JAV brakonieriams gaudyti naudojamos robotizuotos gyvūnų imitacijos

Publikuota: 2009 m. gegužės 4 d. pirmadienis

Elniai
Tolimame Arizonos miškų užkampyje balto miniveno vairuotojas lėtai sustoja, pro langą iškiša šautuvo vamzdį ir pradeda pyškinti į laukinius kalakutus primenančius sutvėrimus. Staiga iš greta esančių krūmų iššoka aplinkosaugos pareigūnai. Brakonierius sučiuptas nusikaltimo vietoje, kuriam vėliau dar paaiškinama, kad tai ne kalakutai, o robotai.

Bandančius pabėgti vairuotojus po neilgo persekiojimo paveja kitas pareigūnas. Tokie medžiotojai vien už šūvio paleidimą pro automobilio langą turi pakloti 500 dolerių baudą. Įdomiausia tai, kad tokius pažeidėjus pareigūnai dabar gaudo robotizuotomis gyvūnų imitacijomis – kitų modelių tarpe taip pat yra plaukiantis briedis, baltauodegis elnias ir juodasis lokys. JAV aplinkos apsaugos specialistų vertinimu, vien medžioklės sezono metu vienam legaliai sumedžiotam gyvūnui tenka vienas nušautas brakonierių. Tačiau tokio tipo žabangos jau spendžiamos kiaurus metus beveik visose šalies valstijose. „Aš manau, kad tai yra tarsi automobilio-masalo analogas, kurį policija naudoja automobilių vagims gaudyti“, aiškina Arizonos gamtosaugos departamento pareigūnas Ken'as Dinquel'as.Pagal valstijos įstatymus, šūvis į tokią imitaciją teisiniu požiūriu prilygsta šūviui į gyvą gyvūną ir galioja lygiai tokios pačios baudos. „Į iškamšas šaudantys gyvūnai yra gamtos vagys, o ne medžiotojai“, sako inspektorius Steve'as Lane'as.

Gyvūnai robotai

Šie sutvėrimai atrodo ir elgiasi lygiai taip pat kaip jų gyvi „kolegos“. Jų korpusas formuojamas iš organinio stiklo, o išorė papuošiami tikrais kailiais, kuriuos valstybės pareigūnai gauna per labdarą arba iš nelegaliai sumedžiotų gyvūnų. Kūno viduje sumontuojami radijo bangomis valdomi motorai – panašūs į tuos, kurie naudojami žaisliniuose automobiliuose ar lėktuvėliuose. Jais per nuotolį galima valdyti iškamšos galvą, ausis, uodegą. Specialia atspindinčia danga padengtos akys, į jas naktį pašvietus prožektoriumi, žiba tarsi tikros.

Robotai nėra pigūs – kainos svyruoja nuo 500 dolerių už robotizuotą kalakutą iki 5500 dolerių už grizlį. Tačiau kaina to verta, nes tokios priemonės visada suveda gamtsaugininkus ir brakonierius akis į akį.

Šaltinis: Technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Įdomioji e-atliekų surinkėjų statistika: šaldytuvus gyventojai išmeta ir su uogienėmis

Kone dešimtadalis nebenaudojamų stambiųjų elektroninių prietaisų iš kaimo vietovių pas elektroninės technikos atliekų surinkėjus patenka jau apsamanoję. skaityti »

54 proc. pirkėjų kainas vis dar konvertuoja į litus

Nors su euru lietuviai gyvena jau trečius metus, tačiau daugeliui gyventojų pasverti savo išlaidas ir įvertinti prekių kainas vis dar yra patogiau litais. skaityti »

„Microsoft“ prijungs prie interneto „Toyota“ automobilius

Pernai „Toyota“ įkūrė naują įmonę „Toyota Connected“, kurios veikla – interneto paslaugų integracija į automobilius, kelių infrastruktūrą ir transporto priemonių tarpusavio komunikacijos sistemų kūrimas. skaityti »

Baltijos šalių šimtmečiui skirtos proginės dviejų eurų monetos dizainą išrinks gyventojai

Prasidėjo dvi savaites truksiantis Lietuvos ir kitų Baltijos šalių gyventojų balsavimas internetu: renkamas dviejų eurų monetos, skirtos Baltijos šalių šimtmečiui, projektas. skaityti »

Gėrimų šildytuvas-šaldytuvas ant darbo stalo

Gėrimai yra skaniausi tada, kai yra tinkamos temperatūros. Tam skirtas mažytis USB šildytuvas-šaldytuvas, nuolat laikomas ant stalo. skaityti »

Paneigtas mitas apie kompiuterinių žaidimų įtaką empatijai

Ilgą laiką buvo manoma, kad kompiuteriniai žaidimai mažina empatiją. Tačiau ar tikrai? skaityti »

„Microsoft“ sukūrė uodus gaudantį robotą

„Microsoft“ sukurtas robotas padės mokslininkams tirti, kokius pavojingus virusus ir bakterijas platina šie vabzdžiai. skaityti »

Ateities automobiliai atpažins vairuotojo nuotaiką

Ateityje automobiliai ne tik žinos, ko mes norime, bet ir kaip mes jaučiamės, galės ne tik pildyti mūsų komandas, bet ir mums atsakyti. skaityti »

Žinutes bus galima rašyti akimis

„Microsoft“ kartu su Vašingtono universiteto mokslininkais sukūrė programą „Eye-Gaze“, kuria naudojantis tekstą į telefono ekraną galima suvesti akimis. skaityti »

Virtualiosios realybės perspektyvos: nuo apsipirkinėjimo iki karybos

Virtuali realybė tarnauja ne tik išsiilgusiems pramogų ar naujų potyrių, bet ir tiesiog siekiant pagerinti mūsų kasdienį gyvenimą. skaityti »