Įsigaliojo dūdmaišius draudžiantis įstatymas

Publikuota: 2008 m. birželio 16 d. pirmadienis

Amatų dienos Kernavėje
Visame pasaulyje žmonės nėra abejingi dūdmaišių muzikai – arba ją mėgsta, arba nekenčia. Pastarųjų, kurie mielai nukištų šį savotiško garso ir išvaizdos instrumentą kur nors toliau nuo žmonių akių, ko gero, suskaičiuotume daugiau.

Pagaliau dūdmaišių priešininkai gali švęsti pergalę – pagrindinėje Škotijos sostinės Edinburgo gatvėje šių muzikinių instrumentų garsai yra uždrausti.

Škotijos valdžia jau seniai gaudavo daugybę vietinių gyventojų skundų dėl to, jog jų gyvenimą trikdo ir erzina dūdmaišių muzika, praneša BBC. Skundėsi ne tik patys škotai, gyvenantys Edinburge, bet ir atvykėliai turistai. Mat Škotijos sostinė pasižymi ypatingu grožiu ir sutraukia minias lankytojų, tačiau ne visi sugeba ištverti išbandymą dūdmaišiais.

Anot škotų policijos, per dieną pareigūnai gaudavo vidutiniškai po šimtą skambučių ir laiškų iš žmonių, kurie skundėsi negalį ramiai gyventi dėl šių instrumentų keliamo triukšmo. O tam, kad į visus laiškus ir skambučius būtų sureaguota bei atsakyta, policininkai kasdien gaišdavo marias laiko.

Galiausiai visiems gatvės muzikantams buvo pasiūlytas kompromisas – groti tik kai kuriuose Edinburgo rajonuose, tačiau tylėti tose vietose, kurios yra gausiai lankomos turistų.

Nuo šiol, jei kuris nors muzikantas, pučiantis dūdmaišį, išeis į gatvę ir pabandys užgroti, jam gresia suėmimas ir areštas už viešosios tvarkos pažeidimą. Pasak policininkų, toks sprendimas drausti dūdmaišių muziką bus naudingas visiems, nes vietiniai gyventojai ir kai kurie turistai, neapsikentę dūdmaišių garsų, imdavo puldinėti muzikantus.

„Kas dieną dūdmaišininkai pradėdavo groti aštuntą valandą ryto ir neužsičiaupdavo iki dešimtos valandos vakaro. Tai varė iš proto pagyvenusius žmones, jaunas šeimas su mažais vaikais, trukdydavo moksleiviams ir studentams mokytis“, – sako policijos inspektorius Briusas Džonsonas.

Ir nors dūdmaišis yra laikomas autentišku Škotijos instrumentu ir šios šalies simboliu, o valdžia ilgai dvejojo ir nesiryžo šiuos instrumentus drausti, galiausiai žmonių atkaklumas ir skundai paėmė viršų. Juo labiau, jog ir vietinių žmonių sveikata bei ramybė valdininkams pasirodė svarbesni, nei kai kurių turistų noras pamatyti tikrąją Škotiją su visais jos garsais.

Iš pradžių muzikantai priešinosi ir nesutiko negroti, tačiau jiems buvo pagrasinta, jog policininkai ims konfiskuoti dūdmaišius ir toks grasinimas padėjo. Muzikantai vis dar maištauja ir reikalauja teisės groti, tačiau jiems yra paaiškinta, jog turėtų susirasti ramias vietas muzikavimui, kad niekas negirdėtų.

Centrinėje Edinburgo dalyje dūdmaišininkai galės pasirodyti tik per oficialias šventes ir tik gavę leidimus pūsti dūdmaišius.

Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

12 įdomių faktų apie Vilniaus turistus

Vilniuje turistų skaičius nuolat auga – Lietuvos sostinę, kaip dar nepažintą ir neatrastą pasaulio kampelį, renkasi vis daugiau turistų ne tik iš kaimyninių šalių, bet ir iš tolimojo užsienio. skaityti »

Kas telefone svarbiausia jaunimui?

Patarimais, į ką svarbiausia atkreipti dėmesį jaunam žmogui renkantis naują, tačiau ne patį brangiausią telefoną, dalinosi „Samsung“ rinkodaros koordinatorius Jonas Ožekauskas. skaityti »

Estijoje pristatoma brangiausia pasaulio moneta

Į Estijos sostinę atkeliavo brangiausia pasaulyje moneta – sidabrinis pinigas iš 1794 m. JAV išleistų dolerių partijos. skaityti »

Robotas humanoidas nesupyksta pargriautas

„Boston Dynamics“ pristatė naują roboto humanoido „Atlas“ versiją. Nukritęs robotas sugeba pats savarankiškai atsistoti. skaityti »

Suomijos vyriausybė išleido proginę euro monetą garsiausiam visų laikų šalies konditeriui pagerbti

150-ųjų Karlo Fazerio (Karl Fazer) – garsiausio Suomijos konditerio ir iki šių dienų gyvuojančios „Fazer“ įmonės įkūrėjo – gimimo metinių proga Suomijos vyriausybė išleido konditerio vardo kolekcines 10-ies ir 20-ies eurų nominalo monetas. skaityti »

KTU absolvento sukurtą prietaisą „DataLinker“ naudoja geriausi pasaulio buriuotojai

Kauno technologijos universiteto (KTU) absolventas Ričardas Novošinskas, vadovaujantis įmonei „SailRacer.net“, o laisvalaikiu buriuojantis, sukūrė prietaisą, padėsiantį buriavimo varžybose dalyvaujančioms jachtų įguloms lengviau apdoroti laivo duomenis. skaityti »

Automatinės kėdės – tvarkingam biurui

„Nissan“ įgyvendino reklaminę akciją, kurios metu pademonstravo, kaip automatiškai į savo vietas susistato kėdės. skaityti »

Kanadoje įrengti trimetriniai bankomatai krepšininkams

Toronte įrengti bankomatai krepšininkams, kurių ekraną net krepšininkas gali pasiekti tik pašokdamas į viršų. skaityti »

„Microsoft“ kuria virtualų ateities futbolą

„Microsoft“ tikisi išpopuliarinti papildytosios realybės akinius amerikietiškame futbole. skaityti »

„BPS Sberbank“ išleido romantiškas monetas

Baltarusijos bankas „BPS Sberbank“ artėjant šv. Valentino šventei išleido progines sidabrines monetas su kačiukais ir triušiukais. skaityti »