Išmanioji šakutė imituos druskos skonį

Publikuota: 2016 m. balandžio 7 d. ketvirtadienis

Tokijo universitete, „Rekimoto“ laboratorijoje, buvo sukurta išmanioji šakutė, imituojanti druskos skonį burnoje. Kad apgautų žmogaus receptorius, naudojama silpna elektros srovė.

Išmaniosios šakutės kūrėjas Chiromi Nakamura pasinaudojo jau atrasta teorija apie tai, kaip žmogaus liežuvis skiria skirtingus skonius. 2012 m. Ch. Nakamura pademonstravo savo kolegoms, kaip elektros srovė gali pakeisti žmogaus receptorius. Tačiau prietaisas, keičiantis skonį žmogaus burnoje, buvo pernelyg gremėzdiškas. Kad sukurtų išmaniąją šakutę, Chiromi dirbo dar šešerius metus.

Į šakutės rankenėlę įtaisytas akumuliatorius ir elektros schemos. Kad pajustų druskos skonį burnoje, vartotojas turi paspausti ant šakutės rankenėlės esantį mygtuką. Elektros srovės stiprumą galima reguliuoti, tam numatyti trys jo lygiai – nuo silpno druskos skonio iki stipresnio. Šakutė taip pat gali imituoti rūgštų ir metalo skonį. Šakutės akumuliatorius veikia apytikriai 6 valandas. Numatoma jos kaina – 17,7 JAV dolerio.

Tokia šakutė skirta žmonėms, besilaikantiems dietos, pvz., sergantiems hipertonija, kuriems rekomenduojama nevartoti druskos.  

Beje, bekuriant išmaniąją šakutę paaiškėjo, kad druskos skonį sustiprina česnakas ir pipirai.

Šaltinis: naked-science.ru
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Žmogaus balsu dainuojantis robotas

Kagawos universiteto (Japonija) profesorius Hideyuki Sawada pristatė savo naujausią išradimą – mechaninio veido prototipą, galintį skleisti identiškus žmogaus balsui garsus. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Medžiaga, kuri sukels perversmą sporto prekių ir medicinos pramonėse

Bingamtono Universiteto Niujorke mokslininkai sukūrė šią keistą tamprią medžiagą, kuri iš tikrųjų yra baterija. skaityti »

Vyras savadarbe raketa bandys įrodyti, kad Žemė plokščia

Mike'as Hughesas pasirengęs paleisti savo iš metalo laužo sukurtą raketą Mojave dykumoje ir įrodyti, kad Žemė yra plokščia. skaityti »

Ar galima sapnuoti nemiegant?

Mokslininkai iš Londono teigia atradę būdą kaip sutrikdyti žmogaus protą ir pakeisti jo supratimą apie tai, kas tikra. skaityti »

Biurų pastatai su treniruokliais ir masažuotojais – kaip milžiniškos kompanijos atrakina darbuotojų kūrybiškumą?

Įsivaizduokite įmonę, kuri iš visų savo darbuotojų ne prašo, bet reikalauja į užduotis žvelgti netradiciškai. skaityti »

„Panasonic“ pristatė permatomą televizorių

Neseniai Berlyne vykusioje parodoje „IFA 2017“ televizorių gamintoja „Panasonic“ pristatė televizorių su visiškai permatomu ekranu. skaityti »

Programuotojų diena

Rugsėjo 13 dieną minima Programuotojų diena. Kodėl būtent šiandien? skaityti »

Mokslininkai mano atradę būdą, kaip visam laikui atsikratyti žalingų įpročių

Mokslininkai atranda naujų būdų, kaip tiesiogiai veikiant smegenis atsikratyti žalingų įpročių ir iki minimumo sumažinti atkritimo tikimybę. skaityti »

Kad kelionė neprailgtų: intelektiniai žaidimai, kuriuos privalote turėti išmaniajame

Pažinimo džiaugsmas mus praturtina kaip niekas kitas, tačiau keliaudami mes dažnai daugybę laiko praleidžiame automobilyje ar lėktuve, valandų valandas pro langą veltui stebėdami plaukiančius debesis. skaityti »

Ką veikia biomechanikai?

Biomechanikai – tai inžinieriai, kurie mokosi iš gamtos... skaityti »

Lietuvos studentas sukūrė sportinį elektrinį triratį

Europoje dar nauja sporto šaka susidomėjęs studentas Rolandas Dockevičius iš Klaipėdos sukūrė elektrinį triratį drifterį. skaityti »