Išmanioji šakutė imituos druskos skonį

Publikuota: 2016 m. balandžio 7 d. ketvirtadienis

Tokijo universitete, „Rekimoto“ laboratorijoje, buvo sukurta išmanioji šakutė, imituojanti druskos skonį burnoje. Kad apgautų žmogaus receptorius, naudojama silpna elektros srovė.

Išmaniosios šakutės kūrėjas Chiromi Nakamura pasinaudojo jau atrasta teorija apie tai, kaip žmogaus liežuvis skiria skirtingus skonius. 2012 m. Ch. Nakamura pademonstravo savo kolegoms, kaip elektros srovė gali pakeisti žmogaus receptorius. Tačiau prietaisas, keičiantis skonį žmogaus burnoje, buvo pernelyg gremėzdiškas. Kad sukurtų išmaniąją šakutę, Chiromi dirbo dar šešerius metus.

Į šakutės rankenėlę įtaisytas akumuliatorius ir elektros schemos. Kad pajustų druskos skonį burnoje, vartotojas turi paspausti ant šakutės rankenėlės esantį mygtuką. Elektros srovės stiprumą galima reguliuoti, tam numatyti trys jo lygiai – nuo silpno druskos skonio iki stipresnio. Šakutė taip pat gali imituoti rūgštų ir metalo skonį. Šakutės akumuliatorius veikia apytikriai 6 valandas. Numatoma jos kaina – 17,7 JAV dolerio.

Tokia šakutė skirta žmonėms, besilaikantiems dietos, pvz., sergantiems hipertonija, kuriems rekomenduojama nevartoti druskos.  

Beje, bekuriant išmaniąją šakutę paaiškėjo, kad druskos skonį sustiprina česnakas ir pipirai.

Šaltinis: naked-science.ru
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Žmogaus balsu dainuojantis robotas

Kagawos universiteto (Japonija) profesorius Hideyuki Sawada pristatė savo naujausią išradimą – mechaninio veido prototipą, galintį skleisti identiškus žmogaus balsui garsus. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Dizaineris Andy Kurovets sukūrė laikrodį „Graffiti“

Technologijų ir meno sintezė, būtent taip galima pavadinti vieno dizainerio sukurtą produktą. Laisvo, nevaržomo meno mėgėjams, anot dizainerio Andy Kurovets, „Graffiti“ laikrodis turėtų tikrai patikti. skaityti »

Gruodžio 29 d. Edisonas užpatentavo radiją

1891 m. gruodžio 29 d. Tomas Edisonas užpatentavo radiją. skaityti »

Gruodžio 23 d. „Cassini“ atsiuntė nuo smūgio su kosminiu kūnu 180º kampu galimai pasisukusios Dionės fotografiją

NASA zondas „Cassini“ gruodžio 23 d. Žemėn atsiuntė spalvotą fotografiją, kurioje užfiksuotas nuo smūgio su kosminiu kūnu 180º kampu galimai pasisukęs Saturno palydovas Dionė. skaityti »

Ar žmonės nepaliaus evoliucionavę supertolimose kosminėse kelionėse?

Filme „Wall–E“ vaizduojama, kaip kelis šimtus metų erdvėlaivyje praleidę žmonės tampa nutukėlių rase. Fizinio aktyvumo stoka ir maisto perteklius nuslopino erdvėlaivio gyventojų norą likti nepriekaištingos fizinės formos. Portlando valstijos universiteto antropologas Kameronas Smitas (Cameron Smith) mano, kad evoliucija tęsis ir žvaigždėlaivyje – nepaisant didžiausių pagundų ją apriboti. skaityti »

Kinijoje atidaryta ilgiausia pasaulyje greitaeigė geležinkelio linija

Kinijoje atidaryta ilgiausia pasaulyje greitaeigė geležinkelio linija. 2 298 kilometrų ilgio linija sujungs šalies sostinę Pekiną ir šalies pietuose esantį Gvandžou miestą. skaityti »

„E. Leclerc“ ir „Renault“ žengė dar vieną žingsnį visiems prieinamo elektrinio mobilumo link

„Renault“ ir „E. Leclerc“ įtvirtino savo pasiryžimą vykdyti tvarią plėtrą bei skatinti elektrinį mobilumą Prancūzijoje ir įkūrė „Z.E. Club des 50“ klubą. skaityti »

Nemokamos elektroninės knygos – apie svarbiausius NASA teleskopus

JAV kosmoso agentūra NASA išleido dvi nemokamas elektronines knygas apie „Hubble“ kosminį teleskopą ir jo kol kas į kosmosą nepaleistą įpėdinį. skaityti »

„Panasonic“ sukūrė akumuliatorių, skirtą šaltiesiems regionams

Šio mėnesio pabaigoje „Panasonic“ pradės priiminėti užsakymus naujiems ličio jonų akumuliatoriams, kurie gali dirbti iki 10 laipsnių šalčio temperatūroje. skaityti »

Sukurti pirmieji lipduko formos saulės elementai

Kredito korteles, mobiliuosius telefonus ir net paprastus langus vienas gudrus išradimas gali padaryti pasižyminčius jiems iki šiol nebūdingomis savybėmis. Mokslininkai sukūrė plonus, lanksčius saulės elementus, kuriuos galima kaip lipdukus klijuoti ant popieriaus, plastiko, stiklo ir dar daugelio kitokių medžiagų. skaityti »

Žaidimai, skirti mokyti chirurgus

Žaidimų naudojimas mokymo procese, ko gero jau nieko nestebina, tačiau yra sričių, kuriose sužaidybinimas kelia nuostabą. skaityti »