Į bankrutuojančią Islandiją palanku vykti turistams

Publikuota: 2008 m. spalio 11 d. šeštadienis

Poilsis „Mėlynojoje lagūnoje“ (Islandija)

Šaltinis: Vtv.lt

Viena turtingiausių pasaulio valstybių iki šiol laikyta Islandija netikėtai atsidūrė ant bankroto slenksčio.

Didžiojoje Britanijoje areštuotos visos, net ir privatiems asmenims priklausančios, bankų sąskaitos. Tačiau islandai nepuola į paniką ir rengia tik taikias demonstracijas.

Islandijos konsulas Lietuvoje Vaidotas Sankalas patikino, kad nors dabartinė ekonominė padėtis ir nėra džiugi islandams, Lietuvos turistams ji suteikia naujų galimybių.

„Šiuo metu Islandijos krona yra labai nuvertėjusi, todėl dabartinės ekonominės krizės metu aplankyti šalį – apsimoka“, – teigia V.Sankalas.

Islandija įsikūrusi ant vidurokeaninio kalnagūbrio išaugusioje vulkaninėje saloje. Žmonių čia gyvena nedaug – vos 305 tūkst., todėl šalį ypač pamėgo turistai – natūralistai.

Visgi šiuo metu Islandijoje gamtos grožį nustelbe Pasaulinė ekonomikos krizė. Vyriausybė per savaitę pirmiausia nacionalizavo trečią pagal dydį banką, vėliau – antrą, o vakar atėjo ir didžiausiojo „Landsbanki Islands“ banko eilė. Islandijos krona tapo beveik bevertė.

Islandijos bankai aktyviai veikė ne tik savo šalyje, bet ir užsienyje. Ypač glaudžiai jie buvo susiję su Didžiąja Britanija. Beveik pusė milijono indėlininkų D. Britanijoje negali atsiimti savo santaupų iš Islandijos bankų padalinių. Tarp jų – ir ne vienas įtakingas britų parlamento narys.

Didžiosios Britanijos premjeras Gordonas Brownas vakar pareiškė, kad visos Britanijoje esančios Islandijos kapitalo lėšos gali būti įšaldytos.

Šį pareiškimą britų Ministro pirmininko žingsnį išprovokavo žinia, kad nacionalizuotuose Islandijos bankuose įšaldytos Didžiosios Britanijos įmonių ir fizinių asmenų lėšos.

„Į šią žinią Islandija reagavo neigiamai, tačiau, kiek man žinoma, jokių ypatingų veiksmų dar nesiėmė“,– sako islandijos konsulas V. Sankalas.

„Financial Times“ suskaičiavo, kad vien „Landsbanki“ banke britai laikė apie 3,17 mlrd. JAV dolerių (8,7 mlrd. litų).

Islandijos bankai šiuo metu negali grąžinti maždaug 61 mlrd. Jungtinių Amerikos dolerių vertės paskolų. Tai suma, kuri net 12 kartų didesnė nei šalies bendrasis vidaus produktas. Islandijos vyriausybė šiuo metu dėl paskolos derasi su Rusija. Lietuvos kaimynė sakosi esanti pasiryžusi prisidėti prie finansinio stabilumo užtikrinimo Europoje.

Šiuo metu Islandija svarsto galimybę pagalbos prašyti ir Tarptautinio valiutos fondo. Šis gali garantuoti indėlių grąžinimą.

V.Sankalas į finansinę padėtį Islandijoje žiūri su viltimi. „Islandijos ekonomika – stipri. Nors dabartinė situacija ir nėra palanki dėl finansinių bankų sąsajų, tačiau tikiu, kad šalis greit atsigaus“, – sakė pašnekovas.

 

 

Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Greičiausias sportinis dviratis, kurio registruoti varžyboms niekada neleis

Sportinių dviračių dizaino parametrus griežtai kontroliuoja Tarptautinė dviračių sporto sąjunga – pasaulinė dviračių sporto organizacija. Jei ne tos taisyklės, sportiniai dviračiai galėtų atrodyti kitaip. skaityti »

„London Fashion Week“ metu „Visa“ pristatė mokėjimų naujoves

„London Fashion Week“ metu buvo pristatyti pirmieji mokėjimo sistemos „Visa“ pasirodymo mados rinkoje rezultatai. skaityti »

Sukurtos ausinės, nedengiančios ausų

Islandijos dizaino studija „Studio Banana” sukūrė „Batband“ ausines, kurios nedengia ausų. skaityti »

Ką savo telefone laiko tikras krepšinio gerbėjas?

Ką daryti, jei darbo metu vykstančių rungtynių pamatyti nepavyksta, arba, jei dingus elektrai visi planai smagiai praleisti vakarą prie televizoriaus žlunga? skaityti »

Ateitis – kūdikio vežimėlis su oro filtru?

Dailės akademijos industrinio dizaino studentas Dominykas Budinas sukūrė „Oro skydą“ – kūdikio vežimėlis su oro filtru, apsaugančiu nuo užteršto oro, – ir tapo tarptautinio dizaino konkurso „Electrolux“ dizaino laboratorija vienu iš šešių finalininkų. skaityti »

Vandens švarą užtikrins knyga-filtras

Karnegio universiteto daktaras Teri Dankovich išrado vandens valymo knygą, kurios vienas puslapis gali išvalyti iki 100 litrų vandens, o visos tokios knygos užtektų 4-eriems metams. skaityti »

Naujas išradimas – mikrotermometras, tiksliai matuojantis ypač žemas temperatūras

Fizikai iš Aalto, Kopenhagos ir Bazelio universitetų sukūrė miniatiūrinį termometrą, kuriuo galima matuoti temperatūras iki 7 milikelvinų (mK). skaityti »

„Google“ kovos už tobulus kelius

„Google“ užpatentavo technologiją, kuri patobulins kelių žemėlapius, nurodydama kelių būklę. skaityti »

Gineso rekordai: Lietuvos banko Pinigų muziejaus milijono centų piramidė – didžiausia pasaulyje

Pasaulio Gineso rekordų knygos sudarytojai patvirtino, kad Lietuvos banko Pinigų muziejuje Vilniuje stovi didžiausia piramidė iš 1 milijono 935 centų. skaityti »

JAV švietimo įstaigos mokys apie virtualias valiutas

Jungtinėse Amerikose Valstijose veikiantys koledžai ir universitetai pradėjo rengti savo studentams mokymus apie virtualias valiutas, tarp jų ir bitkoinus. skaityti »