Išslaptinti failai apie Didžiosios Britanijos karinių pajėgų susidūrimą su NSO

Publikuota: 2008 m. spalio 20 d. pirmadienis

Lėktuvas
Didžiosios Britanijos gynybos ministerija prieš kelias dienas išslaptino 19 slaptų dokumentų, kuriuose aprašomi susidūrimai su NSO per pastaruosius dešimtmečius. Viename iš jų aprašomas įsakymas JAV karinių oro pajėgų naikintuvo „F-86 Sabre“ pilotui, kuriuo buvo nurodyta atakuoti Didžiosios Britanijos oro erdvę kirtusį neatpažintą skraidantį objektą.

Nelaimei (ar laimei?) lėktuvą pilotavęs leitenantas Milton'as Torres'as prarado kontaktą su NSO, kai šis dingo iš akiračio žaibiškai išvystęs maždaug 16000km/h greitį. Jo teigimu, NSO savo proporcijomis prilygo lėktuvnešiui: „Taškas ekrane savo intensyvumu galėjo išdeginti skylę. Signalas buvo panašus į tą, kurį mas buvo tekę užfiksuoti nuo bombonešio B52. Jo proporcijos buvo tarsi skraidančio lėktuvnešio“, vėliau teigė Torres'as.

Gynybos ministerijos teigimu, visa tai įvyko virš Norwich vietovės 1957 metais.  26 metų Torres'ą iškvietė kartu su dar vienu bendražygiu – jie pakilo iš Kente įsikūrusios Karališkosios Karinių Oro Pajėgų bazės. Tačiau vyko kažkas keisto: jam buvo įsakyti numušti NSO, net nebandant jo perimti. „Aš niekada to nepamiršiu. Visus pastaruosius 50 metų laukiau paaiškinimo, tačiau jo taip ir nesulaukiau. Tą naktį man buvo įsakyta atidengti ugnį dar prieš man pakylant nuo žemės. To dar niekada nebuvo įvykę. Aš buvau pasirengęs numušti taikinį visomis turėtomis 24 raketomis: tai būtų buvę tarsi didžiulio medžioklinio šautuvo šūvis. Aš paprašiau patvirtinti įsakymą atidengti ugnį, ir jį gavau“.

Tarsi to dar trūktų, dabar jau 77 metų amžiaus Torres'as papasakojo, jog kitą dieną pas jį apsilankė amerikietišku akcentu kalbantis asmuo. Pastarasis pamojavo savo tarnybiniu ženkliuku ir pareiškė, jog dirba JAV Nacionalinei Saugumo Agentūrai. Pilotui buvo įsakyta įvykį laikyti visiškoje paslaptyje.

NSO ekspertai teigia, jog visas įvykis gali būti paaiškintas slapto projekto „Project Palladium“ egzistavimu – jo metu CŽV Sovietų Sąjungos teritorijoje vykdė eksperimentus, kurių tikslas buvo sukurti klaidingus radarų parodymus. Tačiau tai nepaaiškina, kodėl pilotui buvo liepta į taikinį paleisti visas turėtas raketas, arba kodėl objektas pasirodė Didžiosios Britanijos oro erdvėje.

Antras įdomus išslaptintuose dokumentuose aprašomas prieš 17 metų įvykęs įvykis yra beveik tragiškai pasibaigęs incidentas, kurio metu 6,6km aukštyje skridęs kompanijos „Alitalia“ keleivinis laineris (skrydžio numeris AZ 284) vos nepatyrė tiesioginio susidūrimo su NSO netoli Londono „Heathrow“ oro uosto. Laimei, tragedija neįvyko, nes objektas pranyko likus kelioms akimirkoms prieš susidūrimą.

 

 

Šaltinis: Technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

TRUNK kuprinė nešiojamajam kompiuteriui: aktyvus gyvenimas Tavo kuprinėje!

Aktyviam ir praktiškam miesto žmogui skirtame nešiojamojo kompiuterio krepšyje TRUNK telpa viskas, ko gali prireikti per dieną – nuo nešiojamojo kompiuterio iki sportinės aprangos. skaityti »

Olandijoje – pirmasis pasaulyje elektros energiją gaminantis dviračių takas

Olandijoje nutiestas pirmasis pasaulyje dviračių takas su integruotais saulės elementais, kurie šviesiu paros metu gamina elektros energiją. skaityti »

Pradedama statyti rekordinio dydžio piramidė iš milijono monetų

Lietuvos banko Pinigų muziejuje Vilniuje pradedama statyti monetų piramidė, kuri bus sudaryta iš vieno milijono vieno cento monetų. Tai bus didžiausia pasaulyje piramidė, pastatyta iš monetų. skaityti »

Druskininkuose įžiebtas didžiausias pasaulyje „Like“ simbolis

Lietuva turi dar vieną unikalų turizmo objektą – didžiausią pasaulyje „Like“ simbolį, skirtą socialiniams tinklams. Šis ženklas lapkričio 7 d., įžiebtas ant į geriausių pasaulio slidinėjimo trasų penketuką patenkančios Druskininkų „Snow Arena“ pastato fasado maždaug 50 metrų aukštyje. skaityti »

„Jūros liga“ ir kitos neišpręstos problemos gali gerokai sugadinti virtualios realybės reputaciją

Šiandien pagrindine virtualios realybės varomąja jėga yra kompanija „Oculus VR“. Būtent ji padėjo Samsung sukurti „Gear VR“, leidžiantį „Galaxy Note 4“ savininkams pasinerti į virtualią realybę, tačiau nepertraukiamas seansas gali trukti iki 25 minučių. skaityti »

„Forbes“ pristatė brangiausių 2014 m. prekės ženklų sąrašą

Žurnalas „Forbes“ eilinį kartą įvertino įvairių prekės ženklų kainą, atsižvelgdamas į kompanijų pelningumą ir jų įtaką pasaulyje. skaityti »

Tiksliausias pasaulyje laikrodis: nesustoti 5 mlrd. metų ir fiksuoti juodųjų skylių gravitacines bangas

Jei norėtumėte sužinoti tikslų laiką, jums tektų nukakti į Kolorado valstijoje (JAV) esantį Boulderio miestą. Ten cezio atomų fontanas matuoja oficialų JAV laiką. skaityti »

Moksleiviai nori sekti mokytojus „Facebook“, bet patys sekami būti nenori

80 proc. Lietuvos moksleivių norėtų per socialinius tinklus bendrauti ne tik su savo draugais, bet ir su mokytojais, o taip pat naudoti socialinius tinklus mokymosi procese – tai parodė nemokamų skaitmeninių mokymų pedagogams „Samsung Mokykla ateičiai“ kartu su Lietuvos mokinių parlamentu atlikta apklausa. skaityti »

97 milijonus svarų kainuojantis superkompiuteris numatys orus jūsų kieme

Jungtinės Karalystės Meteorologijos tarnyba paskelbė apie planus kitais metais Ekseteryje pastatyti didžiausią pasaulyje klimato tyrimams skirtą superkompiuterį. skaityti »

„Google“ žemėlapiai apie Vilnių papasakos daugiau nei iki šiol

Žemėlapis – vienas svarbiausių dalykų kiekvienoje kelionėje. Pasaulyje kasmet keliauja milijardas žmonių, o daugiau kaip 5 mln. aplanko ir Lietuvą. Daugelis šių keliautojų žemėlapius nešiojasi tiesiog kišenėje gulinčiame telefone ar kitame išmaniajame prietaise. skaityti »