Harvardo chemikai išaugino nanogėlių sodą

Publikuota: 2013 m. gegužės 23 d. ketvirtadienis

Harvardo tyrėjai manipuliuodami delikačiomis cheminėmis reakcijomis išaugino mielus mikroskopinių žiedų sodus. Galbūt nanorožės ar nanofrezijos nekvepia taip, kaip kvepia organiniai šių augalų prototipai, tačiau nanopasaulyje jos atrodo neabejotinai kerinčiai.

Harvardo universiteto mokslininkai ištobulino vandenyje atliekamas chemines reakcijas taip, kad išauga ir pražysta nuostabios gėlės. Šios mikroskopinės struktūros – kristalai, kurie susiformuoja (vienu sykiu – viena molekulė) ant stiklo paviršiaus, panardinto į menzūrą su vandens, bario chlorido ir natrio silikato tirpalu. Kai vandenyje natūraliai ištirpsta ore esantis anglies dvideginis, menzūroje prasideda cheminė reakcija – formuojasi gėlių pavidalą įgyjantys kristalai.

Nors spalvos šiose nanogėlių nuotraukose nėra tikros, gėlių forma yra natūrali – išlinkius ir nelygumus mokslininkams pavyko gauti maišant cheminių reakcijų komponentus. Kristalų „augimo“ kryptį lemia įvairūs cheminiai ingredientai. Pavyzdžiui, lapo formos išgaunamos tirpaluose su papildomu anglies dvideginio kiekiu.

„Kai žvelgi į jas pro elektroninį mikroskopą, atrodo, tarsi nertum į vandenyną ir ten pamatytum neaprėpiamus koralų ir kempinių laukus, – pasakoja eksperimento autorius iš Harvardo universiteto Vimas Nurduinas (Wim L. Noorduin), kurio straipsnis publikuotas žurnale „Science“. – Kartais aš net pamirštu fotografuoti – taip gera tokiais augalais tiesiog pasigrožėti.“

 

Šaltinis: technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Gal norėtumėte „iPhone“ sausainių ar „iPad“ torto?

Pasinaudoję naujųjų technologijų populiarumu, Pekino konditeriai ėmė kurti identiškus „iPhone“ bei „iPad“ įrenginiams saldumynus. skaityti »

„Airpiano“ – pianinas be klavišų

Kaip neįtikėtinai tai skambėtų, tačiau mūsų tradicinis pianinas XXI amžiuje sulaukė konkurento – „Airpiano“ (liet. oro pianinas), kuriuo grojama virš įrenginio mojuojant rankomis. skaityti »

Paneigta beveik 200 metų senumo teorija apie kolibrių maitinimąsi

Beveik 200 metų mokslinikai manė žinantys, kaip maitinasi kolibriai, tačiau jų žinios, pasirodo, buvo neteisingos. Konektikuto universiteto mokslininkai išsiaiškino, jog iš tiesų kolibris nektarą ne siurbia, o semia liežuvėliu. skaityti »

Japonai sukūrė bučinių perdavimo prietaisą

Tokijo elektrokomunikacijos universiteto tyrinėtojai pristatė prietaisą, skirtą bučiniams imituoti. skaityti »

Planuojamas šimtų kilometrų ilgio jūrinių vėjo jėgainių parkas

JAV korporacija „Atlantic Wind Connection“ kartu su elektros perdavimo kompanija „Trans-Elect“ pradėjo projektuoti didžiulį jūrinių vėjo jėgainių parką. skaityti »

Saulės baterija veikiantys žibintai – pagalba Haičio gyventojams

Netoli Haičio sostinės Port o Prenso įsikūrusiame laikinajame palapinių miestelyje įrengti saulės baterijomis veikiantys gatvės žibintai. skaityti »

Trijų dalių išardoma klaviatūra

Technologijos juda į priekį – vienus prietaisus keičia kiti, tačiau atrodo, jog kažkada sukurta QWERTY klaviatūra išlieka nepralenkiama. skaityti »

Karališkosios vestuvės okupavo virtualią erdvę

Karališkosios Princo Viljamo ir dabar jau jo žmonos princesės Keitės vestuvės tapo visų laikų interaktyviausiomis sutuoktuvėmis pasaulyje... skaityti »

Ekologiška USB atmintinė

Kasdien dirbdami biure naudojame spalvingus lapelius užrašams, namuose taip pat mėgstame palikti žinutes artimiesiems ant šaldytuvo ar spintelės, o ir patys užsirašę svarbų dalyką įsiklijuojame į užrašinę. skaityti »

Naujausios technologijos – Jūsų augintiniui

Kai jūsų augintinė visa murzina grįžta iš pasivaikščiojimo lauke ir miaukia prašydama maisto, dažnai iškyla klausimas – o kur tu klajojai, kad taip išsipurvinai? Išties būtų smalsu sužinoti, kur vaikštinėja mūsų gyvūnai, ką jie veikia ir pan. skaityti »