Gyventojai stebėjo užtemusią saulę

Publikuota: 2008 m. rugpjūčio 2 d. šeštadienis

 

Vakar Lietuvoje nuo 11.55 iki 13.56 val. buvo galima stebėti dalinį saulės užtemimą. Gatvėje kalbinti vilniečiai susidomėję stebėjo šį neįprastą gamtos reiškinį, tačiau kai kurie skundėsi neva dėl saulės užtemimo padidėjusiu nervingumu ir galvos skausmais.

Saulės užtemimas - tai reiškinys, kai Mėnulis atsiduria tarp Žemės ir Saulės, taip uždengdamas Saulės diską. Paskutinį kartą dalinis saulės užtemimas Lietuvoje buvo matomas 2006 metų kovą.

Vtv.lt gatvėje kalbinti vilniečiai susidomėję stebėjo saulės užtemimą ir noriai dalijosi prisiminimais.

Vienas vtv.lt pašnekovų netgi prisiminė 1954 m. birželio 30-osios visišką saulės užtemimą. Vilnietis pasakojo, kad tuomet žmonės taip pat buvo informuoti apie neįprastą gamtos reiškinį, tačiau sumaišties būta ne mažos. „Visur lakstė išsigandę gyvuliai, senesnieji gyventojai kalbėjo apie artėjančią pasaulio pabaigą, o mes, tada dar vaikai, per aprūkytą stiklą susidomėję stebėjome, kaip mėnulis visiškai užtemdo saulę“, - jaunystės prisiminimais dalijosi gatvėje sutiktas pašnekovas.

Nors specialistų teigimu, dalinis saulės užtemimas tiesioginės įtakos sveikatai neturi, vis dėlto senesnio amžiaus vilniečiai portalui vtv.lt skundėsi padidėjusiu nervingumu ir galvos skausmais. Keletas pašnekovų pripažino netgi jaučiantys širdies darbo sutrikimus.

Šiais metais Lietuvoje bus matomas dar vienas dangaus kūno užtemimas. Naktį iš rugpjūčio 16 į 17 d. Lietuvoje bus galima stebėti ir dalinį Mėnulio užtemimą.

Saulės užtemimas domino žmones
Saulės užtemimas domino žmones
Saulės užtemimas domino žmones
Saulės užtemimas domino žmones
Saulės užtemimas

 

Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Greičiausias sportinis dviratis, kurio registruoti varžyboms niekada neleis

Sportinių dviračių dizaino parametrus griežtai kontroliuoja Tarptautinė dviračių sporto sąjunga – pasaulinė dviračių sporto organizacija. Jei ne tos taisyklės, sportiniai dviračiai galėtų atrodyti kitaip. skaityti »

„London Fashion Week“ metu „Visa“ pristatė mokėjimų naujoves

„London Fashion Week“ metu buvo pristatyti pirmieji mokėjimo sistemos „Visa“ pasirodymo mados rinkoje rezultatai. skaityti »

Sukurtos ausinės, nedengiančios ausų

Islandijos dizaino studija „Studio Banana” sukūrė „Batband“ ausines, kurios nedengia ausų. skaityti »

Ką savo telefone laiko tikras krepšinio gerbėjas?

Ką daryti, jei darbo metu vykstančių rungtynių pamatyti nepavyksta, arba, jei dingus elektrai visi planai smagiai praleisti vakarą prie televizoriaus žlunga? skaityti »

Ateitis – kūdikio vežimėlis su oro filtru?

Dailės akademijos industrinio dizaino studentas Dominykas Budinas sukūrė „Oro skydą“ – kūdikio vežimėlis su oro filtru, apsaugančiu nuo užteršto oro, – ir tapo tarptautinio dizaino konkurso „Electrolux“ dizaino laboratorija vienu iš šešių finalininkų. skaityti »

Vandens švarą užtikrins knyga-filtras

Karnegio universiteto daktaras Teri Dankovich išrado vandens valymo knygą, kurios vienas puslapis gali išvalyti iki 100 litrų vandens, o visos tokios knygos užtektų 4-eriems metams. skaityti »

Naujas išradimas – mikrotermometras, tiksliai matuojantis ypač žemas temperatūras

Fizikai iš Aalto, Kopenhagos ir Bazelio universitetų sukūrė miniatiūrinį termometrą, kuriuo galima matuoti temperatūras iki 7 milikelvinų (mK). skaityti »

„Google“ kovos už tobulus kelius

„Google“ užpatentavo technologiją, kuri patobulins kelių žemėlapius, nurodydama kelių būklę. skaityti »

Gineso rekordai: Lietuvos banko Pinigų muziejaus milijono centų piramidė – didžiausia pasaulyje

Pasaulio Gineso rekordų knygos sudarytojai patvirtino, kad Lietuvos banko Pinigų muziejuje Vilniuje stovi didžiausia piramidė iš 1 milijono 935 centų. skaityti »

JAV švietimo įstaigos mokys apie virtualias valiutas

Jungtinėse Amerikose Valstijose veikiantys koledžai ir universitetai pradėjo rengti savo studentams mokymus apie virtualias valiutas, tarp jų ir bitkoinus. skaityti »