JAV brangsta plokščiaekraniai televizoriai

Publikuota: 2012 m. gegužės 14 d. pirmadienis

Nors šiemet JAV tikimasi mažesnės plokščiaekranių televizorių pasiūlos, jų funkcionalumas vis didinamas. Pirmąjį šių metų ketvirtį žymiai didės ir jų kainos, praneša „Digitimes“.

Tokios funkcijos kaip prisijungimas prie interneto, LED apšvietimas lemia JAV rinkoje plokščiaekranių televizorių kainų augimą 11,4 proc. nuo 2011-ųjų gruodžio. Balandį vidutinė jų kaina, įtraukiant skystųjų kristalų ir plazminius modelius, pasiekė 1248 dolerius.

„iSuppli“ TV technologijų padalinio vadovas Tomas Моrodas pareiškė, kad TV pardavėjai ir mažmenininkai didina kainą už panašias funkcijas. Ir pridūrė, kad tai liudija gamintojų ir pardavėjų strategijos pokyčius išlaikant kainų lygį ir pratinant pirkėjus prie brangesnių įrenginių.

Palyginti su vidutine maždaug 1119 dolerių kaina gruodį – pirmąjį mėnesį, kai kainos vėl pradėjo augti, – balandžio pabaigoje JAV rinkoje plokščiaekraniai televizoriai pabrango 78 doleriais. Tai didžiausias šuolis, palyginti su bet kuriuo praėjusių metų ketvirčiu. 2011 metais nuoseklus kainų didėjimas taip pat užfiksuotas nuo balandžio iki liepos, tačiau televizoriai brango tik 33 doleriais.

Vidutinė kaina balandį pasirodė tik truputį didesnė nei kovą, kai siekė 1232 dolerius. Prieš metus – 2011-ųjų kovą – plokščiaekranių televizorių kaina JAV rinkoje nukrito iki 1087 dolerių.

Tuo metu televizoriai, kurie yra žemesnio atsinaujinimo laipsnio ir neturi prisijungimo prie interneto, pigo. Pavyzdžiui, balandį didžiausių gamintojų 40 ir 42 colių įstrižainės, skystųjų kristalų 60 Hz televizoriai, negalintys prisijungti prie interneto, pigo 6 proc.

Šiuolaikiškesnių funkcijų, nuo 30 iki 39 colių įstrižainės ekrano televizoriai brango 1 proc., o 40, 49 ir 50 colių įstrižainės ekrano televizoriai – 2 proc.

Šaltinis: astera.ru
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Mokslininkai sukūrė smegenų veiklą mėgdžiojančius informacijos saugojimo įrenginius

RMIT (Royal Melbourne Institute of Technology) mokslininkai sukūrė naują nanoįrenginį, būsiantį itin stabilių ir patikimų naujos kartos atminties įrenginių pagrindu. skaityti »

Mokslininkai sukūrė nematomumo prietaisą

Įkvėpti Hario Poterio nematomo apsiausto, mokslininkai neseniai sukūrė keletą itin paprastų, tačiau naujų būdų paversti objektus nematomais. skaityti »

KTU keliasi į virtualią realybę

Pasivaikščioti dramblių kaimenėje Afrikoje, pasigrožėti Britų muziejaus eksponatais Londone ar tiesiog žengti į atvirą kosmosą neišeinant iš savo kambario – šias naujas patirtis žmonijai atveria žaibiškai populiarėjanti virtualios realybės technologija. skaityti »

Paslaptingo padaro fosilijos – senesnės ir už dinozaurus

Iš pirmo žvilgsnio šios fosilijos atrodo lyg perpus perpjautas granato vaisius, tačiau naujausi tyrimai atskleidė, kad tai 600 milijonų metų senumo nežinomų gyvūnų liekanos. skaityti »

Japonijoje vykstančioje turizmo parodoje lankytojus vilioja lietuviškas gintaras ir baletas

Šį savaitgalį, rugsėjo 25-28 d., Tokijuje vyksta pasaulyje viena didžiausių turizmo parodų „JATA Tourism EXPO Japan“. skaityti »

Buitiniai robotai užkariauja namus

Šiuolaikiniame pasaulyje tapo įprasta, kad vis daugiau darbų už mus padaro robotai. skaityti »

„nVidia“ paneigė sąmokslo teoriją: žmogus Mėnulyje vis tik buvo

Kompanijos „NVidia“ marketingo padalinys dirba iš tiesų ne veltui, ir tą demonstruoja naujausias vaizdo plokščių gamintojos atstovų pareiškimas. skaityti »

Elektroninis gepardas jau už laboratorijos ribų

Masačusetso technologijų instituto (MIT) inžinieriai ištobulino robotą-gepardą („Cheetah“), kuris puikiai atkartoja realaus gyvūno judesius ir tai daro visiškai savarankiškai. skaityti »

VGTU mokslininkas kolekcionuoja įdomiausius pasaulio pieštukus

Japoniškas – su deimantu, karališkasis – su tikra karūna, didžiųjų kūrėjų-menininkų vardais papuošti ar išleisti olimpinių žaidynių metu – tai Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Kelių katedros doc. dr. Kęstučio Skerio pieštukai, kolekcionuoti apie 50 metų. skaityti »

„YuMi“ – robotas, pradėsiantis naują automatizavimo erą

„YuMi“ yra dvirankis robotas, galintis dirbti kartu su žmogumi. skaityti »