Indijos kosminis zondas priartėjo prie Mėnulio

Publikuota: 2008 m. lapkričio 5 d. trečiadienis

Mėnulis
Indijos kosmoso tyrimų organizacija (ISRO) pranešė, kad spalio 22 d. paleistas kosminis laivas „Chandrayaan-1“ priartėjo prie Mėnulio ir ruošiasi pereiti į jo orbitą.

Pasak ISRO atstovų, šiuo metu zondas yra maždaug 1000 kilometrų atstumu nuo Mėnulio. Palydovo vaizdo kameros jau pradėjo fotografuoti Mėnulio paviršių.

„Operacija, kurios metu „Chandrayaan“ buvo nuskraidintas prie Mėnulio, visiškai pavyko“, – naujienų agentūrai AFP sakė Indijos kosmoso tyrimų organizacijos (ISRO) direktorius S.Satishas (S.Satišas).

Indijos mokslininkai ir inžinieriai šeštadienį ruošiasi nukreipti „Chandrayaan-1“ į Mėnulio orbitą, kad jis skrietų maždaug 100 kilometrų atstumu nuo jo paviršiaus. Pranešama, kad po orbitos stabilizavimo, kuris truks apie savaitę, į Mėnulio paviršių „Chandrayaan-1“ paleis tiriamąjį zondą. Iš viso Indijos Mėnulio palydove yra 11 mokslinių instrumentų, 5 iš jų sukurti Indijoje.

„Chandrayaan-1“ aplink Mėnulį suksis beveik 2 metus. Misijos metu bus sudarinėjami detalūs Mėnulio mineralų, cheminių medžiagų ir topografiniai žemėlapiai. Ši programa Indijai kainuos apie 80 mln. JAV dol. (apie 215 mln. litų). 


Šaltinis: Technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Saulės užtemimas – ne tik astronominis reiškinys

Saulės užtemimą yra įprasta laikyti įdomiu astronomijos reiškiniu, kai per tamsų stiklą galima stebėti Mėnulio dengiamą Saulę. Kiek mažiau žinoma kita šio reiškinio pusė, kai dėl sumažėjusio apšviestumo staiga pakinta įprasti radijo bangų sklidimo dėsningumai. skaityti »

Kinai sukūrė robotą iš skysto metalo

Tsinghua universiteto (Pekinas, Kinija) mokslininkai sukonstravo unikalų savaeigį skysto metalo vienetą. skaityti »

Rekordinis erelio skrydis – nuo aukščiausio pasaulio pastato

Kovo 14 dieną aplinkosaugos organizacija „Freedom“ pasiekė naują pasaulio rekordą, įamžinusi erelio skrydį nuo aukščiausio pasaulio pastato – Burj Khalifa, kurio aukštis siekia net 829 metrus. skaityti »

Japonai laidoja savo šuniukus-robotus

Kompanija „Sony“ nebegamina elektroninių šuniukų AIBO, todėl robotus kaip gyvus augintinius mylintys japonai išgyvena skaudžią netektį. skaityti »

Mandagūs žmonės skatina technologijų plėtrą

Atsiliepti į telefono skambučius, rašyti žinutes ar tiesiog žvilgčioti į savo išmaniojo telefono ekraną tam tikrose situacijose nėra mandagu. Tai atskleidė „Samsung“ tyrimai, kurie paskatino sukurti naują funkciją „Samsung“ flagmanui „Galaxy S6 edge“. skaityti »

Automobilis nupirks vairuotojui maisto

„Visa“, „Pizza Hut“ ir „Accenture“ kuria naują el. komercijos paslaugą automobiliams, skirtą daug keliaujantiems. skaityti »

Sukurtas prietaisas miego kokybei gerinti

Jutiklių rutulys „Sense“ matuoja garsą, šviesą, temperatūrą, oro drėgmę, miegančiojo veiksmus ir miego fazes bei praneša, ką reikėtų keisti norint pagerinti miego kokybę. skaityti »

Asmenukių parodos metu „Samsung“ pristatė išmaniųjų telefonų liniją „Galaxy A“

Pristatyta ir jaunimui skirta „Samsung Galaxy A“ telefonų serija, skirta aktyviems socialinių tinklų naudotojams, neįsivaizduojantiems savo gyvenimo be asmenukių. skaityti »

Kompiuterinė programa mato geriau už žmogų?

Paskelbta, kad „Microsoft“ ir „Google“ vaizdų atpažinimo programos atpažino vaizdus tiksliau nei žmogus. skaityti »

Lenkijoje pradės veikti bankai kavinės

Lenkijos bankas „Idea Bank“ planuoja pasiūlyti klientams visiškai kitokią klientų aptarnavimo padalinių idėją. skaityti »