Įsigaliojo dūdmaišius draudžiantis įstatymas

Publikuota: 2008 m. birželio 16 d. pirmadienis

Amatų dienos Kernavėje
Visame pasaulyje žmonės nėra abejingi dūdmaišių muzikai – arba ją mėgsta, arba nekenčia. Pastarųjų, kurie mielai nukištų šį savotiško garso ir išvaizdos instrumentą kur nors toliau nuo žmonių akių, ko gero, suskaičiuotume daugiau.

Pagaliau dūdmaišių priešininkai gali švęsti pergalę – pagrindinėje Škotijos sostinės Edinburgo gatvėje šių muzikinių instrumentų garsai yra uždrausti.

Škotijos valdžia jau seniai gaudavo daugybę vietinių gyventojų skundų dėl to, jog jų gyvenimą trikdo ir erzina dūdmaišių muzika, praneša BBC. Skundėsi ne tik patys škotai, gyvenantys Edinburge, bet ir atvykėliai turistai. Mat Škotijos sostinė pasižymi ypatingu grožiu ir sutraukia minias lankytojų, tačiau ne visi sugeba ištverti išbandymą dūdmaišiais.

Anot škotų policijos, per dieną pareigūnai gaudavo vidutiniškai po šimtą skambučių ir laiškų iš žmonių, kurie skundėsi negalį ramiai gyventi dėl šių instrumentų keliamo triukšmo. O tam, kad į visus laiškus ir skambučius būtų sureaguota bei atsakyta, policininkai kasdien gaišdavo marias laiko.

Galiausiai visiems gatvės muzikantams buvo pasiūlytas kompromisas – groti tik kai kuriuose Edinburgo rajonuose, tačiau tylėti tose vietose, kurios yra gausiai lankomos turistų.

Nuo šiol, jei kuris nors muzikantas, pučiantis dūdmaišį, išeis į gatvę ir pabandys užgroti, jam gresia suėmimas ir areštas už viešosios tvarkos pažeidimą. Pasak policininkų, toks sprendimas drausti dūdmaišių muziką bus naudingas visiems, nes vietiniai gyventojai ir kai kurie turistai, neapsikentę dūdmaišių garsų, imdavo puldinėti muzikantus.

„Kas dieną dūdmaišininkai pradėdavo groti aštuntą valandą ryto ir neužsičiaupdavo iki dešimtos valandos vakaro. Tai varė iš proto pagyvenusius žmones, jaunas šeimas su mažais vaikais, trukdydavo moksleiviams ir studentams mokytis“, – sako policijos inspektorius Briusas Džonsonas.

Ir nors dūdmaišis yra laikomas autentišku Škotijos instrumentu ir šios šalies simboliu, o valdžia ilgai dvejojo ir nesiryžo šiuos instrumentus drausti, galiausiai žmonių atkaklumas ir skundai paėmė viršų. Juo labiau, jog ir vietinių žmonių sveikata bei ramybė valdininkams pasirodė svarbesni, nei kai kurių turistų noras pamatyti tikrąją Škotiją su visais jos garsais.

Iš pradžių muzikantai priešinosi ir nesutiko negroti, tačiau jiems buvo pagrasinta, jog policininkai ims konfiskuoti dūdmaišius ir toks grasinimas padėjo. Muzikantai vis dar maištauja ir reikalauja teisės groti, tačiau jiems yra paaiškinta, jog turėtų susirasti ramias vietas muzikavimui, kad niekas negirdėtų.

Centrinėje Edinburgo dalyje dūdmaišininkai galės pasirodyti tik per oficialias šventes ir tik gavę leidimus pūsti dūdmaišius.

Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Triukšmo žemėlapis padės susirasti tylesnį būstą

Kalifornijos technologijos instituto darbuotojas Brendan Farell sukūrė triukšmo žemėlapį, kuriame žmonės gali pasitikrinti triukšmo lygį aplink dominantį būstą, prieš jį įsigydami. skaityti »

„Huawei“ paaiškino, kaip mus veikia telefono ekrano spalvinė temperatūra

Kasdien naudojantis išmaniaisiais įrenginiais, nesunku pastebėti, kad telefonų ir kitų įrenginių ekrano spalvos kartais skiriasi. Tačiau ar susimąstėte, nuo ko tai priklauso ir kaip šios spalvos mus veikia? skaityti »

Telefonus įkraus augalai

Barselonoje įsikūrusi pradedančioji įmonė „Arkyne Technologies“ atrado natūralų būdą įkrauti mobiliuosius telefonus. skaityti »

Kraujo tyrimams Lietuvoje pasitelkiami robotai

Kaune pradėjo veikti vienintelė Baltijos šalyse visiškai robotizuota medicininių tyrimų laboratorija. Pirmasis kraujo tyrimus atliekantis robotas Lietuvoje buvo pastatytas 2014 metais, o dabar sumontuota robotų ir automatinių analizatorių linija. skaityti »

Londone planuojama pastatyti medinį dangoraižį

Londono rajone Barbikane numatoma pastatyti 300 metrų aukščio medinį dangoraižį, pavadintą „Oakwood Tower“. skaityti »

„Samsung“ užpatentavo papildytosios realybės lęšius

Kontaktiniuose lęšiuose bus įtaisyta miniatiūrinė vaizdo kamera ir projektorius, taip pat davikliai, leidžiantys valdyti lęšius judinant vokus ir mirksint. skaityti »

Kodėl žmogui geriau gyventi išmaniuosiuose namuose?

Kaip į mūsų visų kasdienybę įsiveržė išmanieji telefonai, taip, turbūt neilgai trukus, miestus ir gyvenvietes užvaldys ir išmanieji namai. skaityti »

Marškinėliai, parodantys žmogaus vidų

„Virtuali-Tee“ – papildytosios realybės marškinėliai, atvaizduojantys žmogaus vidaus organus. skaityti »

Išmanioji šakutė imituos druskos skonį

Tokijo universitete, „Rekimoto“ laboratorijoje, buvo sukurta išmanioji šakutė, imituojanti druskos skonį burnoje. Kad apgautų žmogaus receptorius, naudojama silpna elektros srovė. skaityti »

Ateityje duris atrakinsime ranka?

Mikroschemų gamintoja „Digiwell“ sukūrė į ranką implantuojamą NFC lustą. Operacija užtrunka vos kelias minutes ir primena paprastą injekciją. skaityti »