Indijos kosminis zondas priartėjo prie Mėnulio

Publikuota: 2008 m. lapkričio 5 d. trečiadienis

Mėnulis
Indijos kosmoso tyrimų organizacija (ISRO) pranešė, kad spalio 22 d. paleistas kosminis laivas „Chandrayaan-1“ priartėjo prie Mėnulio ir ruošiasi pereiti į jo orbitą.

Pasak ISRO atstovų, šiuo metu zondas yra maždaug 1000 kilometrų atstumu nuo Mėnulio. Palydovo vaizdo kameros jau pradėjo fotografuoti Mėnulio paviršių.

„Operacija, kurios metu „Chandrayaan“ buvo nuskraidintas prie Mėnulio, visiškai pavyko“, – naujienų agentūrai AFP sakė Indijos kosmoso tyrimų organizacijos (ISRO) direktorius S.Satishas (S.Satišas).

Indijos mokslininkai ir inžinieriai šeštadienį ruošiasi nukreipti „Chandrayaan-1“ į Mėnulio orbitą, kad jis skrietų maždaug 100 kilometrų atstumu nuo jo paviršiaus. Pranešama, kad po orbitos stabilizavimo, kuris truks apie savaitę, į Mėnulio paviršių „Chandrayaan-1“ paleis tiriamąjį zondą. Iš viso Indijos Mėnulio palydove yra 11 mokslinių instrumentų, 5 iš jų sukurti Indijoje.

„Chandrayaan-1“ aplink Mėnulį suksis beveik 2 metus. Misijos metu bus sudarinėjami detalūs Mėnulio mineralų, cheminių medžiagų ir topografiniai žemėlapiai. Ši programa Indijai kainuos apie 80 mln. JAV dol. (apie 215 mln. litų). 


Šaltinis: Technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Negalintiems gyventi be išmaniojo – kaip nepasirodyti nemandagiems?

Nuolatinis žvilgčiojimas į telefoną gali gerokai sugadinti jūsų įvaizdį, todėl reikėtų laikytis naudojimosi išmaniuoju telefonu etiketo. skaityti »

Indijoje kuriamas saulės energijos palaikomas oro uostas

Indijos miesto Kočino tarptautinis oro uostas taps pirmuoju pasaulyje, kurio darbas bus paremtas tik saulės energija. skaityti »

Baltarusijos bankininkai sudarė pelningiausių vardų sąrašą

Baltarusijos bankininkai atliko tyrimą ir paskelbė originalų vardų sąrašą. Jame – daugiausia pelno „gaunantys“ moteriški vardai. skaityti »

Matematikams pavyko atrasti geometriškai idealų netaisyklingąjį penkiakampį

Trys Vašingtono universiteto mokslininkai įeis į matematikos istoriją kaip naujo tipo netaisyklingojo penkiakampio išradėjai. skaityti »

Sukurta skraidanti lenta

„Lexus“ pagamino skraidančią riedlentę „Hoverboard“, kuri naudoja superlaidininkus ir nuolatinius magnetus, šaldomus skystu azotu. skaityti »

Išmanieji žiedai – tik įsimylėjusiems

Išmanusis žiedas suvirpa ant piršto tik tuomet, kai skambina mylimasis. Į kitus skambučius jis nereaguoja. skaityti »

Pavargai eiti – išsitrauk važiuoklę!

Japonijos inžinierius Kuniako Saito sukūrė kompaktišką elektroninę važiuoklę, telpančią į nešiojamojo kompiuterio dydžio krepšį. Įrenginys „WalkCar“ gali nukonkuruoti „Segway“. skaityti »

Dubajuje – pirmasis 3D technologija atspausdintas pastatas

Naudojant trimatę spausdinimo technologiją Dubajuje sukonstruotas biuras, kurio statybos projektą remia Jungtiniuose Arabų Emyratuose (JAE) esantis „Ateities muziejus“. skaityti »

Džinsai su kišene išmaniajam telefonui

Įmonė „Joe's Jeans“ sukūrė naują džinsų tipą su specialia kišenėle išmaniajam telefonui. skaityti »

Robotas mokosi atpažinti partnerio elgesį

Viskonseno universiteto (Medisone, JAV) inžinieriai išmokė robotą „Kinova Mico” padėti plauti indus. skaityti »