Įsigaliojo dūdmaišius draudžiantis įstatymas

Publikuota: 2008 m. birželio 16 d. pirmadienis

Amatų dienos Kernavėje
Visame pasaulyje žmonės nėra abejingi dūdmaišių muzikai – arba ją mėgsta, arba nekenčia. Pastarųjų, kurie mielai nukištų šį savotiško garso ir išvaizdos instrumentą kur nors toliau nuo žmonių akių, ko gero, suskaičiuotume daugiau.

Pagaliau dūdmaišių priešininkai gali švęsti pergalę – pagrindinėje Škotijos sostinės Edinburgo gatvėje šių muzikinių instrumentų garsai yra uždrausti.

Škotijos valdžia jau seniai gaudavo daugybę vietinių gyventojų skundų dėl to, jog jų gyvenimą trikdo ir erzina dūdmaišių muzika, praneša BBC. Skundėsi ne tik patys škotai, gyvenantys Edinburge, bet ir atvykėliai turistai. Mat Škotijos sostinė pasižymi ypatingu grožiu ir sutraukia minias lankytojų, tačiau ne visi sugeba ištverti išbandymą dūdmaišiais.

Anot škotų policijos, per dieną pareigūnai gaudavo vidutiniškai po šimtą skambučių ir laiškų iš žmonių, kurie skundėsi negalį ramiai gyventi dėl šių instrumentų keliamo triukšmo. O tam, kad į visus laiškus ir skambučius būtų sureaguota bei atsakyta, policininkai kasdien gaišdavo marias laiko.

Galiausiai visiems gatvės muzikantams buvo pasiūlytas kompromisas – groti tik kai kuriuose Edinburgo rajonuose, tačiau tylėti tose vietose, kurios yra gausiai lankomos turistų.

Nuo šiol, jei kuris nors muzikantas, pučiantis dūdmaišį, išeis į gatvę ir pabandys užgroti, jam gresia suėmimas ir areštas už viešosios tvarkos pažeidimą. Pasak policininkų, toks sprendimas drausti dūdmaišių muziką bus naudingas visiems, nes vietiniai gyventojai ir kai kurie turistai, neapsikentę dūdmaišių garsų, imdavo puldinėti muzikantus.

„Kas dieną dūdmaišininkai pradėdavo groti aštuntą valandą ryto ir neužsičiaupdavo iki dešimtos valandos vakaro. Tai varė iš proto pagyvenusius žmones, jaunas šeimas su mažais vaikais, trukdydavo moksleiviams ir studentams mokytis“, – sako policijos inspektorius Briusas Džonsonas.

Ir nors dūdmaišis yra laikomas autentišku Škotijos instrumentu ir šios šalies simboliu, o valdžia ilgai dvejojo ir nesiryžo šiuos instrumentus drausti, galiausiai žmonių atkaklumas ir skundai paėmė viršų. Juo labiau, jog ir vietinių žmonių sveikata bei ramybė valdininkams pasirodė svarbesni, nei kai kurių turistų noras pamatyti tikrąją Škotiją su visais jos garsais.

Iš pradžių muzikantai priešinosi ir nesutiko negroti, tačiau jiems buvo pagrasinta, jog policininkai ims konfiskuoti dūdmaišius ir toks grasinimas padėjo. Muzikantai vis dar maištauja ir reikalauja teisės groti, tačiau jiems yra paaiškinta, jog turėtų susirasti ramias vietas muzikavimui, kad niekas negirdėtų.

Centrinėje Edinburgo dalyje dūdmaišininkai galės pasirodyti tik per oficialias šventes ir tik gavę leidimus pūsti dūdmaišius.

Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Kinijoje pradedama prekiauti automobiliais su atsiskaitymo funkcija

„Alibaba Group“ pristatė sportinį automobilį RX5, kuris turi savo operacinę sistemą, yra prijungtas prie interneto ir kuriame galima atlikti mokėjimus per mokėjimo sistemą „Alipay“. skaityti »

Londono gatvėmis važinėja robotai kurjeriai

Maisto pristatymo tarnyba „Just Eat“ paskelbė, kad jau 2016 m. Londone pasirodys robotai kurjeriai, pristatantys maistą. skaityti »

Asmenukių mada nesitraukia: 7 stebinantys faktai

Prieš kelias savaites pasaulis minėjo asmenukių (angl. Selfie) dieną. Nenuostabu, kad visai neseniai išpopuliarėjusios, šio tipo fotografijos tokią dieną jau turi – juk milijonus išmaniųjų telefonų bei socialinius tinklus jos užtvindė akimirksniu. skaityti »

Sportas kitaip: technologijos, keičiančios žiūrovų įpročius

Dalis žmonių mėgsta drauge su bendraminčiais stebėti futbolą ar kitas sporto varžybas gyvai stadionuose bei sporto arenose, tačiau šiuolaikinės technologijos pateikia daugiau alternatyvų. skaityti »

Robotė žirafa padės sutvarkyti virtuvę

„Boston Dynamics“ pristatė naują keturkojį robotą „SpotMini“, panašų į žirafą. skaityti »

Maža ausinė padės suprasti kiekvieną kalbą

Bendrovės „Indiegogo“ steigėjas sukūrė belaides ausines, kurios realiuoju laiku verčia skirtingų kalbų pašnekovų kalbą. skaityti »

77 proc. paauglių net vasarą neįsivaizduoja gyvenimo be išmaniojo telefono

Vyresniųjų klasių moksleiviai aktyviai naudojasi įrenginiais ir mokslo metais, ir per atostogas. Remiantis „Kaspersky Lab“ duomenimis, 73 proc. 14–16 metų paauglių neįsivaizduoja gyvenimo be išmaniojo telefono, o 49 proc. negali be socialinių tinklų. skaityti »

Kaip teisingai gelbėti sušlapusį telefoną?

Vasarai atėjus lietuviai išmanųjį telefoną nešasi visur, net ir ten kur yra rizika jam sušlapti – vidury ežero valtyje, duše ar upelyje. Net ir atsitikus blogiausiam, panikuoti neverta – tereikia sekti penkiais žingsniais, kurie gali šlapią telefoną atgaivinti antram gyvenimui. skaityti »

Atmintinė atostogaujantiems: kaip apsaugoti telefoną paplūdimyje?

Siūlome laikytis trijų auksinių taisyklių, kad leisdami laiką paplūdimyje, nepakenktumėte savo telefonui. skaityti »

Sportbačiai vietoj ortopedo ir asmeninio trenerio

Lenovo“ pademonstravo išmaniuosius sportbačius, kurie pritaiko prie kojos vidpadžius ir parenka treniruočių programą. skaityti »