Harvardo chemikai išaugino nanogėlių sodą

Publikuota: 2013 m. gegužės 23 d. ketvirtadienis

Harvardo tyrėjai manipuliuodami delikačiomis cheminėmis reakcijomis išaugino mielus mikroskopinių žiedų sodus. Galbūt nanorožės ar nanofrezijos nekvepia taip, kaip kvepia organiniai šių augalų prototipai, tačiau nanopasaulyje jos atrodo neabejotinai kerinčiai.

Harvardo universiteto mokslininkai ištobulino vandenyje atliekamas chemines reakcijas taip, kad išauga ir pražysta nuostabios gėlės. Šios mikroskopinės struktūros – kristalai, kurie susiformuoja (vienu sykiu – viena molekulė) ant stiklo paviršiaus, panardinto į menzūrą su vandens, bario chlorido ir natrio silikato tirpalu. Kai vandenyje natūraliai ištirpsta ore esantis anglies dvideginis, menzūroje prasideda cheminė reakcija – formuojasi gėlių pavidalą įgyjantys kristalai.

Nors spalvos šiose nanogėlių nuotraukose nėra tikros, gėlių forma yra natūrali – išlinkius ir nelygumus mokslininkams pavyko gauti maišant cheminių reakcijų komponentus. Kristalų „augimo“ kryptį lemia įvairūs cheminiai ingredientai. Pavyzdžiui, lapo formos išgaunamos tirpaluose su papildomu anglies dvideginio kiekiu.

„Kai žvelgi į jas pro elektroninį mikroskopą, atrodo, tarsi nertum į vandenyną ir ten pamatytum neaprėpiamus koralų ir kempinių laukus, – pasakoja eksperimento autorius iš Harvardo universiteto Vimas Nurduinas (Wim L. Noorduin), kurio straipsnis publikuotas žurnale „Science“. – Kartais aš net pamirštu fotografuoti – taip gera tokiais augalais tiesiog pasigrožėti.“

 

Šaltinis: technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Tėvai abejoja dėl žaidimizacijos taikymo mokyklose

Žaidimizacija (angl. gamification) jau pasiekė revoliucinę sėkmę švietimo srityje, tačiau kai kurie skeptikai vis dar nėra įsitikinę jos veiksmingumu. Labiausiai abejoja tėvai ir auklėtojai mokyklose, kurių suvokimas apie tai, ką žaidimizacija reiškia mokyklinukams, yra subjektyvus. Šįkart kreipiamasi į tokius tėvelius, kurie vis dar netiki žaidimizacijos nauda mokymuisi. skaityti »

„YouTube“ paskelbė tris šiemet Didžiojoje Britanijoje populiariausias reklamas

Vaizdo priegloba „YouTube“ publikavo Didžiojoje Britanijoje populiariausių 2012 metų reklamų dešimtuką. skaityti »

Bepiločiai „Volvo“ automobiliai – 2014 metais

„Volvo“ laikoma viena iš pačių saugiausių automobilių gamintojų pasaulyje. Siekdama pateisinti šį vardą, kompanija jau 2020 metais planuoja išleisti automobilį, kuris garantuoja itin mažą juo keliaujančių keleivių traumų riziką. skaityti »

Švedijoje kuriamas universalus robotas-valytojas

Karališkojo technologijų instituto Stokholme darbuotojai savo robotą-valytoją nusprendė padaryti universalų. Iki šiol kiekvienas panašus robotas buvo programuojamas konkrečiai patalpai tvarkyti. skaityti »

Neregėtoji Žemė iš kosmoso

NASA pristatė naują nemokamą elektroninę fotoknygą „Earth As Art“. skaityti »

Filmas apie Steve‘ą Jobsą pasirodys sausį

Filmas apie kompanijos „Apple“ įkūrėją ir ilgametį vadovą „Jobs“ turėtų būti pristatytas festivalyje „Sundance“, kuris vyks sausio 17–27 dienomis. skaityti »

„YouTube“ pasirodė visos „Apple“ reklamos

Didžiausiame vaizdo medžiagos dalijimosi portale „YouTube“ pasirodė vaizdo įrašų virtinė, kurioje, kaip teigiama, surinkti bemaž vis „Apple“ reklaminiai filmukai. skaityti »

SMS žinutei – 20 metų

Gruodžio 3 d. sukako 20 metų, kai buvo išsiųsta pirmoji SMS („Short Message Service“). skaityti »

Taivaniečiai sudėliojo QR kodą iš 1 300 skėčių

Gruodžio 2 dieną 1369 Taivano gyventojai sustojo aikštėje prieš Taipėjaus meriją ir, išskleidę skėčius, suformavo milžinišką QR kodą. skaityti »