Išslaptinti failai apie Didžiosios Britanijos karinių pajėgų susidūrimą su NSO

Publikuota: 2008 m. spalio 20 d. pirmadienis

Lėktuvas
Didžiosios Britanijos gynybos ministerija prieš kelias dienas išslaptino 19 slaptų dokumentų, kuriuose aprašomi susidūrimai su NSO per pastaruosius dešimtmečius. Viename iš jų aprašomas įsakymas JAV karinių oro pajėgų naikintuvo „F-86 Sabre“ pilotui, kuriuo buvo nurodyta atakuoti Didžiosios Britanijos oro erdvę kirtusį neatpažintą skraidantį objektą.

Nelaimei (ar laimei?) lėktuvą pilotavęs leitenantas Milton'as Torres'as prarado kontaktą su NSO, kai šis dingo iš akiračio žaibiškai išvystęs maždaug 16000km/h greitį. Jo teigimu, NSO savo proporcijomis prilygo lėktuvnešiui: „Taškas ekrane savo intensyvumu galėjo išdeginti skylę. Signalas buvo panašus į tą, kurį mas buvo tekę užfiksuoti nuo bombonešio B52. Jo proporcijos buvo tarsi skraidančio lėktuvnešio“, vėliau teigė Torres'as.

Gynybos ministerijos teigimu, visa tai įvyko virš Norwich vietovės 1957 metais.  26 metų Torres'ą iškvietė kartu su dar vienu bendražygiu – jie pakilo iš Kente įsikūrusios Karališkosios Karinių Oro Pajėgų bazės. Tačiau vyko kažkas keisto: jam buvo įsakyti numušti NSO, net nebandant jo perimti. „Aš niekada to nepamiršiu. Visus pastaruosius 50 metų laukiau paaiškinimo, tačiau jo taip ir nesulaukiau. Tą naktį man buvo įsakyta atidengti ugnį dar prieš man pakylant nuo žemės. To dar niekada nebuvo įvykę. Aš buvau pasirengęs numušti taikinį visomis turėtomis 24 raketomis: tai būtų buvę tarsi didžiulio medžioklinio šautuvo šūvis. Aš paprašiau patvirtinti įsakymą atidengti ugnį, ir jį gavau“.

Tarsi to dar trūktų, dabar jau 77 metų amžiaus Torres'as papasakojo, jog kitą dieną pas jį apsilankė amerikietišku akcentu kalbantis asmuo. Pastarasis pamojavo savo tarnybiniu ženkliuku ir pareiškė, jog dirba JAV Nacionalinei Saugumo Agentūrai. Pilotui buvo įsakyta įvykį laikyti visiškoje paslaptyje.

NSO ekspertai teigia, jog visas įvykis gali būti paaiškintas slapto projekto „Project Palladium“ egzistavimu – jo metu CŽV Sovietų Sąjungos teritorijoje vykdė eksperimentus, kurių tikslas buvo sukurti klaidingus radarų parodymus. Tačiau tai nepaaiškina, kodėl pilotui buvo liepta į taikinį paleisti visas turėtas raketas, arba kodėl objektas pasirodė Didžiosios Britanijos oro erdvėje.

Antras įdomus išslaptintuose dokumentuose aprašomas prieš 17 metų įvykęs įvykis yra beveik tragiškai pasibaigęs incidentas, kurio metu 6,6km aukštyje skridęs kompanijos „Alitalia“ keleivinis laineris (skrydžio numeris AZ 284) vos nepatyrė tiesioginio susidūrimo su NSO netoli Londono „Heathrow“ oro uosto. Laimei, tragedija neįvyko, nes objektas pranyko likus kelioms akimirkoms prieš susidūrimą.

 

 

Šaltinis: Technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Šiuolaikiniai vaikai pinigus taupys skaitmeninėse taupyklėse

Kiekvienas vaikystėje esame turėjęs monetų taupyklę. Kaip vaikai taupys pinigus, jei kažkada pasaulyje nebebus grynųjų? skaityti »

Skeptiškiems tėveliams: 5 faktai apie vaizdo žaidimų naudą

Tyrimai atskleidė, kad saikingos pramogos su vaizdo žaidimais gali teikti naudą ne tik vaikams, bet ir jų tėveliams. skaityti »

NATO suvažiavimą saugos ereliai

Gegužės 25 d. Briuselyje vyks NATO renginys, kuriame dalyvaus ir JAV prezidentas Donaldas Trampas. Į susitikimą suvažiuos valdžios atstovai iš 29 šalių. skaityti »

Dubajaus gatvėse patruliuoja robotas–policininkas

Į darbą priimtas pirmasis robotas–policininkas. Jis prisijungė prie policininkų būrio Arabų Emyratuose, Dubajuje. skaityti »

Kodėl lietuviai mėgsta atsiskaityti tik gavę prekes?

Mokėjimas už prekes jų pristatymo metu – vienas populiariausių būdų atsiskaityti už internetinius pirkinius Lietuvoje. skaityti »

Kad palinkus prie išmaniųjų kupra neužaugtų...

JAV vykdytas tyrimas parodė, kad nuolatinis žiūrėjimas į išmanųjį telefoną žemyn prilygsta maždaug 27 kilogramų svoriui, pakabintam ant kaklo, o tai pastarajam nėra naudinga. skaityti »

Nauja mobilioji programėlė – unikalus emocinės pagalbos sau būdas

Kiekvienas programėlės naudotojas galės žymėti ir stebėti savo emocinę būklę, tikimasi, kad šis įrankis padės ugdyti emocinį raštingumą. skaityti »

Kvadratinės Latvijos kolekcinės monetos tiražas išgraibstytas akimirksniu

Gegužės pradžioje Latvijos centrinis bankas pradėjo prekiauti nauja kolekcine moneta, skirta Latgalos kongreso šimtmečiui. skaityti »

Išleista Eurovizijos konkursui skirta moneta

Nacionalinis Ukrainos bankas gegužės 11 d. pradės prekiauti kolekcine moneta, skirta „Eurovizijos 2017“ konkursui. skaityti »

Mokslas atskleidė, ko reikia norint sukurti genialų protą

Intelektas – nėra būtinas genijaus požymis, svarbus žmogaus kūrybiškumas ir atkaklumas. skaityti »