Indijos kosminis zondas priartėjo prie Mėnulio

Publikuota: 2008 m. lapkričio 5 d. trečiadienis

Mėnulis
Indijos kosmoso tyrimų organizacija (ISRO) pranešė, kad spalio 22 d. paleistas kosminis laivas „Chandrayaan-1“ priartėjo prie Mėnulio ir ruošiasi pereiti į jo orbitą.

Pasak ISRO atstovų, šiuo metu zondas yra maždaug 1000 kilometrų atstumu nuo Mėnulio. Palydovo vaizdo kameros jau pradėjo fotografuoti Mėnulio paviršių.

„Operacija, kurios metu „Chandrayaan“ buvo nuskraidintas prie Mėnulio, visiškai pavyko“, – naujienų agentūrai AFP sakė Indijos kosmoso tyrimų organizacijos (ISRO) direktorius S.Satishas (S.Satišas).

Indijos mokslininkai ir inžinieriai šeštadienį ruošiasi nukreipti „Chandrayaan-1“ į Mėnulio orbitą, kad jis skrietų maždaug 100 kilometrų atstumu nuo jo paviršiaus. Pranešama, kad po orbitos stabilizavimo, kuris truks apie savaitę, į Mėnulio paviršių „Chandrayaan-1“ paleis tiriamąjį zondą. Iš viso Indijos Mėnulio palydove yra 11 mokslinių instrumentų, 5 iš jų sukurti Indijoje.

„Chandrayaan-1“ aplink Mėnulį suksis beveik 2 metus. Misijos metu bus sudarinėjami detalūs Mėnulio mineralų, cheminių medžiagų ir topografiniai žemėlapiai. Ši programa Indijai kainuos apie 80 mln. JAV dol. (apie 215 mln. litų). 


Šaltinis: Technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Imituota žmogaus kūno operacija nesvarumo būklėje

Erdvėlaivyje „Dassault Falcon 20“ neseniai buvo sėkmingai įgyvendintas eksperimentas, kurio metu imituota krūtinės ląstos atvėrimo ir vidinės kraujosruvos sustabdymo operacija. skaityti »

Robotas dainuoja operoje

Vokietijoje sukurtas robotas operos solistas „Myon“, galintis be jokios pagalbos vaidinti operos spektaklyje. skaityti »

Susirgę griebkitės išmaniojo termometro

Rusijos mokslininkų grupė sukūrė išmanųjį termometrą. Jo kūrimo darbai truko daugiau negu trejus metus. skaityti »

Dubajus pasipuošė išmaniaisiais medžiais

Didžiausiame Jungtinių Arabų Emyratų mieste įmonė „Smart Palm“ pasodino medžius, kurie aplink skleidžia „Wi-Fi“ interneto ryšį ir gali įkrauti mobiliuosius įrenginius. skaityti »

„Facebook“ kuria palydovų laivyną

„Facebook” pranešė, kad sukūrė pirmą bepilotį palydovą „Aquila“, skirtą perduoti interneto signalui. skaityti »

Greičiausias pasaulio kompiuteris pasirodys 2025 m. JAV

JAV prezidentas Barakas Obama pasirašė įsaką dėl galingiausios pasaulyje skaičiavimo mašinos kūrimo. skaityti »

Reklama – pagal kišenę

Kompanija „Apple“ rengiasi užpatentuoti naują paslaugą, susijusią su elektronine komercija ir mokėjimais. skaityti »

Amerikiečių fotografė pradeda pirmąją Instagramo rezidenciją ant geležinkelio bėgių

JAV ambasada pristato JAV fotografę, kuri pirmą kartą Lietuvoje rengia Instagramo rezidenciją ant geležinkelio bėgių. Projektą remia „Lietuvos geležinkeliai“, projekto partneris – JAV ambasada. skaityti »

NASA pademonstravo Plutono kalnus

Amerikiečių kosminis zondas„New Horizons“ sėkmingai atliko istorinį praskridimą netoli Plutono ir jau atsiuntė virtinę intriguojančių nuotraukų, atskleidžiančių šis planetos nykštukės paviršiaus sandaros detalių. skaityti »

Bepilotis „Google“ automobilis pirmą kartą pakliuvo į avariją, kurioje nukentėjo žmonės

Vienas iš „Google“ bepiločių automobilių, bandomų Kalifornijos valstijos keliuose, pirmą kartą tapo avarijos, kurioje nukentėjo žmonės, dalyviu. skaityti »