Ispanijos musulmonai noriai taikosi prie ispaniško gyvenimo būdo ir vertybių, rodo vyriausybinis tyrimas

Publikuota: 2006 m. lapkričio 24 d. penktadienis

Islamas
44 mln. gyventojų turinčioje Ispanijoje vos kiek daugiau nei vieną procentą žmonių sudarantys musulmonai jaučiasi kaip namie, didžiajai jų daliai priimtinos ispaniškos laisvės ir pakantumo vertybės, teigiama remiantis ketvirtadienį paskelbtu vyriausybiniu tyrimu.

Kaip teigiama tyrime, kurį birželio ir liepos mėnesiais atliko socialinių studijų institutas „Metroscopia“, apklausęs 1500 Ispanijoje gyvenančių musulmonų, 80 proc. jų jaučiasi kultūriniu požiūriu puikiai įsilieję į šalies visuomenę, o 74 proc. nurodo, kad „jiems čia gerai“.

Tyrimas nustatė, jog „didžioji dauguma praktikuoja tolerantiškos ir atviros formos islamą bei laiko smurtą visiškai nepriimtina priemone (savo) religijai ginti“.

Be to, 83 proc. apklaustųjų teigė Ispanijoje nesusidūrę su jokiomis kliūtimis išpažįstant savąjį tikėjimą.

Tačiau, pasak tyrimą pristačiusio vidaus reikalų ministro Alfredo Perezo Rubalcabo (Alfredo Pereso Rubalkabos), 40 proc. respondentų nurodė pastebėję ispanų „nepalankumą“ musulmonų pažiūroms.

Vis dėlto 69 proc. apklaustųjų teigė esą įsitikinę, kad musulmonai gali mėgautis „didele laisve ir tolerancija“, o 49 proc. nurodė, jog Vakarų visuomenės, „palyginti su Islamo“ valstybėmis, labiau gerbia žmogaus teises.

Nepaisant 2004 metų kovą Madridą ištikusios tragedijos, kai daugiausia Maroko musulmonų ekstremistai susprogdino keturis keleivinius traukinius, ta pati 500 tūkst. Ispanijos musulmonų, iš kurių 230 tūkst. yra marokiečiai imigrantai, apklausa parodė, jog jie pritaria tiek šalies, tiek Vakarų valstybių vertybėms apskritai.

„Ispanijos musulmonai visiškai teigiamai priima Vakarų šalis, jų vertybes ir principus“, – teigiama tyrime.

Jame priduriama, kad nors 80 proc. apklaustųjų nurodė, jog yra praktikuojantys musulmonai, panašus jų nuošimtis teigė palaikantys pasaulietinę valstybę ir viso labo teprašė paremti mečečių statybą bei imamų mokymą.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse, interneto tinklalapiuose, platinti mobiliaisiais visuomenės informavimo kanalais be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

 

Šaltinis: BNS
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Šiuolaikiniai vaikai pinigus taupys skaitmeninėse taupyklėse

Kiekvienas vaikystėje esame turėjęs monetų taupyklę. Kaip vaikai taupys pinigus, jei kažkada pasaulyje nebebus grynųjų? skaityti »

Skeptiškiems tėveliams: 5 faktai apie vaizdo žaidimų naudą

Tyrimai atskleidė, kad saikingos pramogos su vaizdo žaidimais gali teikti naudą ne tik vaikams, bet ir jų tėveliams. skaityti »

NATO suvažiavimą saugos ereliai

Gegužės 25 d. Briuselyje vyks NATO renginys, kuriame dalyvaus ir JAV prezidentas Donaldas Trampas. Į susitikimą suvažiuos valdžios atstovai iš 29 šalių. skaityti »

Dubajaus gatvėse patruliuoja robotas–policininkas

Į darbą priimtas pirmasis robotas–policininkas. Jis prisijungė prie policininkų būrio Arabų Emyratuose, Dubajuje. skaityti »

Kodėl lietuviai mėgsta atsiskaityti tik gavę prekes?

Mokėjimas už prekes jų pristatymo metu – vienas populiariausių būdų atsiskaityti už internetinius pirkinius Lietuvoje. skaityti »

Kad palinkus prie išmaniųjų kupra neužaugtų...

JAV vykdytas tyrimas parodė, kad nuolatinis žiūrėjimas į išmanųjį telefoną žemyn prilygsta maždaug 27 kilogramų svoriui, pakabintam ant kaklo, o tai pastarajam nėra naudinga. skaityti »

Nauja mobilioji programėlė – unikalus emocinės pagalbos sau būdas

Kiekvienas programėlės naudotojas galės žymėti ir stebėti savo emocinę būklę, tikimasi, kad šis įrankis padės ugdyti emocinį raštingumą. skaityti »

Kvadratinės Latvijos kolekcinės monetos tiražas išgraibstytas akimirksniu

Gegužės pradžioje Latvijos centrinis bankas pradėjo prekiauti nauja kolekcine moneta, skirta Latgalos kongreso šimtmečiui. skaityti »

Išleista Eurovizijos konkursui skirta moneta

Nacionalinis Ukrainos bankas gegužės 11 d. pradės prekiauti kolekcine moneta, skirta „Eurovizijos 2017“ konkursui. skaityti »

Mokslas atskleidė, ko reikia norint sukurti genialų protą

Intelektas – nėra būtinas genijaus požymis, svarbus žmogaus kūrybiškumas ir atkaklumas. skaityti »