Gyventojai stebėjo užtemusią saulę

Publikuota: 2008 m. rugpjūčio 2 d. šeštadienis

 

Vakar Lietuvoje nuo 11.55 iki 13.56 val. buvo galima stebėti dalinį saulės užtemimą. Gatvėje kalbinti vilniečiai susidomėję stebėjo šį neįprastą gamtos reiškinį, tačiau kai kurie skundėsi neva dėl saulės užtemimo padidėjusiu nervingumu ir galvos skausmais.

Saulės užtemimas - tai reiškinys, kai Mėnulis atsiduria tarp Žemės ir Saulės, taip uždengdamas Saulės diską. Paskutinį kartą dalinis saulės užtemimas Lietuvoje buvo matomas 2006 metų kovą.

Vtv.lt gatvėje kalbinti vilniečiai susidomėję stebėjo saulės užtemimą ir noriai dalijosi prisiminimais.

Vienas vtv.lt pašnekovų netgi prisiminė 1954 m. birželio 30-osios visišką saulės užtemimą. Vilnietis pasakojo, kad tuomet žmonės taip pat buvo informuoti apie neįprastą gamtos reiškinį, tačiau sumaišties būta ne mažos. „Visur lakstė išsigandę gyvuliai, senesnieji gyventojai kalbėjo apie artėjančią pasaulio pabaigą, o mes, tada dar vaikai, per aprūkytą stiklą susidomėję stebėjome, kaip mėnulis visiškai užtemdo saulę“, - jaunystės prisiminimais dalijosi gatvėje sutiktas pašnekovas.

Nors specialistų teigimu, dalinis saulės užtemimas tiesioginės įtakos sveikatai neturi, vis dėlto senesnio amžiaus vilniečiai portalui vtv.lt skundėsi padidėjusiu nervingumu ir galvos skausmais. Keletas pašnekovų pripažino netgi jaučiantys širdies darbo sutrikimus.

Šiais metais Lietuvoje bus matomas dar vienas dangaus kūno užtemimas. Naktį iš rugpjūčio 16 į 17 d. Lietuvoje bus galima stebėti ir dalinį Mėnulio užtemimą.

Saulės užtemimas domino žmones
Saulės užtemimas domino žmones
Saulės užtemimas domino žmones
Saulės užtemimas domino žmones
Saulės užtemimas

 

Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Triukšmo žemėlapis padės susirasti tylesnį būstą

Kalifornijos technologijos instituto darbuotojas Brendan Farell sukūrė triukšmo žemėlapį, kuriame žmonės gali pasitikrinti triukšmo lygį aplink dominantį būstą, prieš jį įsigydami. skaityti »

„Huawei“ paaiškino, kaip mus veikia telefono ekrano spalvinė temperatūra

Kasdien naudojantis išmaniaisiais įrenginiais, nesunku pastebėti, kad telefonų ir kitų įrenginių ekrano spalvos kartais skiriasi. Tačiau ar susimąstėte, nuo ko tai priklauso ir kaip šios spalvos mus veikia? skaityti »

Telefonus įkraus augalai

Barselonoje įsikūrusi pradedančioji įmonė „Arkyne Technologies“ atrado natūralų būdą įkrauti mobiliuosius telefonus. skaityti »

Kraujo tyrimams Lietuvoje pasitelkiami robotai

Kaune pradėjo veikti vienintelė Baltijos šalyse visiškai robotizuota medicininių tyrimų laboratorija. Pirmasis kraujo tyrimus atliekantis robotas Lietuvoje buvo pastatytas 2014 metais, o dabar sumontuota robotų ir automatinių analizatorių linija. skaityti »

Londone planuojama pastatyti medinį dangoraižį

Londono rajone Barbikane numatoma pastatyti 300 metrų aukščio medinį dangoraižį, pavadintą „Oakwood Tower“. skaityti »

„Samsung“ užpatentavo papildytosios realybės lęšius

Kontaktiniuose lęšiuose bus įtaisyta miniatiūrinė vaizdo kamera ir projektorius, taip pat davikliai, leidžiantys valdyti lęšius judinant vokus ir mirksint. skaityti »

Kodėl žmogui geriau gyventi išmaniuosiuose namuose?

Kaip į mūsų visų kasdienybę įsiveržė išmanieji telefonai, taip, turbūt neilgai trukus, miestus ir gyvenvietes užvaldys ir išmanieji namai. skaityti »

Marškinėliai, parodantys žmogaus vidų

„Virtuali-Tee“ – papildytosios realybės marškinėliai, atvaizduojantys žmogaus vidaus organus. skaityti »

Išmanioji šakutė imituos druskos skonį

Tokijo universitete, „Rekimoto“ laboratorijoje, buvo sukurta išmanioji šakutė, imituojanti druskos skonį burnoje. Kad apgautų žmogaus receptorius, naudojama silpna elektros srovė. skaityti »

Ateityje duris atrakinsime ranka?

Mikroschemų gamintoja „Digiwell“ sukūrė į ranką implantuojamą NFC lustą. Operacija užtrunka vos kelias minutes ir primena paprastą injekciją. skaityti »