Harvardo chemikai išaugino nanogėlių sodą

Publikuota: 2013 m. gegužės 23 d. ketvirtadienis

Harvardo tyrėjai manipuliuodami delikačiomis cheminėmis reakcijomis išaugino mielus mikroskopinių žiedų sodus. Galbūt nanorožės ar nanofrezijos nekvepia taip, kaip kvepia organiniai šių augalų prototipai, tačiau nanopasaulyje jos atrodo neabejotinai kerinčiai.

Harvardo universiteto mokslininkai ištobulino vandenyje atliekamas chemines reakcijas taip, kad išauga ir pražysta nuostabios gėlės. Šios mikroskopinės struktūros – kristalai, kurie susiformuoja (vienu sykiu – viena molekulė) ant stiklo paviršiaus, panardinto į menzūrą su vandens, bario chlorido ir natrio silikato tirpalu. Kai vandenyje natūraliai ištirpsta ore esantis anglies dvideginis, menzūroje prasideda cheminė reakcija – formuojasi gėlių pavidalą įgyjantys kristalai.

Nors spalvos šiose nanogėlių nuotraukose nėra tikros, gėlių forma yra natūrali – išlinkius ir nelygumus mokslininkams pavyko gauti maišant cheminių reakcijų komponentus. Kristalų „augimo“ kryptį lemia įvairūs cheminiai ingredientai. Pavyzdžiui, lapo formos išgaunamos tirpaluose su papildomu anglies dvideginio kiekiu.

„Kai žvelgi į jas pro elektroninį mikroskopą, atrodo, tarsi nertum į vandenyną ir ten pamatytum neaprėpiamus koralų ir kempinių laukus, – pasakoja eksperimento autorius iš Harvardo universiteto Vimas Nurduinas (Wim L. Noorduin), kurio straipsnis publikuotas žurnale „Science“. – Kartais aš net pamirštu fotografuoti – taip gera tokiais augalais tiesiog pasigrožėti.“

 

Šaltinis: technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Robotai, ruošiantys pusryčius

Miuncheno Technikos universiteto (Vokietija) inžinieriai išmokė robotų porelę apsipirkti ir paruošti tradicinius bavariškus pusryčius. skaityti »

Medžiais laipiojantys robotai saugos miškus

Kinijos mokslininkai sukūrė po medžius laipiojantį robotą „Treebot“, kuris ateityje galėtų perspėti apie galimus pavojus miškuose. skaityti »

Paauglė Kinijoje nori parduoti savo nekaltybę už „iPhone 4“

Kinijoje ir toliau jaučiamas labai stirus jaunesnio amžiaus žmonių pamišimas dėl naujausios „Apple“ produkcijos. skaityti »

Internetas žmogų veikia lyg alkoholis?

Žmonės, kurie daug laiko praleidžia naršydami internete, patiria tokio paties pobūdžio apsvaigimą, kaip gerdami alkoholį. skaityti »

Apsaugos sistemą „PlayStation 3“ nulaužęs programišius įsidarbino „Facebook‘e“

Programišius George‘as Hotzas, nulaužęs žaidimų konsolės „PlayStation 3“ apsaugos sistemą, įsidarbino įrangos inžinieriumi į socialinį tinklą „Facebook“. skaityti »

Sumaniam britų programišiui nustatytas Aspergerio sindromas

Didžiojoje Britanijoje už užstatą paleistas 19-metis Ryanas Clearis, įsilaužęs į Nacionalinės teisėsaugos agentūros svetainę ir pora muzikos industrijos tinklalapių, mat jam nustatytas Aspergerio sindromas. skaityti »

Tarptautinė kosminė stotis tiesiogiai transliuos HD kokybės Žemės vaizdus

Aukštos kokybės HD vaizdus nuo šiol bus galima išgauti ir iš kosminės stoties. skaityti »

Ateities lėktuvas: iš Tokijo į Paryžių – greičiau nei per 2, 5 val.

Europos aeronautikos ir gynybos koncerno EADS inžinieriai sukūrė koncepcinį viršgarsinio keleivinio lėktuvo koncepcinį modelį. Teigiama, kad tai bus viena ekologiškiausių ir greičiausių oro transporto priemonių pasaulyje. skaityti »

Romos popiežius taps naujienų portalo redaktoriumi

Vatikanas sukūrė nuosavą naujienų portalą news.va, kurį galės atnaujinti net pats Romos popiežius. skaityti »

Pjūklažuvės savo „nosį“ naudoja kaip anteną

Pjūklažuvės turi ypatingą savo ilgo dantyto rostrumo savybę, padedančią sumedžioti ir sudoroti auką. skaityti »