Irano mokslininkas paskelbė išradęs laiko mašiną

Publikuota: 2013 m. balandžio 12 d. penktadienis

Irano strateginių išradimo centrui vadovaujantis mokslininkas Ali Razegis (Ali Razeghi) paskelbė sukūręs tai, ką yra pavykę padaryti tik kultinio fantastinio filmo „Atgal į ateitį“ herojui Daktarui Braunui (Doc Brown), t. y. sukurti laiko mašiną, skelbia Telegraph.co.uk. Tiesa, skirtingai nei minėtame filme važinėjanti laiko mašina, iranietiškasis prototipas, kurį autorius pavadino „The Aryayek Time Traveling Machine“ („Arijajeko laiko kelionių mašina“), žmogų gali nukelti tik į ateitį.

Kaip ji veikia? Ar ją reikia įgreitinti ligi 88 mylių per valandą (141 km/val.)? Prireiks Didžiojo hadronų greitintuvo? O gal pakaks porai akimirkų užmerkti akis ir tu – jau ateityje?

Pasirodo, A. Razegio laiko mašina į ateitį nukelti negali visiškai nieko ir nieko į ją nekilnoja. Tačiau ji laiko keliautojui – tiesiai jam po nosimi – atkelia ateitį. Panašiai kaip toje vidurio rytų patarlėje „Jei kalnas neina pas Mahometą…“ Pasirodo, taikydama sudėtingus algoritmus Arijajeko laiko kelionių mašina gali „98 proc. tikslumu numatyti nuo penkerių iki aštuonerių ateinančių gyvenimo metų įvykius“.

„Mano išradimas lengvai telpa į asmeninio kompiuterio duomenis ir gali prognozuoti jo naudotojui artimiausių 5–8 metų gyvenimo detales, – dėsto A. Razegis. – Užuot perkėlusi jus į ateitį, manoji laiko mašina ateitį atkels pas jus.“

A. Razegis, kuriam dabar tik 27-eri, jau spėjo tapti kitų 179 išradimų autoriumi. O šios laiko mašinos projektą iranietis plėtoja pastaruosius dešimt metų (kitaip tariant, laiko mašiną pradėjo kurti būdamas 17-os).

A. Razegio teigimu, jo išradimas Irano vyriausybei galėtų prognozuoti karinio konflikto su užsienio šalimis tikimybę, taip pat naftos kainos ir biržų indeksų svyravimus.

„Natūralu, kad pasitelkdama tokį įrenginį vyriausybė ateitį galės matyti penkerius metus į priekį ir tokiu būdu sugebės pasiruošti visiems iššūkiams, kurie galėtų destabilizuoti šalį, – aiškina Irano strateginių išradimo centro generalinis direktorius A. Razegis.

Beje, jis neslepia, kad tokį jo išradimą smarkiai kritikavo draugai ir šeima – artimieji grūmojo išradėjui, esą taip jis „mėginąs vaidinti Dievą“.

„Šis projektas nėra nukreiptas prieš mūsų religinius įsitikinimus, – skuba raminti laiko mašinos išradėjas. – Anaiptol. Tokį įrenginį visaip mėgina išrasti amerikiečiai ir leidžia milijonus dolerių. O aš jį jau išradau, ir kur kas mažesnėmis sąnaudomis.“

Liūdna, tačiau nei masinei gamybai, nei pasauliniam pristatymui savo išradimo A. Razegis patikėti kol kas nesiruošia, nors galbūt tai darys ateityje.

„Priežastis, kodėl nepristatome ir neišleisime savo prototipo į prekybą dabar, labai paprasta: kinai nugvelbs idėją ir per naktį prikeps milijonus tokių laiko mašinų“, – aiškina išradėjas.

 

Šaltinis: technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Interneto laiko mašina. Kaip svetainės atrodė anksčiau?

Pripratę prie svetainių išvaizdos mes jas kritikuojame ir sakome, kad nieko gero… skaityti »

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Triukšmo žemėlapis padės susirasti tylesnį būstą

Kalifornijos technologijos instituto darbuotojas Brendan Farell sukūrė triukšmo žemėlapį, kuriame žmonės gali pasitikrinti triukšmo lygį aplink dominantį būstą, prieš jį įsigydami. skaityti »

„Huawei“ paaiškino, kaip mus veikia telefono ekrano spalvinė temperatūra

Kasdien naudojantis išmaniaisiais įrenginiais, nesunku pastebėti, kad telefonų ir kitų įrenginių ekrano spalvos kartais skiriasi. Tačiau ar susimąstėte, nuo ko tai priklauso ir kaip šios spalvos mus veikia? skaityti »

Telefonus įkraus augalai

Barselonoje įsikūrusi pradedančioji įmonė „Arkyne Technologies“ atrado natūralų būdą įkrauti mobiliuosius telefonus. skaityti »

Kraujo tyrimams Lietuvoje pasitelkiami robotai

Kaune pradėjo veikti vienintelė Baltijos šalyse visiškai robotizuota medicininių tyrimų laboratorija. Pirmasis kraujo tyrimus atliekantis robotas Lietuvoje buvo pastatytas 2014 metais, o dabar sumontuota robotų ir automatinių analizatorių linija. skaityti »

Londone planuojama pastatyti medinį dangoraižį

Londono rajone Barbikane numatoma pastatyti 300 metrų aukščio medinį dangoraižį, pavadintą „Oakwood Tower“. skaityti »

„Samsung“ užpatentavo papildytosios realybės lęšius

Kontaktiniuose lęšiuose bus įtaisyta miniatiūrinė vaizdo kamera ir projektorius, taip pat davikliai, leidžiantys valdyti lęšius judinant vokus ir mirksint. skaityti »

Kodėl žmogui geriau gyventi išmaniuosiuose namuose?

Kaip į mūsų visų kasdienybę įsiveržė išmanieji telefonai, taip, turbūt neilgai trukus, miestus ir gyvenvietes užvaldys ir išmanieji namai. skaityti »

Marškinėliai, parodantys žmogaus vidų

„Virtuali-Tee“ – papildytosios realybės marškinėliai, atvaizduojantys žmogaus vidaus organus. skaityti »

Išmanioji šakutė imituos druskos skonį

Tokijo universitete, „Rekimoto“ laboratorijoje, buvo sukurta išmanioji šakutė, imituojanti druskos skonį burnoje. Kad apgautų žmogaus receptorius, naudojama silpna elektros srovė. skaityti »

Ateityje duris atrakinsime ranka?

Mikroschemų gamintoja „Digiwell“ sukūrė į ranką implantuojamą NFC lustą. Operacija užtrunka vos kelias minutes ir primena paprastą injekciją. skaityti »