Įsigaliojo dūdmaišius draudžiantis įstatymas

Publikuota: 2008 m. birželio 16 d. pirmadienis

Amatų dienos Kernavėje
Visame pasaulyje žmonės nėra abejingi dūdmaišių muzikai – arba ją mėgsta, arba nekenčia. Pastarųjų, kurie mielai nukištų šį savotiško garso ir išvaizdos instrumentą kur nors toliau nuo žmonių akių, ko gero, suskaičiuotume daugiau.

Pagaliau dūdmaišių priešininkai gali švęsti pergalę – pagrindinėje Škotijos sostinės Edinburgo gatvėje šių muzikinių instrumentų garsai yra uždrausti.

Škotijos valdžia jau seniai gaudavo daugybę vietinių gyventojų skundų dėl to, jog jų gyvenimą trikdo ir erzina dūdmaišių muzika, praneša BBC. Skundėsi ne tik patys škotai, gyvenantys Edinburge, bet ir atvykėliai turistai. Mat Škotijos sostinė pasižymi ypatingu grožiu ir sutraukia minias lankytojų, tačiau ne visi sugeba ištverti išbandymą dūdmaišiais.

Anot škotų policijos, per dieną pareigūnai gaudavo vidutiniškai po šimtą skambučių ir laiškų iš žmonių, kurie skundėsi negalį ramiai gyventi dėl šių instrumentų keliamo triukšmo. O tam, kad į visus laiškus ir skambučius būtų sureaguota bei atsakyta, policininkai kasdien gaišdavo marias laiko.

Galiausiai visiems gatvės muzikantams buvo pasiūlytas kompromisas – groti tik kai kuriuose Edinburgo rajonuose, tačiau tylėti tose vietose, kurios yra gausiai lankomos turistų.

Nuo šiol, jei kuris nors muzikantas, pučiantis dūdmaišį, išeis į gatvę ir pabandys užgroti, jam gresia suėmimas ir areštas už viešosios tvarkos pažeidimą. Pasak policininkų, toks sprendimas drausti dūdmaišių muziką bus naudingas visiems, nes vietiniai gyventojai ir kai kurie turistai, neapsikentę dūdmaišių garsų, imdavo puldinėti muzikantus.

„Kas dieną dūdmaišininkai pradėdavo groti aštuntą valandą ryto ir neužsičiaupdavo iki dešimtos valandos vakaro. Tai varė iš proto pagyvenusius žmones, jaunas šeimas su mažais vaikais, trukdydavo moksleiviams ir studentams mokytis“, – sako policijos inspektorius Briusas Džonsonas.

Ir nors dūdmaišis yra laikomas autentišku Škotijos instrumentu ir šios šalies simboliu, o valdžia ilgai dvejojo ir nesiryžo šiuos instrumentus drausti, galiausiai žmonių atkaklumas ir skundai paėmė viršų. Juo labiau, jog ir vietinių žmonių sveikata bei ramybė valdininkams pasirodė svarbesni, nei kai kurių turistų noras pamatyti tikrąją Škotiją su visais jos garsais.

Iš pradžių muzikantai priešinosi ir nesutiko negroti, tačiau jiems buvo pagrasinta, jog policininkai ims konfiskuoti dūdmaišius ir toks grasinimas padėjo. Muzikantai vis dar maištauja ir reikalauja teisės groti, tačiau jiems yra paaiškinta, jog turėtų susirasti ramias vietas muzikavimui, kad niekas negirdėtų.

Centrinėje Edinburgo dalyje dūdmaišininkai galės pasirodyti tik per oficialias šventes ir tik gavę leidimus pūsti dūdmaišius.

Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Įdomioji e-atliekų surinkėjų statistika: šaldytuvus gyventojai išmeta ir su uogienėmis

Kone dešimtadalis nebenaudojamų stambiųjų elektroninių prietaisų iš kaimo vietovių pas elektroninės technikos atliekų surinkėjus patenka jau apsamanoję. skaityti »

54 proc. pirkėjų kainas vis dar konvertuoja į litus

Nors su euru lietuviai gyvena jau trečius metus, tačiau daugeliui gyventojų pasverti savo išlaidas ir įvertinti prekių kainas vis dar yra patogiau litais. skaityti »

„Microsoft“ prijungs prie interneto „Toyota“ automobilius

Pernai „Toyota“ įkūrė naują įmonę „Toyota Connected“, kurios veikla – interneto paslaugų integracija į automobilius, kelių infrastruktūrą ir transporto priemonių tarpusavio komunikacijos sistemų kūrimas. skaityti »

Baltijos šalių šimtmečiui skirtos proginės dviejų eurų monetos dizainą išrinks gyventojai

Prasidėjo dvi savaites truksiantis Lietuvos ir kitų Baltijos šalių gyventojų balsavimas internetu: renkamas dviejų eurų monetos, skirtos Baltijos šalių šimtmečiui, projektas. skaityti »

Gėrimų šildytuvas-šaldytuvas ant darbo stalo

Gėrimai yra skaniausi tada, kai yra tinkamos temperatūros. Tam skirtas mažytis USB šildytuvas-šaldytuvas, nuolat laikomas ant stalo. skaityti »

Paneigtas mitas apie kompiuterinių žaidimų įtaką empatijai

Ilgą laiką buvo manoma, kad kompiuteriniai žaidimai mažina empatiją. Tačiau ar tikrai? skaityti »

„Microsoft“ sukūrė uodus gaudantį robotą

„Microsoft“ sukurtas robotas padės mokslininkams tirti, kokius pavojingus virusus ir bakterijas platina šie vabzdžiai. skaityti »

Ateities automobiliai atpažins vairuotojo nuotaiką

Ateityje automobiliai ne tik žinos, ko mes norime, bet ir kaip mes jaučiamės, galės ne tik pildyti mūsų komandas, bet ir mums atsakyti. skaityti »

Žinutes bus galima rašyti akimis

„Microsoft“ kartu su Vašingtono universiteto mokslininkais sukūrė programą „Eye-Gaze“, kuria naudojantis tekstą į telefono ekraną galima suvesti akimis. skaityti »

Virtualiosios realybės perspektyvos: nuo apsipirkinėjimo iki karybos

Virtuali realybė tarnauja ne tik išsiilgusiems pramogų ar naujų potyrių, bet ir tiesiog siekiant pagerinti mūsų kasdienį gyvenimą. skaityti »