JAV brakonieriams gaudyti naudojamos robotizuotos gyvūnų imitacijos

Publikuota: 2009 m. gegužės 4 d. pirmadienis

Elniai
Tolimame Arizonos miškų užkampyje balto miniveno vairuotojas lėtai sustoja, pro langą iškiša šautuvo vamzdį ir pradeda pyškinti į laukinius kalakutus primenančius sutvėrimus. Staiga iš greta esančių krūmų iššoka aplinkosaugos pareigūnai. Brakonierius sučiuptas nusikaltimo vietoje, kuriam vėliau dar paaiškinama, kad tai ne kalakutai, o robotai.

Bandančius pabėgti vairuotojus po neilgo persekiojimo paveja kitas pareigūnas. Tokie medžiotojai vien už šūvio paleidimą pro automobilio langą turi pakloti 500 dolerių baudą. Įdomiausia tai, kad tokius pažeidėjus pareigūnai dabar gaudo robotizuotomis gyvūnų imitacijomis – kitų modelių tarpe taip pat yra plaukiantis briedis, baltauodegis elnias ir juodasis lokys. JAV aplinkos apsaugos specialistų vertinimu, vien medžioklės sezono metu vienam legaliai sumedžiotam gyvūnui tenka vienas nušautas brakonierių. Tačiau tokio tipo žabangos jau spendžiamos kiaurus metus beveik visose šalies valstijose. „Aš manau, kad tai yra tarsi automobilio-masalo analogas, kurį policija naudoja automobilių vagims gaudyti“, aiškina Arizonos gamtosaugos departamento pareigūnas Ken'as Dinquel'as.Pagal valstijos įstatymus, šūvis į tokią imitaciją teisiniu požiūriu prilygsta šūviui į gyvą gyvūną ir galioja lygiai tokios pačios baudos. „Į iškamšas šaudantys gyvūnai yra gamtos vagys, o ne medžiotojai“, sako inspektorius Steve'as Lane'as.

Gyvūnai robotai

Šie sutvėrimai atrodo ir elgiasi lygiai taip pat kaip jų gyvi „kolegos“. Jų korpusas formuojamas iš organinio stiklo, o išorė papuošiami tikrais kailiais, kuriuos valstybės pareigūnai gauna per labdarą arba iš nelegaliai sumedžiotų gyvūnų. Kūno viduje sumontuojami radijo bangomis valdomi motorai – panašūs į tuos, kurie naudojami žaisliniuose automobiliuose ar lėktuvėliuose. Jais per nuotolį galima valdyti iškamšos galvą, ausis, uodegą. Specialia atspindinčia danga padengtos akys, į jas naktį pašvietus prožektoriumi, žiba tarsi tikros.

Robotai nėra pigūs – kainos svyruoja nuo 500 dolerių už robotizuotą kalakutą iki 5500 dolerių už grizlį. Tačiau kaina to verta, nes tokios priemonės visada suveda gamtsaugininkus ir brakonierius akis į akį.

Šaltinis: Technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Šiuolaikiniai vaikai pinigus taupys skaitmeninėse taupyklėse

Kiekvienas vaikystėje esame turėjęs monetų taupyklę. Kaip vaikai taupys pinigus, jei kažkada pasaulyje nebebus grynųjų? skaityti »

Skeptiškiems tėveliams: 5 faktai apie vaizdo žaidimų naudą

Tyrimai atskleidė, kad saikingos pramogos su vaizdo žaidimais gali teikti naudą ne tik vaikams, bet ir jų tėveliams. skaityti »

NATO suvažiavimą saugos ereliai

Gegužės 25 d. Briuselyje vyks NATO renginys, kuriame dalyvaus ir JAV prezidentas Donaldas Trampas. Į susitikimą suvažiuos valdžios atstovai iš 29 šalių. skaityti »

Dubajaus gatvėse patruliuoja robotas–policininkas

Į darbą priimtas pirmasis robotas–policininkas. Jis prisijungė prie policininkų būrio Arabų Emyratuose, Dubajuje. skaityti »

Kodėl lietuviai mėgsta atsiskaityti tik gavę prekes?

Mokėjimas už prekes jų pristatymo metu – vienas populiariausių būdų atsiskaityti už internetinius pirkinius Lietuvoje. skaityti »

Kad palinkus prie išmaniųjų kupra neužaugtų...

JAV vykdytas tyrimas parodė, kad nuolatinis žiūrėjimas į išmanųjį telefoną žemyn prilygsta maždaug 27 kilogramų svoriui, pakabintam ant kaklo, o tai pastarajam nėra naudinga. skaityti »

Nauja mobilioji programėlė – unikalus emocinės pagalbos sau būdas

Kiekvienas programėlės naudotojas galės žymėti ir stebėti savo emocinę būklę, tikimasi, kad šis įrankis padės ugdyti emocinį raštingumą. skaityti »

Kvadratinės Latvijos kolekcinės monetos tiražas išgraibstytas akimirksniu

Gegužės pradžioje Latvijos centrinis bankas pradėjo prekiauti nauja kolekcine moneta, skirta Latgalos kongreso šimtmečiui. skaityti »

Išleista Eurovizijos konkursui skirta moneta

Nacionalinis Ukrainos bankas gegužės 11 d. pradės prekiauti kolekcine moneta, skirta „Eurovizijos 2017“ konkursui. skaityti »

Mokslas atskleidė, ko reikia norint sukurti genialų protą

Intelektas – nėra būtinas genijaus požymis, svarbus žmogaus kūrybiškumas ir atkaklumas. skaityti »