Įsigaliojo dūdmaišius draudžiantis įstatymas

Publikuota: 2008 m. birželio 16 d. pirmadienis

Amatų dienos Kernavėje
Visame pasaulyje žmonės nėra abejingi dūdmaišių muzikai – arba ją mėgsta, arba nekenčia. Pastarųjų, kurie mielai nukištų šį savotiško garso ir išvaizdos instrumentą kur nors toliau nuo žmonių akių, ko gero, suskaičiuotume daugiau.

Pagaliau dūdmaišių priešininkai gali švęsti pergalę – pagrindinėje Škotijos sostinės Edinburgo gatvėje šių muzikinių instrumentų garsai yra uždrausti.

Škotijos valdžia jau seniai gaudavo daugybę vietinių gyventojų skundų dėl to, jog jų gyvenimą trikdo ir erzina dūdmaišių muzika, praneša BBC. Skundėsi ne tik patys škotai, gyvenantys Edinburge, bet ir atvykėliai turistai. Mat Škotijos sostinė pasižymi ypatingu grožiu ir sutraukia minias lankytojų, tačiau ne visi sugeba ištverti išbandymą dūdmaišiais.

Anot škotų policijos, per dieną pareigūnai gaudavo vidutiniškai po šimtą skambučių ir laiškų iš žmonių, kurie skundėsi negalį ramiai gyventi dėl šių instrumentų keliamo triukšmo. O tam, kad į visus laiškus ir skambučius būtų sureaguota bei atsakyta, policininkai kasdien gaišdavo marias laiko.

Galiausiai visiems gatvės muzikantams buvo pasiūlytas kompromisas – groti tik kai kuriuose Edinburgo rajonuose, tačiau tylėti tose vietose, kurios yra gausiai lankomos turistų.

Nuo šiol, jei kuris nors muzikantas, pučiantis dūdmaišį, išeis į gatvę ir pabandys užgroti, jam gresia suėmimas ir areštas už viešosios tvarkos pažeidimą. Pasak policininkų, toks sprendimas drausti dūdmaišių muziką bus naudingas visiems, nes vietiniai gyventojai ir kai kurie turistai, neapsikentę dūdmaišių garsų, imdavo puldinėti muzikantus.

„Kas dieną dūdmaišininkai pradėdavo groti aštuntą valandą ryto ir neužsičiaupdavo iki dešimtos valandos vakaro. Tai varė iš proto pagyvenusius žmones, jaunas šeimas su mažais vaikais, trukdydavo moksleiviams ir studentams mokytis“, – sako policijos inspektorius Briusas Džonsonas.

Ir nors dūdmaišis yra laikomas autentišku Škotijos instrumentu ir šios šalies simboliu, o valdžia ilgai dvejojo ir nesiryžo šiuos instrumentus drausti, galiausiai žmonių atkaklumas ir skundai paėmė viršų. Juo labiau, jog ir vietinių žmonių sveikata bei ramybė valdininkams pasirodė svarbesni, nei kai kurių turistų noras pamatyti tikrąją Škotiją su visais jos garsais.

Iš pradžių muzikantai priešinosi ir nesutiko negroti, tačiau jiems buvo pagrasinta, jog policininkai ims konfiskuoti dūdmaišius ir toks grasinimas padėjo. Muzikantai vis dar maištauja ir reikalauja teisės groti, tačiau jiems yra paaiškinta, jog turėtų susirasti ramias vietas muzikavimui, kad niekas negirdėtų.

Centrinėje Edinburgo dalyje dūdmaišininkai galės pasirodyti tik per oficialias šventes ir tik gavę leidimus pūsti dūdmaišius.

Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Kuriama technologija, gebanti perduoti žmogaus mintis

Išradėjas ir verslininkas Elon Musk tikisi sukurti technologiją, padedančią žmonėmis keistis mintimis per atstumą. skaityti »

Kanados banke – šokantis robotas konsultantas

Kanados bankas ATB pradėjo testuoti Japonijos įmonės „Softbank“ robotą „Pepper“. skaityti »

„Trekstor“ išleis laikrodį, veikiantį „Windows 10“ pagrindu

„Microsoft“ paskelbė, kad „Trekstor“ išleis išmanųjį laikrodį, kuris veiks valdomas operacinės sistemos „Windows 10 IoT Core“. skaityti »

Grįžta pomėgis spausdinti nuotraukas

Nors nuotraukų albumais galima grožėtis įrenginių ekranuose, vis dažniau lietuviai renkasi nuotraukas spausdinti ir saugoti popieriuje. skaityti »

Per kaulus grojančios ausinės būtų sužavėjusios L.Van Bethoveną

Ar žinote, kad L.Van Bethovenas apkurtęs naudojosi muzikos perdavimu kaulais? skaityti »

Vilniuje vėl statomi makaronų tiltai

Pavasarine tradicija jau tapęs išskirtinių tiltų statymo konkursas VGTU „Makaronų tiltai 2017“ šiemet grįžo su dar didesniais užmojais – kūrybiškos inžinerijos dvasia užkrėtęs Lietuvos mokyklas, šiemet čempionatas nusitaikė į universitetus. skaityti »

Lietuviai per internetą dažniausiai perka madingas prekes

Lietuvos gyventojai vis labiau įpranta pirkti internete ir apsipirkdami tokiu būdu išleidžia vis daugiau pinigų. skaityti »

Bepilotės skraidyklės skraidins kraują

Dvi Šveicarijos miesto Lugano ligoninės nusprendė operatyviam kraujo ir biologinių medžiagų pristatymui panaudoti skraidykles „Matternet One“. skaityti »

Vilniuje pristatytas 41 išradimas – nuo kvapų lazdelės iki elektrinės riedlentės

Kovo 31 d. – balandžio 1 d. Vilniaus „Litexpo“ parodų ir kongresų centre buvo atidarytas pirmasis ir didžiausias Lietuvoje išradėjų konkursas „Vilnius išranda 2017”. skaityti »

Mūsų planetoje jau gyvena 20 tūkst. kiborgų

Pasak mokslininkų, didžiausia problema ta, kad evoliucionuojame per lėtai ir mūsų kūnai nespėja prisitaikyti prie sparčiai kintančio šiuolaikinio gyvenimo. skaityti »