Harvardo chemikai išaugino nanogėlių sodą

Publikuota: 2013 m. gegužės 23 d. ketvirtadienis

Harvardo tyrėjai manipuliuodami delikačiomis cheminėmis reakcijomis išaugino mielus mikroskopinių žiedų sodus. Galbūt nanorožės ar nanofrezijos nekvepia taip, kaip kvepia organiniai šių augalų prototipai, tačiau nanopasaulyje jos atrodo neabejotinai kerinčiai.

Harvardo universiteto mokslininkai ištobulino vandenyje atliekamas chemines reakcijas taip, kad išauga ir pražysta nuostabios gėlės. Šios mikroskopinės struktūros – kristalai, kurie susiformuoja (vienu sykiu – viena molekulė) ant stiklo paviršiaus, panardinto į menzūrą su vandens, bario chlorido ir natrio silikato tirpalu. Kai vandenyje natūraliai ištirpsta ore esantis anglies dvideginis, menzūroje prasideda cheminė reakcija – formuojasi gėlių pavidalą įgyjantys kristalai.

Nors spalvos šiose nanogėlių nuotraukose nėra tikros, gėlių forma yra natūrali – išlinkius ir nelygumus mokslininkams pavyko gauti maišant cheminių reakcijų komponentus. Kristalų „augimo“ kryptį lemia įvairūs cheminiai ingredientai. Pavyzdžiui, lapo formos išgaunamos tirpaluose su papildomu anglies dvideginio kiekiu.

„Kai žvelgi į jas pro elektroninį mikroskopą, atrodo, tarsi nertum į vandenyną ir ten pamatytum neaprėpiamus koralų ir kempinių laukus, – pasakoja eksperimento autorius iš Harvardo universiteto Vimas Nurduinas (Wim L. Noorduin), kurio straipsnis publikuotas žurnale „Science“. – Kartais aš net pamirštu fotografuoti – taip gera tokiais augalais tiesiog pasigrožėti.“

 

Šaltinis: technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

„Tesco“ sukūrė virtualų prekybos centrą

Mažmeninės prekybos bendrovė „Tesco“ Getviko oro uosto laukiamojoje salėje įrengė virtualią maisto prekių parduotuvę. skaityti »

Londono žaidynės gali nustelbti Pekino olimpiadą

Prognozuota, kad 2012 metų Olimpiadą žiūrės maždaug 4 mlrd. visų kontinentų gyventojų. skaityti »

„Google“ automobiliai nuvažiavo pusę milijono kilometrų

Bepiločiai „Google“ automobiliai per bandymus nuvažiavo jau daugiau kaip 300 tūkst. mylių (daugiau nei 480 tūkst. kilometrų). skaityti »

Japoniški hidroponikos stebuklai: ankštame „Agrokube“ – 10 tūkst. daržovių per metus

Daugiau kaip 10 tūkst. daržovių per metus kelių kvadratinių metrų „belangėje“, kuri vadinama „Agrokubu“ („Agri-cube“). Viduje – eilės lentynų su salotomis ir kitų daržovių ūgliais, daug šviesos, vandens ir trąšų tiekimo, oro kondicionavimo sistemos. skaityti »

Dėl naujo išradimo automobilių nebereikės plauti

Olandijos mokslininkai sukūrė unikalius automobilių dažus, kurie lieka švarūs bet kokiomis oro sąlygomis. skaityti »

Korėjiečiai sukūrė pirmą lankstomą elektroninį įrenginį

Korėjos inžinieriai sukūrė lanksčias baterijas ir jų pagrindu surinko pirmą lankstomą elektroninį įrenginį. skaityti »

„Samsung“ pusvelčiui superka senus mobiliuosius telefonus

Elektronikos gamintoja „Samsung“ pasisiūlė iš išmaniųjų telefonų „Galaxy S III“, „Galaxy S II“ ir „Galaxy Note“ pirkėjų supirkti senus mobiliuosius telefonus. skaityti »

Marsaeigis „Curiosity“ sėkmingai nusileido

Šiandien 8.32 val.(Lietuvos laiku) Marse nusileido NASA marsaeigis „Curiosity“. skaityti »

Muzikos ausinės katėms

Amerikiečių kompanija „Sol Republic“ sukūrė neįprastą įrenginį – ausines katėms. Tiesa, šio produkto yra tik dešimt vienetų ir kol kas neketinama pradėti masinės prekybos. skaityti »

Jūros šventė – telefone

Šiemet Klaipėdoje vykstančioje kasmetinėje Jūros šventėje nepasiklysti renginių gausoje padės specialiai tam sukurta nemokama programėlė. skaityti »