Idealus Nefertitės grožis daugiau legenda nei tikrovė?

Publikuota: 2009 m. balandžio 2 d. ketvirtadienis

Archeologai spėja, jog tai Faraono Tutmosio I (Tuthomis I) mumija
Nefertitė – Egipto faraono Echnatono (Amenhotepo IV) vyriausioji žmona, tuo metu laikyta viena gražiausių Egipto moterų, ir šiandien tebelaikoma moters gracijos ir grožio simboliu. Šiais laikais ją garsina biustas, eksponuojamas Berlyno Senajame muziejuje („Altes Museum“), ypač vertinamas dėl to, kad puikiai iliustruoja senovės egiptiečių dėmesį veido proporcijoms. Tačiau dabar paaiškėjo, jog jos biustas senovėje buvo retušuotas.

Vokiečių mokslininkai tiki, jog Senovės Egipto karalienė nebuvo tokia tobula gražuolė. Subtiliai iš klinties išpjautas garsiosios Nefertitės veidas parodo kruopštų skulptoriaus darbą, kuris galbūt išlygino raukšles aplink burną bei taisė nelygią nosį tam, kad kuo geriau pavaizduotų „Nilo Grožį“.

Biustas, kurį rado Egipte 1912 metais Tell el-Amarne, dabar laikomas Berlyno Altes muziejuje.
Labai tikėtina, kad biusto kūrėjas Akhenaten buvo įgaliotas reprezentuoti Nefertitę pagal savo asmeninį suvokimą, teigia Alexander Huppertz Berlyno instituto direktorius.

67 centimetrų biustą atrado vokiečių archeologas Ludwigas Borchardas. Garsaus karališkojo skulptoriaus Thutmose studijos kasinėjimo metu rasta skulptūra susideda iš klinties branduolio, kurį dengia įvairaus storio tinko sluoksniai.

Tyrėjai 1992 metais analizavo skulptūrą CT technologija, tačiau technologiniai privalumai Huppertz ir kolegoms leido knaisiotis kur kas giliau po skulptūrą. Jų tyrimas parodė, jog lyginant išorinį tinko veidą, vidinis veidas turėjo mažesnius skruostikaulius, mažesnę nosies dalį ties ketera, kiek daugiau raukšlių aplink burną ir žandus bei mažiau gylio ties akies voku.

Pakeitimai, ko gero, buvo atlikti norint kuo labiau išgražinti karalienę, taip priartinant ją prie idealaus tų laikų grožio standarto.

Tyrėjai rado kelis skirtingus įtrūkimus, lygiagrečius paviršiui: biusto pečiuose, karūnos užpakalinėje dalyje bei žemesniuose biusto sluoksniuose.

Nefertitės skulptūra ne pirma, kurios grožiu buvo suabejota. Kleopatra, kurios grožis buvo bemaž toks pat legendinis, buvo vaizduojama nemeilikaujant. Kleopatros statula rodyta Britų muziejuje yra nedidelio ūgio ir kiek apkūni.

Šaltinis: Technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Biografinė Steve‘o Jobso knyga bus perleista rugsėjo 10 dieną

Rašytojo Walterio Isaacsono parašyta itin didelio populiarumo sulaukusi biografinė knyga apie „Apple“ įkūrėją Steve‘ą Jobsą rugsėjo 10 dieną bus perleista su nauju – popieriniu – viršeliu. skaityti »

Išmaniųjų telefonų darbo laiką pailgins saulės baterijos

Prancūzijos kompanijos „SunPartner“ specialistai sukūrė naują būdą pailginti išmaniųjų telefonų darbo laiką – jie siūlo mobiliųjų įrenginių ekranuose montuoti plonas perregimas saulės baterijas. skaityti »

Greičiausias pasaulyje – kinų superkompiuteris

Paskelbtas 500 greičiausių pasaulio kompiuterių sąrašas. Remiantis juo, greičiausias pasaulyje yra „Tianhe-2“, sukurtas Kinijos nacionaliniame saugumo technologijų universitete. skaityti »

„Apple“ ketina išleisti „iPhone“ su dideliais ekranais?

Kompanija „Apple“ planuoja išleisti išmaniojo telefono „iPhone“ modelius su 4,7 ir 5,7 colių įstrižainės ekranais, skelbia „Reuters“, remiantis kompanijai artimų asmenų pateikta informacija. skaityti »

1752 m. įrodyta: žaibas yra elektros išlydis

1752 m. birželio 15 dieną Bendžaminas Franklinas eksperimentu įrodė, kad žaibas yra elektros išlydis. skaityti »

Vokiečiai kuria ateities projektorių

Vokietijos kompanija „Osram“ Berlyne pademonstravo multimedijos projektoriui skirto modulio pavyzdį, kuriame vaizdui projektuoti nenaudojamos nei lempos, nei LED. skaityti »

Ploniausias pasaulio laikrodis – lanksti 0,8 mm juostelė

Ploniausias pasaulio laikrodis yra vos 0,8 mm storio ir yra pagamintas iš vientiso lankstaus korozijai atsparaus plieno. CST-01 yra plonesnis už banko kortelę, tačiau jame pakanka vietos ir elektroninio rašalo ekranui, ir baterijai. skaityti »

Bankas netyčia pervedė 222222222,22 eurus

Vieno Vokietijos banko tarnautojas, užsnūdęs darbo metu, netyčia pervedė daugiau nei 222 mln. eurų. skaityti »

Filmas „Jobs“ JAV kino teatrus pasieks rugpjūčio 16 dieną

Biografinis filmas apie legendinį kompanijos „Apple“ įkūrėją ir vadovą Steve‘ą Jobsą kino teatrus pasieks jau šios vasaros pabaigoje – rugpjūčio 16 dieną. skaityti »

„Adidas“ ir „Nike“ 3D spausdinimą pritaikė sportinių batelių gamyboje

Sportinių drabužių ir avalynės gamintojos „Adidas“ ir „Nike“ sportinių batelių gamyboje pradėjo taikyti 3D spausdinimo technologiją. skaityti »