienas dangaus kūno užtemimas. Naktį iš rugpjūčio 16 į 17 d. Lietuvoje bus galima stebėti ir dalinį Mėnulio užtemimą.

Saulės užtemimas domino žmones
Saulės užtemimas domino žmones
Saulės užtemimas domino žmones
Saulės užtemimas domino žmones
Saulės užtemimas

 

Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Medžiaga, kuri sukels perversmą sporto prekių ir medicinos pramonėse

Bingamtono Universiteto Niujorke mokslininkai sukūrė šią keistą tamprią medžiagą, kuri iš tikrųjų yra baterija. skaityti »

Vyras savadarbe raketa bandys įrodyti, kad Žemė plokščia

Mike'as Hughesas pasirengęs paleisti savo iš metalo laužo sukurtą raketą Mojave dykumoje ir įrodyti, kad Žemė yra plokščia. skaityti »

Ar galima sapnuoti nemiegant?

Mokslininkai iš Londono teigia atradę būdą kaip sutrikdyti žmogaus protą ir pakeisti jo supratimą apie tai, kas tikra. skaityti »

Biurų pastatai su treniruokliais ir masažuotojais – kaip milžiniškos kompanijos atrakina darbuotojų kūrybiškumą?

Įsivaizduokite įmonę, kuri iš visų savo darbuotojų ne prašo, bet reikalauja į užduotis žvelgti netradiciškai. skaityti »

„Panasonic“ pristatė permatomą televizorių

Neseniai Berlyne vykusioje parodoje „IFA 2017“ televizorių gamintoja „Panasonic“ pristatė televizorių su visiškai permatomu ekranu. skaityti »

Programuotojų diena

Rugsėjo 13 dieną minima Programuotojų diena. Kodėl būtent šiandien? skaityti »

Mokslininkai mano atradę būdą, kaip visam laikui atsikratyti žalingų įpročių

Mokslininkai atranda naujų būdų, kaip tiesiogiai veikiant smegenis atsikratyti žalingų įpročių ir iki minimumo sumažinti atkritimo tikimybę. skaityti »

Kad kelionė neprailgtų: intelektiniai žaidimai, kuriuos privalote turėti išmaniajame

Pažinimo džiaugsmas mus praturtina kaip niekas kitas, tačiau keliaudami mes dažnai daugybę laiko praleidžiame automobilyje ar lėktuve, valandų valandas pro langą veltui stebėdami plaukiančius debesis. skaityti »

Ką veikia biomechanikai?

Biomechanikai – tai inžinieriai, kurie mokosi iš gamtos... skaityti »

Lietuvos studentas sukūrė sportinį elektrinį triratį

Europoje dar nauja sporto šaka susidomėjęs studentas Rolandas Dockevičius iš Klaipėdos sukūrė elektrinį triratį drifterį. skaityti »