Į bankrutuojančią Islandiją palanku vykti turistams

Publikuota: 2008 m. spalio 11 d. šeštadienis

Poilsis „Mėlynojoje lagūnoje“ (Islandija)

Šaltinis: Vtv.lt

Viena turtingiausių pasaulio valstybių iki šiol laikyta Islandija netikėtai atsidūrė ant bankroto slenksčio.

Didžiojoje Britanijoje areštuotos visos, net ir privatiems asmenims priklausančios, bankų sąskaitos. Tačiau islandai nepuola į paniką ir rengia tik taikias demonstracijas.

Islandijos konsulas Lietuvoje Vaidotas Sankalas patikino, kad nors dabartinė ekonominė padėtis ir nėra džiugi islandams, Lietuvos turistams ji suteikia naujų galimybių.

„Šiuo metu Islandijos krona yra labai nuvertėjusi, todėl dabartinės ekonominės krizės metu aplankyti šalį – apsimoka“, – teigia V.Sankalas.

Islandija įsikūrusi ant vidurokeaninio kalnagūbrio išaugusioje vulkaninėje saloje. Žmonių čia gyvena nedaug – vos 305 tūkst., todėl šalį ypač pamėgo turistai – natūralistai.

Visgi šiuo metu Islandijoje gamtos grožį nustelbe Pasaulinė ekonomikos krizė. Vyriausybė per savaitę pirmiausia nacionalizavo trečią pagal dydį banką, vėliau – antrą, o vakar atėjo ir didžiausiojo „Landsbanki Islands“ banko eilė. Islandijos krona tapo beveik bevertė.

Islandijos bankai aktyviai veikė ne tik savo šalyje, bet ir užsienyje. Ypač glaudžiai jie buvo susiję su Didžiąja Britanija. Beveik pusė milijono indėlininkų D. Britanijoje negali atsiimti savo santaupų iš Islandijos bankų padalinių. Tarp jų – ir ne vienas įtakingas britų parlamento narys.

Didžiosios Britanijos premjeras Gordonas Brownas vakar pareiškė, kad visos Britanijoje esančios Islandijos kapitalo lėšos gali būti įšaldytos.

Šį pareiškimą britų Ministro pirmininko žingsnį išprovokavo žinia, kad nacionalizuotuose Islandijos bankuose įšaldytos Didžiosios Britanijos įmonių ir fizinių asmenų lėšos.

„Į šią žinią Islandija reagavo neigiamai, tačiau, kiek man žinoma, jokių ypatingų veiksmų dar nesiėmė“,– sako islandijos konsulas V. Sankalas.

„Financial Times“ suskaičiavo, kad vien „Landsbanki“ banke britai laikė apie 3,17 mlrd. JAV dolerių (8,7 mlrd. litų).

Islandijos bankai šiuo metu negali grąžinti maždaug 61 mlrd. Jungtinių Amerikos dolerių vertės paskolų. Tai suma, kuri net 12 kartų didesnė nei šalies bendrasis vidaus produktas. Islandijos vyriausybė šiuo metu dėl paskolos derasi su Rusija. Lietuvos kaimynė sakosi esanti pasiryžusi prisidėti prie finansinio stabilumo užtikrinimo Europoje.

Šiuo metu Islandija svarsto galimybę pagalbos prašyti ir Tarptautinio valiutos fondo. Šis gali garantuoti indėlių grąžinimą.

V.Sankalas į finansinę padėtį Islandijoje žiūri su viltimi. „Islandijos ekonomika – stipri. Nors dabartinė situacija ir nėra palanki dėl finansinių bankų sąsajų, tačiau tikiu, kad šalis greit atsigaus“, – sakė pašnekovas.

 

 

Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

NASA siūlo apdovanojimą už geriausią Marso kolonizavimo planą

Agentūra NASA (angl. National Aeronautics and Space Administration) paskelbė konkursą, kuriame tarpusavyje rungtųsi Marso kolonizavimo idėjos. skaityti »

Robotas chirurgas užsiuvo vynuogę

„Intuitive Surgical“ pademonstravo, kaip robotas „Da Vinci“ sugeba kruopščiai užsiūti praplėštą vynuogės odelę. skaityti »

Mažiausias akumuliatorius – tik 2 mm

Ilinojaus universiteto (JAV) mokslininkai sukūrė 2 milimetrų pločio akumuliatorių. Jo talpos užteks nedidelei mikroschemai. skaityti »

Kasdienybę keičiančios išmanios studentų idėjos

Studentų iš visos Lietuvos idėjos susirungė VU Ekonomikos fakulteto Rinkodaros katedros kuruojamų studentų organizuojamame rinkodaros projektų konkurso „Idėja“ finale. skaityti »

Amerikietis sukūrė kreditinės kortelės dydžio žaidimų įrenginį

8 bitų žaidimų įrenginys „Arduboy“ veikia „Arduino“ sistemos pagrindu. Jis sudarytas iš bespalvio 3,3 cm pločio OLED ekrano, šešių mygtukų, dviejų garsiakalbių ir USB jungties. skaityti »

Kompiuterinis žaidimas gydo akis?

Bendrovė „Ubisoft“ kartu su „Amblyotech“ sukūrė žaidimą „Dig Rush“, skirtą gydyti vadinamąją „tingiąją“ akį. skaityti »

Lietuvaičių sėkmė mintino skaičiavimo varžybose: pirmą kartą aplenktos visos valstybės!

Rygoje vykusiame tarptautiniame mintino skaičiavimo konkurse „Matmintinis–Pranglimine“ lietuviai iškovojo daugiau aukso medalių, nei bet kuri kita komanda ir tai padarė pirmąkart žaidimo istorijoje. skaityti »

Lietuvoje kuriami nanorobotai, lemsiantys permainas medicinoje

Fizinių ir technologijos mokslų centro (FTMC) mokslininkai kuria nanorobotus, galinčius transportuoti veikliąsias medžiagas į vėžio pažeistą audinį. skaityti »

VGTU studentai pagerino Lietuvos rekordą: tiltas iš makaronų atlaikė 251 kilogramą

Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) įvyko Lietuvos čempionato „Makaronų tiltai 2015“ finalinis etapas. Jaunųjų inžinierių iš spagečių pastatytas nė kilogramo nesveriantis tiltas atlaikė net 251 kilogramo apkrovą ir praėjusiais metais pasiektą šalies rekordą pagerino daugiau nei du kartus. skaityti »

Jono Meko interneto sakmė Venecijoje

Gegužės 6 d. Venecijos meno bienalėje atidarytas specialus paviljonas, dedikuotas nepriklausomo kino legendai Jonui Mekui. „Internet Saga“ (interneto sakmė) – vienintelis virtualus projektas, skirtas menui internete tarptautiniame renginyje. skaityti »