JAV brakonieriams gaudyti naudojamos robotizuotos gyvūnų imitacijos

Publikuota: 2009 m. gegužės 4 d. pirmadienis

Elniai
Tolimame Arizonos miškų užkampyje balto miniveno vairuotojas lėtai sustoja, pro langą iškiša šautuvo vamzdį ir pradeda pyškinti į laukinius kalakutus primenančius sutvėrimus. Staiga iš greta esančių krūmų iššoka aplinkosaugos pareigūnai. Brakonierius sučiuptas nusikaltimo vietoje, kuriam vėliau dar paaiškinama, kad tai ne kalakutai, o robotai.

Bandančius pabėgti vairuotojus po neilgo persekiojimo paveja kitas pareigūnas. Tokie medžiotojai vien už šūvio paleidimą pro automobilio langą turi pakloti 500 dolerių baudą. Įdomiausia tai, kad tokius pažeidėjus pareigūnai dabar gaudo robotizuotomis gyvūnų imitacijomis – kitų modelių tarpe taip pat yra plaukiantis briedis, baltauodegis elnias ir juodasis lokys. JAV aplinkos apsaugos specialistų vertinimu, vien medžioklės sezono metu vienam legaliai sumedžiotam gyvūnui tenka vienas nušautas brakonierių. Tačiau tokio tipo žabangos jau spendžiamos kiaurus metus beveik visose šalies valstijose. „Aš manau, kad tai yra tarsi automobilio-masalo analogas, kurį policija naudoja automobilių vagims gaudyti“, aiškina Arizonos gamtosaugos departamento pareigūnas Ken'as Dinquel'as.Pagal valstijos įstatymus, šūvis į tokią imitaciją teisiniu požiūriu prilygsta šūviui į gyvą gyvūną ir galioja lygiai tokios pačios baudos. „Į iškamšas šaudantys gyvūnai yra gamtos vagys, o ne medžiotojai“, sako inspektorius Steve'as Lane'as.

Gyvūnai robotai

Šie sutvėrimai atrodo ir elgiasi lygiai taip pat kaip jų gyvi „kolegos“. Jų korpusas formuojamas iš organinio stiklo, o išorė papuošiami tikrais kailiais, kuriuos valstybės pareigūnai gauna per labdarą arba iš nelegaliai sumedžiotų gyvūnų. Kūno viduje sumontuojami radijo bangomis valdomi motorai – panašūs į tuos, kurie naudojami žaisliniuose automobiliuose ar lėktuvėliuose. Jais per nuotolį galima valdyti iškamšos galvą, ausis, uodegą. Specialia atspindinčia danga padengtos akys, į jas naktį pašvietus prožektoriumi, žiba tarsi tikros.

Robotai nėra pigūs – kainos svyruoja nuo 500 dolerių už robotizuotą kalakutą iki 5500 dolerių už grizlį. Tačiau kaina to verta, nes tokios priemonės visada suveda gamtsaugininkus ir brakonierius akis į akį.

Šaltinis: Technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

A. Einšteino robotas mokys fizikos

Las Vegase vykusioje parodoje „Consumer Electronics Show“ bendrovė „Hanson Robotics“ pristatė besimokantį robotą, turintį garsaus fiziko Alberto Einšteino veidą. skaityti »

Automobilio salonas tieks namams elektrą ir pramogas

Buitinės elektronikos parodoje CES automobilių gamintoja „Hyundai“ pristatė išmaniųjų namų integracijos su bepiločiu automobiliu koncepciją. skaityti »

Kinai sukūrė televizorių, plonesnį už telefoną

JAV vykusioje parodoje „CES 2017“ pristatytas naujas televizorius „Mi TV 4“. skaityti »

„Kissenger“ per nuotolį perduos bučinį

Londono universiteto inžinieriai nusprendė padovanoti žmonėms galimybę per nuotolį dalytis bučiniais. skaityti »

Japonijoje darbuotojus jau keičia dirbtinis intelektas

Japonijos draudimo bendrovė „Fukoku Mutual Life Insurance“ planuoja daugiau nei 30 savo darbuotojų pakeisti dirbtinio intelekto sistemomis. skaityti »

Du doleriai šviesos greičio

Lenkijos monetų kalykla iškalė „Šviesos greičio“ monetą Naujosios Zelandijos salai Niujė. skaityti »

Įdomiausios lietuviškos inovacijos 2016-aisiais

Lietuviški pieno baltymo pluošto ar alijošiumi prisotinti drabužiai, išmanus žvejybos sonaras, papildytos realybės knygelės vaikams, išmaniosios termožaliuzės – jau ne naujiena. Ką unikalaus šiemet sukūrė ar pristatė rinkai lietuviai? skaityti »

Kompiuteris prieš žmogų

Ar kompiuteris tikrai pranašesnis už žmogų ir gali jį visiškai pakeisti? Palyginkime. skaityti »

Išmanusis veidrodis – tobulam makiažui

išmanusis veidrodis „Juno“ imituoja norimą apšvietimą, kad makiažas būtų kuo tobulesnis. skaityti »

Latvijos bankas išleido beveik permatomą kolekcinę monetą

Latvijos centrinis bankas pristatė kolekcinę 5 eurų monetą „Žemė“, pagamintą iš pusiau permatomos keramikos. skaityti »