Išslaptinti failai apie Didžiosios Britanijos karinių pajėgų susidūrimą su NSO

Publikuota: 2008 m. spalio 20 d. pirmadienis

Lėktuvas
Didžiosios Britanijos gynybos ministerija prieš kelias dienas išslaptino 19 slaptų dokumentų, kuriuose aprašomi susidūrimai su NSO per pastaruosius dešimtmečius. Viename iš jų aprašomas įsakymas JAV karinių oro pajėgų naikintuvo „F-86 Sabre“ pilotui, kuriuo buvo nurodyta atakuoti Didžiosios Britanijos oro erdvę kirtusį neatpažintą skraidantį objektą.

Nelaimei (ar laimei?) lėktuvą pilotavęs leitenantas Milton'as Torres'as prarado kontaktą su NSO, kai šis dingo iš akiračio žaibiškai išvystęs maždaug 16000km/h greitį. Jo teigimu, NSO savo proporcijomis prilygo lėktuvnešiui: „Taškas ekrane savo intensyvumu galėjo išdeginti skylę. Signalas buvo panašus į tą, kurį mas buvo tekę užfiksuoti nuo bombonešio B52. Jo proporcijos buvo tarsi skraidančio lėktuvnešio“, vėliau teigė Torres'as.

Gynybos ministerijos teigimu, visa tai įvyko virš Norwich vietovės 1957 metais.  26 metų Torres'ą iškvietė kartu su dar vienu bendražygiu – jie pakilo iš Kente įsikūrusios Karališkosios Karinių Oro Pajėgų bazės. Tačiau vyko kažkas keisto: jam buvo įsakyti numušti NSO, net nebandant jo perimti. „Aš niekada to nepamiršiu. Visus pastaruosius 50 metų laukiau paaiškinimo, tačiau jo taip ir nesulaukiau. Tą naktį man buvo įsakyta atidengti ugnį dar prieš man pakylant nuo žemės. To dar niekada nebuvo įvykę. Aš buvau pasirengęs numušti taikinį visomis turėtomis 24 raketomis: tai būtų buvę tarsi didžiulio medžioklinio šautuvo šūvis. Aš paprašiau patvirtinti įsakymą atidengti ugnį, ir jį gavau“.

Tarsi to dar trūktų, dabar jau 77 metų amžiaus Torres'as papasakojo, jog kitą dieną pas jį apsilankė amerikietišku akcentu kalbantis asmuo. Pastarasis pamojavo savo tarnybiniu ženkliuku ir pareiškė, jog dirba JAV Nacionalinei Saugumo Agentūrai. Pilotui buvo įsakyta įvykį laikyti visiškoje paslaptyje.

NSO ekspertai teigia, jog visas įvykis gali būti paaiškintas slapto projekto „Project Palladium“ egzistavimu – jo metu CŽV Sovietų Sąjungos teritorijoje vykdė eksperimentus, kurių tikslas buvo sukurti klaidingus radarų parodymus. Tačiau tai nepaaiškina, kodėl pilotui buvo liepta į taikinį paleisti visas turėtas raketas, arba kodėl objektas pasirodė Didžiosios Britanijos oro erdvėje.

Antras įdomus išslaptintuose dokumentuose aprašomas prieš 17 metų įvykęs įvykis yra beveik tragiškai pasibaigęs incidentas, kurio metu 6,6km aukštyje skridęs kompanijos „Alitalia“ keleivinis laineris (skrydžio numeris AZ 284) vos nepatyrė tiesioginio susidūrimo su NSO netoli Londono „Heathrow“ oro uosto. Laimei, tragedija neįvyko, nes objektas pranyko likus kelioms akimirkoms prieš susidūrimą.

 

 

Šaltinis: Technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Fizinių ir technologijos mokslų centre paminėta Fotonikos diena

Europos technologijų platformos Fotonika 21 duomenimis, 2015 metais pasaulyje fotonikos verslas sugeneruos 335 milijardus eurų pajamų – tokie skaičiai buvo pristatyti Fotonikos dienos renginyje Fizinių ir technologijos mokslų centre (FTMC). skaityti »

LG tyrimas: lietuviai telefonu fotografuoja keliones, tik 9 proc. jų daro asmenukes

„LG Electronics“ (LG) atlikto tyrimo metu paaiškėjo, kad lietuviai daugiausiai (62 proc. apklaustųjų) telefonu fotografuoja keliones, kraštovaizdį ir turizmo pramogas. skaityti »

Lietuvos interneto vartotojai kviečiami rinkti laukiamiausią prekės ženklą

Interneto vartotojai kviečiami dalyvauti balsavime ir nuspręsti, kokio tarptautinio prekės ženklo jie labiausiai laukia Lietuvoje. skaityti »

Apie Lietuvos skalūnų dujas – interaktyvus žiniatinklis

Lietuvos geologijos tarnyba prie Aplinkos ministerijos (LGT) atnaujino pernai sukurtą interaktyvų žiniatinklį skalunudujos.lt. skaityti »

VGTU studentas tarptautiniame jėgos sporto turnyre – pirmas

Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Antano Gustaičio aviacijos instituto antro kurso studentas Paulius Pupinis spalio pradžioje dalyvavo „Savickas Classic“ tarptautiniame jėgos sporto šakų turnyre ir gavo du aukso medalius. skaityti »

Spalio 11-ąją minima Europos ir pasaulio organų donorystės diena

Kiekvieną spalio antrąjį šeštadienį, šiemet – tai spalio 11-oji – minima Europos ir pasaulio organų donorystės diena. skaityti »

Euro įvedimo proga dovana numizmatams – proginis medalis

2015 m. sausio 1-ąją įvyksiantis Lietuvos prisijungimas prie euro zonos žymės naują ir reikšmingą etapą šalies istorijoje. Šia proga žymiausių pasaulio monetų kalyklų atstovė ir oficiali kolekcinių monetų ir medalių platintoja Lietuvoje – UAB „Monetų namai“ – dovanos proginį medalį. skaityti »

Tyrimas atskleidė, kurios technologijos artimiausius 3 metus keis pasaulį

Trimatį spausdinimą, daiktų internetą ir biotechnologijas verslo lyderiai jau apibūdina kaip proveržio technologijas, kurios artimiausiu metu iš esmės keis kasdienybę ir turės didelės įtakos verslo plėtrai. skaityti »

Kokius žaidimus žaidžia šiuolaikiniai lietuviai?

Tyrimų kompanijos „GfK“ ir ,,Samsung Electronics Baltics“ paskelbto gyvenimo būdo indekso LIVING duomenimis, beveik kas antras lietuvis technologijas naudoja savišvietai ir žaidimams kiekvieną dieną praleisdami iki 2 val. skaityti »

Galvosūkis „Portal 2“ intelektą lavina geriau nei specializuoti žaidimai

Būtent tokią išvadą padarė Floridos universiteto (JAV) specialistai, atlikę smegenų psichologinių galimybių tyrimą. skaityti »