Irano mokslininkas paskelbė išradęs laiko mašiną

Publikuota: 2013 m. balandžio 12 d. penktadienis

Irano strateginių išradimo centrui vadovaujantis mokslininkas Ali Razegis (Ali Razeghi) paskelbė sukūręs tai, ką yra pavykę padaryti tik kultinio fantastinio filmo „Atgal į ateitį“ herojui Daktarui Braunui (Doc Brown), t. y. sukurti laiko mašiną, skelbia Telegraph.co.uk. Tiesa, skirtingai nei minėtame filme važinėjanti laiko mašina, iranietiškasis prototipas, kurį autorius pavadino „The Aryayek Time Traveling Machine“ („Arijajeko laiko kelionių mašina“), žmogų gali nukelti tik į ateitį.

Kaip ji veikia? Ar ją reikia įgreitinti ligi 88 mylių per valandą (141 km/val.)? Prireiks Didžiojo hadronų greitintuvo? O gal pakaks porai akimirkų užmerkti akis ir tu – jau ateityje?

Pasirodo, A. Razegio laiko mašina į ateitį nukelti negali visiškai nieko ir nieko į ją nekilnoja. Tačiau ji laiko keliautojui – tiesiai jam po nosimi – atkelia ateitį. Panašiai kaip toje vidurio rytų patarlėje „Jei kalnas neina pas Mahometą…“ Pasirodo, taikydama sudėtingus algoritmus Arijajeko laiko kelionių mašina gali „98 proc. tikslumu numatyti nuo penkerių iki aštuonerių ateinančių gyvenimo metų įvykius“.

„Mano išradimas lengvai telpa į asmeninio kompiuterio duomenis ir gali prognozuoti jo naudotojui artimiausių 5–8 metų gyvenimo detales, – dėsto A. Razegis. – Užuot perkėlusi jus į ateitį, manoji laiko mašina ateitį atkels pas jus.“

A. Razegis, kuriam dabar tik 27-eri, jau spėjo tapti kitų 179 išradimų autoriumi. O šios laiko mašinos projektą iranietis plėtoja pastaruosius dešimt metų (kitaip tariant, laiko mašiną pradėjo kurti būdamas 17-os).

A. Razegio teigimu, jo išradimas Irano vyriausybei galėtų prognozuoti karinio konflikto su užsienio šalimis tikimybę, taip pat naftos kainos ir biržų indeksų svyravimus.

„Natūralu, kad pasitelkdama tokį įrenginį vyriausybė ateitį galės matyti penkerius metus į priekį ir tokiu būdu sugebės pasiruošti visiems iššūkiams, kurie galėtų destabilizuoti šalį, – aiškina Irano strateginių išradimo centro generalinis direktorius A. Razegis.

Beje, jis neslepia, kad tokį jo išradimą smarkiai kritikavo draugai ir šeima – artimieji grūmojo išradėjui, esą taip jis „mėginąs vaidinti Dievą“.

„Šis projektas nėra nukreiptas prieš mūsų religinius įsitikinimus, – skuba raminti laiko mašinos išradėjas. – Anaiptol. Tokį įrenginį visaip mėgina išrasti amerikiečiai ir leidžia milijonus dolerių. O aš jį jau išradau, ir kur kas mažesnėmis sąnaudomis.“

Liūdna, tačiau nei masinei gamybai, nei pasauliniam pristatymui savo išradimo A. Razegis patikėti kol kas nesiruošia, nors galbūt tai darys ateityje.

„Priežastis, kodėl nepristatome ir neišleisime savo prototipo į prekybą dabar, labai paprasta: kinai nugvelbs idėją ir per naktį prikeps milijonus tokių laiko mašinų“, – aiškina išradėjas.

 

Šaltinis: technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Interneto laiko mašina. Kaip svetainės atrodė anksčiau?

Pripratę prie svetainių išvaizdos mes jas kritikuojame ir sakome, kad nieko gero… skaityti »

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Įdomioji e-atliekų surinkėjų statistika: šaldytuvus gyventojai išmeta ir su uogienėmis

Kone dešimtadalis nebenaudojamų stambiųjų elektroninių prietaisų iš kaimo vietovių pas elektroninės technikos atliekų surinkėjus patenka jau apsamanoję. skaityti »

54 proc. pirkėjų kainas vis dar konvertuoja į litus

Nors su euru lietuviai gyvena jau trečius metus, tačiau daugeliui gyventojų pasverti savo išlaidas ir įvertinti prekių kainas vis dar yra patogiau litais. skaityti »

„Microsoft“ prijungs prie interneto „Toyota“ automobilius

Pernai „Toyota“ įkūrė naują įmonę „Toyota Connected“, kurios veikla – interneto paslaugų integracija į automobilius, kelių infrastruktūrą ir transporto priemonių tarpusavio komunikacijos sistemų kūrimas. skaityti »

Baltijos šalių šimtmečiui skirtos proginės dviejų eurų monetos dizainą išrinks gyventojai

Prasidėjo dvi savaites truksiantis Lietuvos ir kitų Baltijos šalių gyventojų balsavimas internetu: renkamas dviejų eurų monetos, skirtos Baltijos šalių šimtmečiui, projektas. skaityti »

Gėrimų šildytuvas-šaldytuvas ant darbo stalo

Gėrimai yra skaniausi tada, kai yra tinkamos temperatūros. Tam skirtas mažytis USB šildytuvas-šaldytuvas, nuolat laikomas ant stalo. skaityti »

Paneigtas mitas apie kompiuterinių žaidimų įtaką empatijai

Ilgą laiką buvo manoma, kad kompiuteriniai žaidimai mažina empatiją. Tačiau ar tikrai? skaityti »

„Microsoft“ sukūrė uodus gaudantį robotą

„Microsoft“ sukurtas robotas padės mokslininkams tirti, kokius pavojingus virusus ir bakterijas platina šie vabzdžiai. skaityti »

Ateities automobiliai atpažins vairuotojo nuotaiką

Ateityje automobiliai ne tik žinos, ko mes norime, bet ir kaip mes jaučiamės, galės ne tik pildyti mūsų komandas, bet ir mums atsakyti. skaityti »

Žinutes bus galima rašyti akimis

„Microsoft“ kartu su Vašingtono universiteto mokslininkais sukūrė programą „Eye-Gaze“, kuria naudojantis tekstą į telefono ekraną galima suvesti akimis. skaityti »

Virtualiosios realybės perspektyvos: nuo apsipirkinėjimo iki karybos

Virtuali realybė tarnauja ne tik išsiilgusiems pramogų ar naujų potyrių, bet ir tiesiog siekiant pagerinti mūsų kasdienį gyvenimą. skaityti »