Išslaptinti failai apie Didžiosios Britanijos karinių pajėgų susidūrimą su NSO

Publikuota: 2008 m. spalio 20 d. pirmadienis

Lėktuvas
Didžiosios Britanijos gynybos ministerija prieš kelias dienas išslaptino 19 slaptų dokumentų, kuriuose aprašomi susidūrimai su NSO per pastaruosius dešimtmečius. Viename iš jų aprašomas įsakymas JAV karinių oro pajėgų naikintuvo „F-86 Sabre“ pilotui, kuriuo buvo nurodyta atakuoti Didžiosios Britanijos oro erdvę kirtusį neatpažintą skraidantį objektą.

Nelaimei (ar laimei?) lėktuvą pilotavęs leitenantas Milton'as Torres'as prarado kontaktą su NSO, kai šis dingo iš akiračio žaibiškai išvystęs maždaug 16000km/h greitį. Jo teigimu, NSO savo proporcijomis prilygo lėktuvnešiui: „Taškas ekrane savo intensyvumu galėjo išdeginti skylę. Signalas buvo panašus į tą, kurį mas buvo tekę užfiksuoti nuo bombonešio B52. Jo proporcijos buvo tarsi skraidančio lėktuvnešio“, vėliau teigė Torres'as.

Gynybos ministerijos teigimu, visa tai įvyko virš Norwich vietovės 1957 metais.  26 metų Torres'ą iškvietė kartu su dar vienu bendražygiu – jie pakilo iš Kente įsikūrusios Karališkosios Karinių Oro Pajėgų bazės. Tačiau vyko kažkas keisto: jam buvo įsakyti numušti NSO, net nebandant jo perimti. „Aš niekada to nepamiršiu. Visus pastaruosius 50 metų laukiau paaiškinimo, tačiau jo taip ir nesulaukiau. Tą naktį man buvo įsakyta atidengti ugnį dar prieš man pakylant nuo žemės. To dar niekada nebuvo įvykę. Aš buvau pasirengęs numušti taikinį visomis turėtomis 24 raketomis: tai būtų buvę tarsi didžiulio medžioklinio šautuvo šūvis. Aš paprašiau patvirtinti įsakymą atidengti ugnį, ir jį gavau“.

Tarsi to dar trūktų, dabar jau 77 metų amžiaus Torres'as papasakojo, jog kitą dieną pas jį apsilankė amerikietišku akcentu kalbantis asmuo. Pastarasis pamojavo savo tarnybiniu ženkliuku ir pareiškė, jog dirba JAV Nacionalinei Saugumo Agentūrai. Pilotui buvo įsakyta įvykį laikyti visiškoje paslaptyje.

NSO ekspertai teigia, jog visas įvykis gali būti paaiškintas slapto projekto „Project Palladium“ egzistavimu – jo metu CŽV Sovietų Sąjungos teritorijoje vykdė eksperimentus, kurių tikslas buvo sukurti klaidingus radarų parodymus. Tačiau tai nepaaiškina, kodėl pilotui buvo liepta į taikinį paleisti visas turėtas raketas, arba kodėl objektas pasirodė Didžiosios Britanijos oro erdvėje.

Antras įdomus išslaptintuose dokumentuose aprašomas prieš 17 metų įvykęs įvykis yra beveik tragiškai pasibaigęs incidentas, kurio metu 6,6km aukštyje skridęs kompanijos „Alitalia“ keleivinis laineris (skrydžio numeris AZ 284) vos nepatyrė tiesioginio susidūrimo su NSO netoli Londono „Heathrow“ oro uosto. Laimei, tragedija neįvyko, nes objektas pranyko likus kelioms akimirkoms prieš susidūrimą.

 

 

Šaltinis: Technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Įdomioji e-atliekų surinkėjų statistika: šaldytuvus gyventojai išmeta ir su uogienėmis

Kone dešimtadalis nebenaudojamų stambiųjų elektroninių prietaisų iš kaimo vietovių pas elektroninės technikos atliekų surinkėjus patenka jau apsamanoję. skaityti »

54 proc. pirkėjų kainas vis dar konvertuoja į litus

Nors su euru lietuviai gyvena jau trečius metus, tačiau daugeliui gyventojų pasverti savo išlaidas ir įvertinti prekių kainas vis dar yra patogiau litais. skaityti »

„Microsoft“ prijungs prie interneto „Toyota“ automobilius

Pernai „Toyota“ įkūrė naują įmonę „Toyota Connected“, kurios veikla – interneto paslaugų integracija į automobilius, kelių infrastruktūrą ir transporto priemonių tarpusavio komunikacijos sistemų kūrimas. skaityti »

Baltijos šalių šimtmečiui skirtos proginės dviejų eurų monetos dizainą išrinks gyventojai

Prasidėjo dvi savaites truksiantis Lietuvos ir kitų Baltijos šalių gyventojų balsavimas internetu: renkamas dviejų eurų monetos, skirtos Baltijos šalių šimtmečiui, projektas. skaityti »

Gėrimų šildytuvas-šaldytuvas ant darbo stalo

Gėrimai yra skaniausi tada, kai yra tinkamos temperatūros. Tam skirtas mažytis USB šildytuvas-šaldytuvas, nuolat laikomas ant stalo. skaityti »

Paneigtas mitas apie kompiuterinių žaidimų įtaką empatijai

Ilgą laiką buvo manoma, kad kompiuteriniai žaidimai mažina empatiją. Tačiau ar tikrai? skaityti »

„Microsoft“ sukūrė uodus gaudantį robotą

„Microsoft“ sukurtas robotas padės mokslininkams tirti, kokius pavojingus virusus ir bakterijas platina šie vabzdžiai. skaityti »

Ateities automobiliai atpažins vairuotojo nuotaiką

Ateityje automobiliai ne tik žinos, ko mes norime, bet ir kaip mes jaučiamės, galės ne tik pildyti mūsų komandas, bet ir mums atsakyti. skaityti »

Žinutes bus galima rašyti akimis

„Microsoft“ kartu su Vašingtono universiteto mokslininkais sukūrė programą „Eye-Gaze“, kuria naudojantis tekstą į telefono ekraną galima suvesti akimis. skaityti »

Virtualiosios realybės perspektyvos: nuo apsipirkinėjimo iki karybos

Virtuali realybė tarnauja ne tik išsiilgusiems pramogų ar naujų potyrių, bet ir tiesiog siekiant pagerinti mūsų kasdienį gyvenimą. skaityti »